Aynı trende birbirlerini fark ettiler. Altı gün sonra tekrar.

babaadam

Aktif Üye
Kanako Abe, Mart 2012'de New York City'den Montreal'e giden Amtrak treninde “gizemli, derin gözleri” olan sevimli bir adam fark etti. John Christopher Seemer da Bayan Abe'yi fark etti. Ancak altı gün sonra, yani 17 Mart 2012'deki dönüş yolculuğuna kadar ikisi de birbirleriyle tek kelime konuşmadı.

Bahar tatilinde Rutgers Üniversitesi'nde üçüncü sınıf öğrencisi olan Bayan Abe, yemekli vagonda ödevini yapıyordu. NYU'da ikinci sınıf öğrencisi olan Bay Seemer, ilk kez merhaba diyemeyecek kadar utangaçtı ve Aziz Patrick Günü için bu ikinci şansı kaçırmak istemiyordu.

Bay Seemer, “Ben bir kırtasiye aşığıydım” dedi. “Ben de onun kalemi hakkında bir yorumda bulundum.” Bunun bir Japon Sakura Pigma Micron olduğunu hemen fark etti; hassas çizim veya yazı için kullanılan ince kalem.

Kana adını taşıyan Bayan Abe'nin ilgisini çekti ve bunu Japonya'da aldığını doğruladı. (Bayan Abe'nin ebeveynleri 1980'lerde Japonya'dan Amerika Birleşik Devletleri'ne göç etti.)

İkili, yemekli vagon kapanıp on saatlik yolculuk bitene kadar sohbet etti. Jack'in adını kullanan Bay Seemer, “Ani bir sondu” dedi. “Ama iyi anlaştığımızı sanıyordum.”

Koltuğuna döndüğünde arkadaşı nerede olduğunu sordu. Bay Seemer, “'Ona numaranı vermelisin' dedi” dedi. İndikten sonra Penn İstasyonu'nun yakınında bekledi.

Bayan Abe, oldukça gerçeküstü bir sahneyi anlatırken (siyah giymesine rağmen) “Herkes yeşil giyiyordu” dedi. “Kaos vardı.”

Sonunda onu fark ettiğinde şöyle dedi: “Ara sıra New York'a geldiğini biliyorum. İşte numaram, buluşalım diye.”

Bir hafta sonra Bayan Abe, Bay Seemer'e mesaj attı ve ikisi, 7 Nisan'da Brooklyn'deki Williamsburg Müzik Salonu'nda “The Rapture”ı görmek için anlaştılar. Harika vakit geçirdiler. Ancak zamanlaması özellikle iyi değildi.

Bay Seemer, “Bir aydan fazla bir süre boyunca birbirimize mesaj attık ama birbirimizi hiç görmedik” dedi. “İkimiz de okuldaki final sınavlarına odaklanmıştık.”

Mayıs ayının sonunda nihayet “Moonrise Kingdom” filmini izlemek için ikinci bir randevu ayarladılar. Ve kısa bir süre sonra üçüncü buluşmaları New Jersey'deki Long Branch Plajı'na günübirlik bir geziydi. Rockledge, Florida'da büyüyen Bay Seemer, “Bana göre New Jersey oldukça egzotikti” dedi.

Ancak Bay Seemer'in bir yıllığına yurt dışına çıkması nedeniyle flörtlerinin bir son kullanma tarihi vardı.

Başka bir randevunun ardından 2 Haziran 2012'de okumak için Berlin'e gitti. Fransa'daki ilk molası, İspanya'daki Santiago de Compostela'ya giden ünlü hac yolu olan St. James Yolu'nda babasıyla birlikte 42 günlük bir yürüyüşe başlamaktı.

Onun yokluğunda ikili yalnızca e-posta yoluyla iletişim kurdu. Bayan Abe, “Bu açıdan bana eski moda geldi” dedi. “Jack'ten bir e-posta almak heyecan vericiydi.”

Bay Seemer, “Bir nevi mektup arkadaşı olduk” dedi.

Bir yıl geçti ve Bay Seemer, “Geri döndüğümde hiçbir beklentim yoktu” dedi.

[Click here to binge read this week’s featured couples.]

Ancak Seemer'e göre “ikinci ilk buluşmaları” 2013 yazının sonunda gerçekleşti: Çin yemeği ve erkek arkadaşının kendisi de yaşadığı New York'taki dairesinde bir film.

Lobide iyi geceler diledikleri sırada yanımıza gelip onu öpen Bayan Abe oldu. Bay Seemer, “Kesinlikle kaldığımız yere döndüğümüzü hissettim” dedi.

Yine de, “Kana'nın işi ağırdan almak istediğini hatırlıyorum.” Düzenli olarak mesaj atmaya ve gündelik randevulara çıkmaya başladılar. Kasım 2013'ün sonunda resmi olarak bir çift oldular.

2014 yazında, Bay Seemer, NYU'dan küresel liberal çalışmalar alanında lisans derecesini aldıktan sonra, Bayan Abe'nin yanında “yaz için” Bushwick'te yaşamak üzere taşındığını söyledi. Ama hiç taşınmadı.

Birlikte birkaç hamle daha yaptıktan sonra ikili, 2021 yazında, Bayan Abe'nin dediği gibi, şu anda yaşadıkları West Orange, New Jersey'de 1954'ten kalma, yüzyılın ortasından kalma bir çiftlik evi olan bir ev satın aldı.

Bay Seemer, 9 Haziran 2023'te, endüstriyel tasarımcı Russel Wright'ın evi Manitoga'yı da içeren, New York'un kuzeyine planlı bir hafta sonu gezisi sırasında ona evlenme teklif etti.

Aralıklı yağmura rağmen kaldıkları tatil beldesi olan Piaule Catskill'de yürüyüşe çıkmak isteyip istemediğini sordu. Evet dedi ama pek heyecanlanmadı.

Bayan Abe, “Jack'in çok yavaş yürüdüğünü ve son derece sessiz olduğunu hatırlıyorum” dedi. “Fotoğrafımı çekebilmek için yakındaki bir ağaç gövdesine oturmamı istedi.” Fotoğrafı çektikten sonra Bay Seemer ona evlenme teklif etti.

Wayne, New Jersey'de büyüyen 33 yaşındaki Bayan Abe, Spotify'da kıdemli bir yazılım mühendisidir. Rutgers Üniversitesi'nden bilgisayar bilimi ve güzel sanatlar alanında lisans derecesine sahiptir.

32 yaşındaki Bay Seemer, ürün meraklılarına yönelik dijital bir yayın olan Gear Patrol'ün baş editörüdür.

Çift, 1 Haziran'da New York Greenville'deki Woodhouse Lodge'da, çiftin bir günlük New York lisansı alan arkadaşı Jaime Manheimer tarafından 97 misafirin önünde evlendi.

Bay Seemer, “Kana ve ben evlilik cüzdanını 3 dolarlık Mikronluk bir kalemle imzaladık; onun yıllar önce trende kullandığı kalemin aynısı” dedi. “Sanki tam bir daire çiziyor, bir döngüyü kapatıp yeni bir döngü açıyormuş gibi hissettim.”