5 konsiyerj lüks hediye deneyimleri öneriyor

çavuş

Aktif Üye
Muchi Gubwe, Cape Town’da genç bir otel kapıcısıyken, kıdemli meslektaşlarından sık sık “hareketli ansiklopediler” olarak söz ederdi.

Şehrin Gardens semtindeki bir Belmond oteli olan Mount Nelson’ın baş kapı görevlisi olan Bay Gubwe, geçen ay yaptığı bir video görüşmesinde “Google’ı unutun” dedi. “Bunlar konuşman gereken insanlar.”

The Times, Bay Gubwe’nin tavsiyesine uydu. Kendisine ve dünyanın dört bir yanındaki lüks otellerde çalışan dört meslektaşına sorduk; aralarında İstanbul yarımadasından Gürkan Aslan’ın da bulunduğu; Mandarin Oriental, Bangkok’tan Pissinee Rajatabhothi; Langham, Chicago’dan David Gonzalez; ve Fasano Rio de Janeiro’dan Igor Alvim – şehirlerindeki tatil için harika hediyeler olabilecek deneyimler önermek için.

Beşi de Paris merkezli otel konsiyerjlerinin profesyonel bir derneği olan Les Clefs d’Or’un (İngilizce’de Altın Anahtarlar) üyesidir.


Bay Gubwe gibi, Bay Gonzalez ve Bay Alvim de The Times’a video görüşmesi yoluyla konuştu; Bay Aslan ile görüşmeler şahsen ve Bayan Rajatabhothi ile e-posta yoluyla gerçekleşti. Yorumlarınız netlik sağlamak amacıyla düzenlendi ve özetlendi.

Gürkan Aslan


Baş Kapıcı, The Peninsula İstanbul

Mutlaka yapılması gereken bir boğaz gezisidir çünkü bu, İstanbul’u ziyaret etmenin en büyülü kısmıdır. Minimum iki ila üç saatlik bir süre öneririz.

İki kıta arasında yolculuk yaptığınızı hayal edin. Özellikle teklifler için çok özeldir. Pek çok misafir bunu Boğaz’ın ortasında, özel bir yatta gün batımında şampanya eşliğinde romantik bir özel akşam yemeği ile tercih ediyor. Otelden yemek organizasyonu yapıyoruz. Burada da kendi iskelemiz var.

Karadeniz’e doğru giderseniz tüm eski Osmanlı evlerini su üzerinde göreceksiniz. Kuzeye doğru gidildikçe daha güzel ve yeşil oluyor. Bazı mevsimsel deneyimler yarattık, örneğin erguvan ağaçlarının çiçek açtığı Mayıs ayında, lolipop gibi görünüyorlar ve çok özel bir mor renge sahipler.


Bazen misafirler özellikle yaz aylarında başka turistik yerler ve aktiviteler arayarak şehrin dışına çıkıp Boğaz’da yüzmek isterler ki bu da Boğaz’da mümkün değildir. Vaktiniz varsa tekne kiralayarak Marmara Denizi’ndeki dokuz adadan oluşan Prens Adaları’nı ziyaret edebilirsiniz. Osmanlı döneminde şehzadelerin bir kısmı oraya sürgün edilmiş.

Bunlardan sadece dördü halkın ziyaretine açık: Kınalıada, Burgazada, Heybeliada ve Büyükada. Adalar taze deniz ürünleriyle tanınır.

Takımadaların şehre en uzak adası olan Sedef özeldir. Türkiye’nin en zengin ailelerinden birine aittir. Küçük bir özel plajı ve Elio Sedef adında halka açık bir restoranı var. Orada yüzme turları organize edebiliriz.

Tekne kiralamanın saatlik ücreti 500 Euro’dur. [$530] artı vergiler, artı yemekler. Adalar gezisi için en az yedi ila sekiz saate ihtiyacınız olacak.

Son adaya gitmeyi planlıyorsanız – ve gerçekten de bütün gününüz var, diyelim 10 saatiniz – günü, kıtalar arasında yelken açacağınız, Boğaz’ın rengarenk ışıklarını seyredeceğiniz Boğaz ziyareti ile sonlandırabiliriz. Köprülerden geçip belki Karadeniz’e giderken yol üzerindeki güzel balık restoranlarından birine uğrayabilirsiniz.

Muchi Gubwe


Baş Kapıcı, Cape Town’daki Mount Nelson

Gurur duyduğum deneyimlerden biri, Cape Town’un dışına arabayla yaklaşık 20 dakika uzaklıktaki Constantia şarap bölgesinde yapılan Vahşi Şarap Macerasıydı. Bu bizim tasarladığımız bir gezi ve en iyi yanı sunduğumuz erişilebilirlik.


