Anneler Günü Hediye Rehberi: Nostaljik Plaj Ürünleri, Yumurtalıklar ve Daha Fazlası

çavuş

Aktif Üye
Kuzey Carolina kıyılarındaki bariyer adaları dizisi olan Outer Banks'teki Nags Head adlı bir sahil kasabasında tatil yaparak büyüdüm. Bu benim ailem için de geçerliydi – onlar lise arkadaşlarıydı – ve onların 1960'larda gençken Nags Head'e otostop çekmeleri ve Drifters gibi grupların yerel dans salonunda performans sergilediğini görmeleriyle ilgili hikayeleri benim için efsaneydi. 80'lerde çocukken yakındaki Jockey's Ridge Eyalet Parkı'ndaki devasa kum tepelerine tırmanmayı ve Hatteras Burnu'nda balık tutmayı severdim. Bu nedenle Steidl'in, fotoğrafçı Joel Sternfeld'in 1975 yazında Nags Head'de çektiği fotoğraflardan oluşan bir kitabı bu ay yayınlayacağını öğrendiğimde heyecanlandım. Sternfeld'in yıpranmış barakaları ve yol kenarındaki büfeler gerçek ve hayali anıları canlandırıyor ve ben de onları annemle yeniden yaşamaktan keyif alacağım. Kitap şu anda ön siparişe açık, bu yüzden bu arada Anneler Günü için 70'ler temalı daha fazla hediyeye bakacağım. Vacation'ın Orange Gelée güneş kremi, klasik bronzlaşma ürünü Bain de Soleil'i anımsatıyor ve 1978'de Richard Carlson tarafından tasarlanan bu taşınabilir şarap soğutucusunu eBay'de bulmak çok kolay. İçine iki şişe şarap sığar. Alternatif olarak, Cann Social Tonic'in 2 miligram THC içeren Zero Proof Roadie poşetlerini plaja kolayca götürebilirsiniz. Nostaljik bir yazlık pantolon takımı için Rockaway Beach merkezli Zingara Vintage'a dönün. Tasarımcı Erin Silvers, ZingaraTerry ev kıyafetlerini 1960'larda ve 70'lerde üretilen vintage YSL havlulardan özel olarak üretiyor.

Bahçe partisi

Moda tasarımcısı Ulla Johnson'dan Ikebana Essentials

New York merkezli moda tasarımcısı Ulla Johnson, İngiliz-Japon ev ve bahçe markası Niwaki ile önümüzdeki hafta piyasaya sürülecek beş parçalı bir ikebana seti üzerinde işbirliği yaptı. Johnson'ın 2020'deki koronavirüs karantinası sırasında çalıştığı Ikebana, geçmişi 6. yüzyıl Japonya'sına kadar uzanan minimalist bir çiçek düzenleme tarzıdır. Bu uygulamaya başladıktan dört yıl sonra Johnson hâlâ Brooklyn'deki kendi arka bahçesinde mümkün olduğunca sık çiçek düzenlemeye devam ediyor. “Mümkün olduğunda her güne bahçede başlıyorum, eve ışık ve hayat getirmek için gövdeleri ve dalları topluyorum” diyor. Niwaki ile yaptığı koleksiyonda, wisteria rattan'a sarılmış bir çift budama makası (el budama makası), Japon çömlekçi Yo Thom tarafından el yapımı sığ bir vazo ve genellikle bitmiş ürünlerinde yer alan Ulla Johnson'ın Shibori kumaşından yapılmış bir bahçe önlüğü dahil olmak üzere ikebana'nın temel malzemeleri yer alıyor. geliyor. Giysiler giymek. Ulla Johnson x Niwaki Ikebana koleksiyonu, 6 Mayıs'ta Johnson'ın New York ve Los Angeles'taki butiklerinde ve ayrıca Johnson'ın çiçekçi Frida Kim tarafından tasarlanan bir vitrin kurulumuyla devralacağı Niwaki'nin Londra'daki amiral gemisinde satışa sunulacak.

Lezzetli kokusu ve bir miktar besleyici içeriğiyle bu kalıp sabunlar, ellerinizi yıkamayı (veya duş almayı) her rutinin keyifli bir parçası haline getirir. New York merkezli Soft Services markası kısa süre önce, daha yumuşak bir cilt ve derinlemesine temizlik için kepekleri gideren mikrokristal yüklü Yeşil Muz Buffing Bar'ı piyasaya sürdü. Koku parlak, yeşil ve hafif tatlıdır; tıpkı aynı adı taşıyan meyvenin taze soyulmuş, olgunlaşmamış versiyonu gibi. Long Island merkezli Terra-Tory'nin Yabani Yadigarı Domates ve Tatlı Fesleğen mevsimlik sabunu, yerel bir çiftçi pazarından püre haline getirilmiş, C vitamini açısından zengin domateslerin yanı sıra tatlı fesleğen yağı, öğütülmüş karabiber ve antiinflamatuar ısırgan otu yapraklarını kullanır. Otsu, lezzetli küp şekli, sabunlukta veya küvete asıldığında zarif görünür. Başka bir görsel ziyafet olarak, Maine'de sabun ve mum üreticisi Wary Meyers tarafından yapılan DS ve Durga'nın Çizgili Fıstıklı Gliserin Sabunu var. Nostaljik pembe ve yeşil çubuk son derece tatlı kokuyor ve bir İtalyan fırınının vitrininde harika görünecek.

