Altı yıllık arkadaşlığın ardından aşk geldi – Hızlı ve Öfkeli

babaadam

Aktif Üye
Kelsey Masako Fumiko Kiyota ve Elliott Lin, 2012 yılında ortak bir arkadaşları aracılığıyla tanıştılar, ancak arkadaşlıklarının altıncı yılına kadar önemli bir ortak noktalarının olduğunu fark ettiler: Hızlı ve Öfkeli film serisine olan aşk. Keşif, Ocak 2018'de erkek arkadaşının her ikisinin de yaşadığı San Francisco'daki evinde bir parti sırasında gerçekleşti.

38 yaşındaki Bayan Kiyota, “Arkadaşlar ve aileyle ilgili olan hikayeyi beğendim” dedi. “Elliott'un bu konuya çok farklı bir yaklaşımı vardı. 'Arabaları seviyorum' dedi” dedi gülerek.

34 yaşındaki Bay Lin, “Daha önce hiç kimseyle, özellikle de benimle aynı ilgiye sahip bir kızla tanışmamıştım” dedi. Harekete geçmesi gerektiğini biliyordu. “Bu benim şansım olabilir” dedi. “Bu o olabilir.”

Partiden sonra Bay Lin, Bayan Kiyota'ya mesaj atarak ona çıkma teklif etti. Evet dedi ama arkadaşlıklarının gerçekten romantik bir hal alıp almadığından emin değildi. “Biraz kafam karışmıştı çünkü onu altı yıldır tanıyordum” dedi. “Bunun gerçek bir randevu mu, yoksa bir takılma mı olduğundan emin değildim.”

Bu yılın mart ayında San Francisco'da Han Il Kwan adlı bir restoranda Kore barbeküsü için buluştular. Yiyecek ve dışarıda yemek yemeye olan ortak ilgi de dahil olmak üzere birkaç benzerlik daha keşfettiler. Akşamın sonunda Bay Lin, Bayan Kiyota'yı evine götürdü ve yanında getirdiği hediyeyi ona verdi: bir kutu makaron. Bayan Kiyota, bu jestlerin Bay Lin'in niyetini açıkça ortaya koyduğunu söyledi.

Daha fazla buluşmanın ardından yeni çift, birkaç hafta sonra Tahoe Gölü'ne gitti. Yürüyüşlere çıktılar ve dışarıda yemek yemenin tadını çıkarmaya devam ettiler. Bu yılın ağustos ayında Bay Lin, geceyi Bayan Kiyota'nın evinde geçirdi ve uykuya dalmadan önce ondan kız arkadaşı olmasını istedi. O evet dedi.

Bayan Kiyota, “kibar ve sessiz” bir aileden gelen Bay Lin'i, o sonbaharda Colorado'daki “çok gürültülü, çok vahşi” ailesiyle tanıştırdığında işlerin iyi gittiğini biliyordu. Bayan Kiyota, “Ailemin benim için ne kadar önemli olduğunu zaten biliyordu” dedi. “Onun bu çabayı gösterdiğini görmek en iyisiydi” dedi. “Mükemmel bir uyumdu.”

[Click here to binge read this week’s featured couples.]

2018'in sonunda Bayan Kiyota, Bay Lin'e aşık olduğunu söyledi ve o da kendisinin de öyle olduğunu söyledi. Bayan Kiyota, 2019 yılında Bay Lin'in Hayward, Kaliforniya'daki dairesine taşındı. İkili evlilik hakkında pek konuşmadı ancak 2020 yazında Bayan Kiyota, sarı pırlantalı bir nişan yüzüğünün güzel olacağını düşündüğünü söyledi. “Parlak renkleri severim” dedi. Bay Lin not aldı.

Çift, Aralık 2021'de Erie, Colorado'ya taşındı. Bayan Kiyota, Niwot, Colorado'da büyüdü. Colorado Boulder Üniversitesi'nden iletişim alanında lisans derecesi aldı ve şu anda Oakland, California merkezli bir otomatik veri taşıma şirketi olan Fivetran'da Küresel Öğrenme Programı Yöneticisi olarak görev yapıyor.

Bay Lin, Fremont, Kaliforniya'da büyüdü. San Francisco Eyalet Üniversitesi'nden sosyoloji alanında lisans derecesi aldı ve Sunnyvale, California merkezli Intuitive Surgical'da proje yöneticisi olarak görev yapıyor. Her ikisi de Erie'deki evlerinden uzaktan çalışıyor.

Bay Lin, sarı pırlantalı bir nişan yüzüğü seçti ve ardından 15 Ocak 2023 için sürpriz bir teklif planlaması için Bayan Kiyota'nın fotoğrafçı kuzenini işe aldı. Bayan Kiyota, gelecekteki fotoğraf çekimleri için Boulder'da bazı yeni yerleri denemek için kuzeninin yardımına ihtiyacı olacağını düşündü. – ta ki Bay Lin ona evlenme teklif edene kadar.

“Çok şaşırdım” dedi.

Çift, hemen düğün hazırlıklarına başladı. Bir yıl içinde evlenmek istediklerini biliyorlardı ama o zaman Colorado'da hava soğuk olacaktı, bu yüzden gözlerini Hawaii'ye diktiler. Bayan Kiyota'nın Colorado'ya taşınmadan önce Lahaina'da büyüyen amcasıyla da aile bağı vardı. Ancak Ağustos 2023'te orman yangınları Maui'yi vurduğunda çift, nasıl ilerleyeceğinden veya devam edip etmeyeceğinden emin değildi.

Bayan Kiyota, “Orada yaşayan yerel halka karşı düşünceli olduğumuzdan emin olmak istedik” dedi. Sonunda, bazıları Lahaina yakınlarında yaşayan satıcılarını aradılar ve o da, planlandığı gibi devam etmesi konusunda onu cesaretlendirdiklerini söyledi. Bayan Kiyota, çiçekçisinin ziyaretçilerin ve turistlerin geri gelmesinden mutlu olduğunu söyledi.

Çift, 2023 Noel Günü'nde (Colorado kendi kendine törene izin veriyor) evlilik ruhsatlarını evde imzaladıktan sonra Maui'ye doğru yola çıktı.

Bay Lin ve Bayan Kiyota, düğünlerini 5 Ocak'ta Maui Kapalua'daki Ritz-Carlton'da yaklaşık 100 misafirle kutladılar. Plaja bakan çimenlikte gerçekleştirilen törene San Francisco'lu bir arkadaşı olan Kral Alamshahi başkanlık etti.

Yangında bir arkadaşını kaybeden amcası da dahil olmak üzere pek çok kişi hâlâ yıkıcı yangını düşünüyordu. Ancak Bayan Kiyota, zorluğun sevinçle dengelendiğini söyledi.

Resepsiyondan hemen önce güneş battı ve çift, okyanusa bakan bir uçurumun üzerinde fotoğraflandı. Bayan Kiyota, “Derin bir nefes alıp biraz rahatlayıp her şeyi içimize sindirebildik” dedi. Şu anda deniz dalgalarının sesinden başka ses yoktu.