Deneyimli rehberlerimizden biri eşliğinde tam günlük bir tura çıkıyorsunuz. İlk durağınız şarap üreticisiyle şahsen tanışacağınız Klein Constantia’dır. Üzüm çeşidinden, yetiştirilmesinden ve bazı şarap içenlerin gerçekten düşünemeyeceği tüm bu bilgilerden bahsediyor. Daha sonra üstü açık bir cipte üzüm bağlarına doğru gidiyorsunuz; özellikle yaz aylarında şimdiye kadarki en güzel şey.

Daha sonra Güney Afrika’nın en genç şarap üreticilerinden biriyle tadım yapabileceğiniz Beau Constantia’ya gideceksiniz. 31 yaşındaki Megan Van Der Merwe sizi tesiste karşılayacak ve küçük bir tadım yapacak.

Cipe geri dönün ve bir bakış açısına gidin. Oradan Constantia üzüm bağlarına bakarken köpüklü bir şarap açın. Ve biliyor musun? Bir golf oyunu başlıyor. Burada biyolojik olarak parçalanabilen bir golf topunu bu görüş noktasından gübreye dönüşeceği üzüm bağlarına doğru vuruyorsunuz.

Turun ücreti iki kişi için 8.250 Güney Afrika Randı (440 $). Fiyata, özel oturma yerimizin bulunduğu, Constantia bölgesinin en iyi restoranlarından biri olan Tryn’de şarap tadımı ve üç çeşitli öğle yemeği dahildir.

Ayrıca doğa tutkunları için oldukça ilgi çekici olan gurme pikniği ve cin tadımı kombinasyonunu da sunuyoruz. Sizi otelden alacaklar, helikopter pistine gidecekler ve 50 dakika içinde Mystic Cliffs’e uçuracaklar. (Adı programdır.)


Baskloof doğa rezervinde yer almaktadır. Helikopter iniyor ve bir rehber sizi bekliyor. Yavaş yavaş Güney Afrika’ya özgü bir bitki örtüsü türü olan fynbos’a göç ediyorlar. Farkında olmadan hemen önünüzde bir piknik alanı var. Mount Nelson cinini de içeren kanepeler, içecekler gibi ikramlar gönderiyoruz. Bu pembe.

Maliyete gelince, kişi başı yaklaşık 650 dolar harcamayı bekliyoruz.

Pissinee Rajatabhothi


Baş Kapıcı, Mandarin Oriental, Bangkok

Bangkok zıtlıkların şehridir. Lezzetli yerel yemekler sunmaktadır ve aynı zamanda uluslararası şeflere de ev sahipliği yapmaktadır. Sukhumvit’in hareketli, modern sokaklarında dolaşabilir ve sadece 30 dakika sonra bisikletle büyüleyici Bang Krachao köylerini keşfedebilirsiniz.

Genellikle Krallar Nehri olarak adlandırılan Chao Phraya Nehri, muhteşem tapınaklara ve canlı yerel topluluklara sahiptir. Bangkok’u nehirden keşfetmek, her şeyin başladığı yer olduğundan şehrin zengin tarihine bir bakış atmanızı sağlar.

Önerdiğimiz deneyimlerden biri lüks Hacker Craft teknesinde gün batımı gezisidir. Nehir kıyısındaki toplulukların ve Şafak Tapınağı gibi Bangkok simge yapılarının nefes kesen manzaralarını, ancak su üzerinde bir bakış açısıyla sunuyor. Gün batımına karşı Şafak Tapınağı’nın siluetini gösteren bir fotoğrafınız gerçekten çekilmeye değer bir manzaradır; mükemmel bir Instagram anı. Gezi fiyatları, iki kişilik bir şişe şampanya dahil 60 dakikalık bir yolculuk için 900 dolardan başlıyor.

Mutfak anıları yaratmak isteyenler için şehir, sokak yemeklerinden Michelin yıldızlı restoranlara kadar çok çeşitli gurme lezzetler sunuyor. Otelimiz, Tayland’ın en iyi Fransız kaliteli yemek restoranı olarak selamlanan Alain Roux’un iki Michelin yıldızlı Le Normandie’sine ev sahipliği yapmaktadır.


Deneyimi geliştirmek için konuklar, restoranın tavandan tabana panoramik pencerelerinden Chao Phraya Nehri üzerindeki havai fişekleri izleyebilirler. Bu unutulmaz an mutfak ekibi tarafından organize edilebilir. Fiyatlar iki kişi için 6.500 dolardan başlıyor.

David González


Şef Yardımcısı Konsiyerj, Langham, Chicago

Gerçekten göze çarpan bir deneyim, Fransa’daki Louvre dışında en büyük Empresyonist sanat ve Mısır eserleri koleksiyonlarından birine sahip olmakla övünen Sanat Enstitüsü’dür.

Küratörlü bir rehber tarafından sahne arkasına götürüleceğiniz 3 saatlik özel bir tur sunuyoruz. Fiyatı 500$’dır ve aynı fiyata 12 kişiye kadar konaklama yapılabilir. Henüz sergilenmemiş odaları ve sanat eserlerini görüyorsunuz. Sanat eserlerinin restore edildiğini veya yeni sanat eserleri yaratıldığını görebilir, ayrıca bazı sanatçılarla da konuşabilirsiniz.