Çifte görev

Heykelsi kaplarda mumlar

Göz alıcı, yeniden kullanılabilen bir kapta teslim edilen bir mum, iki hediyeyi bir arada sunar: Mum eridikten sonra kap, heykelsi bir koleksiyon kabı, vazo veya kupa haline gelir. Ferm Living'in Ura Soya Balmumu Mumu, limon otu, incir ve papatya olmak üzere üç rahatlatıcı kokuya sahiptir ve bir kapakla birlikte pişmiş toprak bir kavanozun içinde bulunur. Daha süslü bir dokunuş için Arquiste'nin Gecenin Arkadaşı mumu, Mexico City merkezli Marva ve Surco stüdyoları tarafından tasarlanan emaye Michoacán kil vazosunun içine yerleştirildi. Mumun sümbülteber ve şeker kamışı notaları, aynı zamanda Clinique ve Tom Ford için kokular üzerinde de çalışan Meksikalı parfümcü Rodrigo Flores-Roux tarafından geliştirildi. Endonezyalı tasarım stüdyosu Marloe Marloe, şirketin imzası niteliğindeki grenli lav dokusuyla kaplanmış daha küçük (yaklaşık 10 cm yüksekliğinde) bir model olan Mini Bobby Candle'ı sunuyor. Kavanoz, yeşil yaprak, kekik ve limon notalarını içeren, sandal ağacı ile tamamlanan, markanın deri ve amber kokulu balmumu karışımını içeriyor. Koku markası Liis ve ARC Objects tasarımcısı Daniela Jacobs, Nisan ayında piyasaya sürülen son işbirlikleri için Liis'in en yeni iki kokusuyla dolu el oyması porselen kaplar yarattılar: In This World (kan portakalı, lavanta ve Tonka ağacı notaları) ve Ethereal Wave ( bergamot, beyaz çay ve kadifemsi misk). Okyanus tonunu takdir eden bir anne için Londra merkezli Austin Austin markasının seramik sanatçısı Matthew Raw ile yaptığı işbirliği var. Üst notalarda sedir atlası ve ylang-ylang içeren mumunuz, elle daldırılmış, parlak kobalt kabın içinde muhafaza edilir.

bir eskiz kazımak

Kişisel gravürlü altın kolye

Caitlin Mociun saç, kül veya küçük notlar için oyuk kolye serisini tanıttığında, hatıraları ve yas takılarını yeniden tasarlayan yeni bir tasarımcı dalgasına katıldı. Artık Brooklyn merkezli kuyumcu, çizgi çizimlerini, imzaları, cümleleri ve sembolleri kolyelere kazıyan Memento adlı yeni özel bir çizgiyle kutsal emanetleri yakalamanın başka bir yolunu arıyor.

Bu fikir Mociun'un aklına altı yıl önce kocası için düğün hediyesi olarak bir kolye ucu tasarladığında geldi. Kendi portresini fotoğrafa aktarmak için bir zanaatkârla birlikte çalışma sürecinin gerçek anlamda sevgi dolu bir emek olduğu ve müşterilere aktarılmasının (şimdilik) çok zor olduğu ortaya çıktı. Süreci basitleştirmenin bir yolunu aradı: Bir iş arkadaşı, üzerinde annesinin el yazısıyla bir kağıt parçasından kopyalanmış “Seni seviyorum” yazan antika bir madalyon olan birini tanıyordu. Tasarımcının konseptini şekillendirmesine yardımcı olan şey, ayrıntılı bir sanat eserini değil, hayattaki daha gündelik, samimi bir anı yeniden yaratmak olan bu fikirdi. Memento süreci yaklaşık altı hafta sürüyor ve müşterinin bir görsel göndermesiyle başlıyor; bu görsel daha sonra hem oval hem de yuvarlak şekillerde mevcut olan altın bir kolyeye yerleştirilmek üzere biçimlendiriliyor ve şekillendiriliyor. Tasarım lazer gravür makinesi kullanılarak kazınmıştır. Mociun, “Bir duyguyu fiziksel olarak hatırlatmak güzel” diyor. “Bu yüzden takı takıyorum ve takı yapmaktan keyif alıyorum; yürüyen sunak fikrime uyuyor.”

