Balık ve cips (ve bir öpücük) anlaşmayı imzaladı

babaadam

Aktif Üye
Cherie Rochelle King ve Ilka Tiedemann için üçüncü seferin sihir olduğu gerçek oldu. Önce birbirlerini gördüler. İkincisi, tanıştılar. Üçüncüsü, bir tarih üzerinde anlaştılar.

İlk ikisinin yolları, 19 Kasım 2016’da Avustralya’da düzenlenen Perth Onur Yürüyüşü’nden sonra bir kadın dansında kesişti. Bayan King, “Gerçekten konuşmadan birbirimizi sadece kısa bir süre gördük,” dedi.

Ertesi gün aylık Lezbiyen Yürüyüş Grubu’nun Kasım yürüyüşünde buluştular. Ancak Bayan King, Bayan Tiedemann’a çıkma teklif ettiği yer Aralık yürüyüşüydü. O evet dedi.

14 Aralık 2016’da Fremantle’da artık kapalı olan İstanbul Türk Restoranı’nda akşam yemeği yediler. Bayan King, “Çok sohbet ettik” dedi.

Akşam yemeğinden sonra Bayan King, “Onu arabasına götürmek için ısrar ettim” dedi ve Rockingham sahilinde yürümek için durdular. Bayan King, “İlk kez el ele tutuştuk ve pek çok şey hakkında konuştuk, bazıları çok kişiseldi,” dedi. Bayan King, Holokost’tan sağ kurtulan birinin çocuğuydu; Bayan Tiedemann, 7 yaşındayken babasını kaybetti. Her iki kadın da uzun süreli partnerlerinden zorlu ayrılıklar yaşamıştı.

[Click here to binge read this week’s featured couples.]

Üç gün sonra bir şeyler içmek için buluştular ve ertesi gün Bayan King, Bayan Tiedemann’ın mobilya almasına yardım etti. King, alışverişten sonra “fish and chips yemeye gittik, sonra evime geri döndük ve ilk öpücüğümüzü aldık” dedi. “Ondan sonra kendimizi bir çift olarak gördük.”

55 yaşındaki Bayan King, Avustralya’da doğup büyümüş bir Medicare müşteri hizmetleri temsilcisidir. Orta Avustralya’daki Charles Darwin Üniversitesi’nden Hemşirelik alanında çevrimiçi bir lisans derecesine sahiptir. Daha önce dört buçuk yıllık evli ve 1995 yılında boşanmıştı.

51 yaşındaki Bayan Tiedemann, oluklu mukavva üreticisi Visy’de katiptir ve Bremen Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nden bilgisayar bilimi alanında lisans derecesine sahiptir. Çifte Avustralya ve Alman vatandaşlığına sahiptir.

Çift şimdi Perth’in bir banliyösü olan Coolbellup’ta yaşıyor.

İkili, eşlerini bulduklarını çabucak anladılar. Bayan King, “Biliyorsam, biliyorum,” dedi. Bayan Tiedemann şunları söyledi: “Onun açık sözlülüğünü ve açık sözlülüğünü beğendim. Ve gerçekten kim olduğumu bilmek istedi.”

Şubat 2018’de birlikte yaşadılar.

6 Aralık 2019’da, Bayan Tiedemann’ın doğum günü, Bayan King, bir sahil restoranı olan Hamptons City Beach’te evlenme teklif etti. King, “Çantamda bir hediyem olduğunu söyledim ve onu çıkarmasını sağladım” dedi. Hediye elbette pembe altın ve pırlanta bir yüzüktü.

İkili, 22 Kasım’da arkadaşları Marie Broadhurst ve Donna Haynes’in Baldivis’teki beş dönümlük arazisinde 86 misafirle evlendi. El dezenfektanı sağlandı ve misafirler kendi takdirine bağlı olarak maske getirip taktı. Avustralya’nın düğün ve diğer resmi törenleri düzenlemek için bir gereklilik olan Celebrancy’de Sertifika IV sahibi olan ve Avustralya Başsavcılığına kayıtlı olan Halimah Halse oyunculuk yaptı.

Gelinlere, bir konuk çemberinin zıt yönlerinden kız kardeşleri tarafından şamanik bir davulcu olan Michelle Sear’a ve Aborijin mirasına sahip bir didgeridoo oyuncusu olan Kookaburraman lakaplı Johnn Maksimovic’e kadar eşlik edildi.

Canlı yayınlanan törende halka ısınma, el oruç tutma ve yerli halka saygı duruşu yer aldı. Bayan Halse, “Bu düğünün Whadjuck Noongar topraklarında gerçekleşeceğini onaylıyorum,” diye okudu. Bay Maksimoviç resepsiyon için kaldı ve halkın yüzlerini yerli motiflerle boyadı.

Bayan Halse törende “Cherie bana onların geçmişte yaşadıkları için birbirlerine bir ödül olduklarına inandığını söyledi” dedi.