Yeni gelen yeni sergilerin paketlerini açarken onları görebilirsiniz. Sadece Van Gogh’umuz vardı. Van Gogh’tan da Meksikalı Salvador Dalí’ye benzeyen Remedios Varo’ya gittik. Gerçekten çok güzel, gerçeküstü tabloları var.

Ve elbette, Chagall’ın kesinlikle çok güzel olan “Amerika Pencereleri” ve Seurat’nın başyapıtı “La Grande Jatte’de Bir Pazar” gibi kalıcı tabloları göreceksiniz. Favorilerimden biri Edward Hopper’ın Nighthawks’ı. Tek kelimeyle güzel, güzel, modern empresyonist sanat. Sanat Enstitüsü’nde her şeyden biraz var.


Aklımıza gelen bir diğer fikir ise Travelle restoranımızda iki saatlik miksoloji deneyimi. Ne tür bir ruh kullanmak istediğinize bağlı olarak kişi başı 100 $ veya 150 $ tutarındadır. Tüm premium alkollü içeceklerin fiyatı 150$’dır.

Travelle’deki iki miksologumuz size tipik bir Langham kokteyli gösterecek, ancak onlar aynı zamanda perakendecinin tercihinde de ustalar. Yani bir misafir gelip “Hey, her zaman bu ruhla, bu lezzet profiliyle ve bu tür cam eşyalarla nasıl kokteyl yapılacağını öğrenmek istemişimdir” derse, size hemen öğreteceklerdir. Bu kokteyl deneyiminin tadını çıkarırken aynı zamanda Chicago Nehri’nin en güzel manzaralarından bazılarının da keyfini çıkaracaksınız.

İgor Alvim


Baş Kapıcı, Fasano Rio de Janeiro

Rio de Janeiro’daki karnaval çok özel bir şey. Ve bu günlerde samba okulu provaları yapılıyor. Salgueiro okulunu öneriyoruz. Rio’nun en geleneksellerinden biridir. Misafirlerimizi, yaklaşık 20 ila 30 dakika uzaklıkta, Tijuca yakınındaki Kuzey Bölgesi’nde gerçekleşen Salgueiro provalarına götürmek için özel bir şoför kiraladığımız bir deneyimimiz var.

Provalar her cumartesi karnavaldan önce yapılır. Akşam 9’da başlayıp sabah 4’e kadar devam ediyorlar. Ancak saat 23.30 civarında davulların sesi duyuluyor. gürültülü. Ve misafirlerimiz bu deneyimi seviyor. Oturmanız imkansız – imkansız. Herkes dans ediyor ve titriyor.

Dans etmek, müzik ve içeceklerin tadını çıkarmak için kendinize ait bir alanınız olacağından, camarote adı verilen ve 10 kişiye kadar ağırlanabilecek özel bir kutu almanızı öneririz. 10’luk kutunun tamamı 1.500 Brezilya reali, yani yaklaşık 300 dolar.


Ayrıca misafirlerimize karnaval için en iyi Camarotes’i de sunabiliyoruz. 2024 yılında ana geçit törenleri 11 Şubat Pazar ve 12 Şubat Pazartesi, Şampiyonlar Geçit Töreni ise 17 Şubat Cumartesi günü gerçekleşecek. Gösteriler şehir merkezindeki Sambadrome’da gerçekleşiyor. Her akşam her biri bir saat süren altı samba okulu performans sergiliyor. Akşam saat 20.00 civarında başlıyor ve bütün gece sürüyor.

En iyi Camarotes’un fiyatı kişi başına günlük 4.000 ila 5.000 realdir. Ancak Karnaval yaklaştıkça 5.000 realden 10.000 reale çıkıyorlar.

Pek çok renk ve neşe görüyorsunuz. Herkes şarkı söyleyip dans ediyor. Bence dünyanın en büyük şovu.

Karnaval dışında otele gelen misafirlerimiz için özel helikopter turu imkanı sunuyoruz. En az iki kişi olmak üzere 60 dakikalık uçuşun ücreti kişi başı 2.635 realdir. Kurtarıcı İsa, Sugarloaf Dağı, Leblon, Ipanema ve Copacabana gibi Rio’nun ana plajları ve Botanik Bahçeleri üzerinden uçacaksınız. Ayrıca şehir merkezindeki Yarının Müzesi’ni, Sambadrome’u ve Maracana Stadyumu’nu da ziyaret edeceksiniz.

Bu inanılmaz çünkü Kurtarıcı İsa’nın üzerinden uçtuğunuzda heykele o kadar yaklaşıyorsunuz ki, sanki onun ellerine dokunuyormuşsunuz gibi.