Sabah arkadaşı

Kahvaltıyı eğlenceli hale getiren yumurtalıklar

Annem bir çift rafadan yumurta yerine “Tek Tavada Harikalar” adını verdiği şeyi (yumurta, kalan sebzeler ve keçi peyniri parçalarıyla bir tür frittata) yapmayı tercih ediyor, ama ben hâlâ onu satın alma isteği duyuyorum son zamanlarda gördüğüm şık yumurtalıklardan biri. Fransız-Amerikalı tasarımcı Sophie Lou Jacobsen, “klasik yumurtalıklara ve yumurtanın kendisine hak ettikleri ilgiyi ve ihtişamı verme” fikriyle üst düzey cam versiyonunu yarattığını söylüyor. Jacobsen ayrıca kabı bir shot bardağı veya kokteyl şişleri için tutucu olarak da hayal etti. Daha minimalist ama tuhaf bir seçenek için, İngiltere merkezli Taylandlı seramikçi Aey Aspdin'in West Sussex imzalı Kelly yumurtalık var. Pürüzsüz yumurta şeklindeki şekli ve pastel renkleriyle Paskalya'da bir yumurtanın kullanacağı arabaya benziyor. Bahar temalı bir masa, Astier de Villatte'nin fistolu kenarları ve Paris stüdyosunun masalsı beyaz sırlarıyla karakterize edilen Marguerite yumurtalıklarıyla da iyi bir şekilde kurulabilir. Kahvaltıda kullanılmadığında zeytin çekirdeklerini saklayacak bir yer ya da kendi sahnesini hak eden yıldız çiçeği için bir vazo olabilir.

Zanaatkar karışım

Renkli ahşap saplı el yapımı makyaj fırçaları

İngiliz fırça üreticisi ve ahşap tornacısı Lucinda Goulden, iki yıl önce Wiltshire'daki evinde, ABD'den yeşil atkestanesi buklesi, Nijerya'dan altın sapelli ve Asya'dan koyu abanoz da dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanından gelen canlı ahşaplardan makyaj fırçaları yapmaya başladı. Makyaj sanatçısı olarak önceki eğitiminden etkilenen harmanlama, pudra ve bronzlaştırıcı fırça çeşitleri, yerel olarak yetiştirilen keçi kılı kılları sayesinde ciltte güzel bir yumuşaklık hissi veriyor. Aylık nazik temizlikle fırçalar yıllarca dayanmalıdır. Goulden, “Aynı zamanda işlevsel sanat eseri olan yadigâr kalitesinde makyaj fırçaları yaratmak istedim” diyor. Ekstra özel bir dokunuş için bazı tasarımlarına yarı değerli turmalin ve ametist taşları yerleştirilmiştir.

Bangkok ve Londra merkezli mücevher tasarımcısı Patcharavipa Bodiratnangkura, mücevher sevgisini hobi olarak kendi parçalarını tasarlayan annesi Sanhapit Sampatisiri'ye borçlu. 2016 yılında Bodiratnangkura, kaliteli mücevher serisi Patcharavipa'yı piyasaya sürdü ve hindistancevizi kabuğundan oyulmuş disk yüzük ve imzası olan 18 karat Siam erimiş altından yapılmış zincir bağlantılı damla küpeler gibi parçalar sattı. Bodiratnangkura, kaliteli mücevherleri ve yüksek mücevher tasarım çizgisine ek olarak, ortağı Kenzi Harleman ile birlikte her yıl 10 ila 15 vintage saati süslü çerçeveler ekleyerek, orijinal bileziği değiştirerek ve hatta bazen onları yüzüğe dönüştürerek yeniden işliyor. Bir sonraki setinde, siyah timsah derisi kayış ve sarı altın Roma tarzı kalıplanmış çerçeveye sahip, yeniden tasarlanmış 1980'lerden kalma Piaget de dahil olmak üzere 10 model yer alacak. Vintage saatleri dönüştüren bir diğer çağdaş tasarımcı ise New York merkezli Jade Trau. Saat dünyasına ilk adımında 1970'lerden kalma restore edilmiş altı Rolex Cellini yer alıyor. Her yeni sürüm farklı bir renge sahiptir ve ayırt edici ayrıntılara sahiptir: Vintage tarzı 18 karat altın çerçeveli, tamamen siyah versiyonda minik elmas saat işaretleri bulunur. Anneniz daha cesur bir renk tonu tercih ediyorsa, Trau'nun imza ayarlarından biri olan koyu kırmızı kadranlı ve Arnavut kaldırımlı pırlantalarla çerçevelenmiş uyumlu bileziğe sahip bir versiyon var.

T'nin Instagram hesabından

Bir Broadway tiyatrosu nasıl tuhaf bir kabareye dönüştürüldü?