Baltimore'da eşsiz bir içecek sunan yeni bir çikolata dükkanı

çavuş

Aktif Üye
Duş alıyorum ve yüzümü La Roche-Posay Toleriane Dermo Sütlü Temizleyici ile yıkıyorum. Bana o gezileri hatırlatmak için seyahatlerimden getirdiğim duş jellerini kullanmayı seviyorum: Hindistan'a yaptığım bir gezide aldığım Kokum Badem Temizleyici Duş Yağı var ve çok güzel kokuyor. Saçlarımı boyadığım için oldukça susuz kalıyor; sarıları dışarıda tutmak için L'Oréal Professionnel Mor Şampuanı ve Davines Oi Saç Kremini kullanıyorum. Saçlarımı fönlerken daima Davines Minu saç serumu kullanıyorum ve ardından Oi yağını uyguluyorum.

La Prairie'nin Skin Caviar Liquid Lift'i cildimi uyandırıyor. Nem için Skin Caviar Luxe Cream kullanıyorum ve ardından her iki veya üç günde bir Skin Caviar Harmony L'Extrait'i uyguluyorum. Cildimi beslediğini hissediyorum. Makyaj yaparken genellikle cilt tonumu eşitlemek için hafif bir bronzlaştırıcı, maskara ve biraz kaş kalemi kullanırım. Thin Lizzy adlı bu Yeni Zelanda markasının 18 yıldır kullandığım 6'sı 1 Arada Profesyonel Yüz Pudrası Kompaktı var. Süslü alternatifler bulmaya çalıştım ama bu kadar iyi olan hiçbir şey yok. Maskara için MACStack kullanıyorum; Kaş çubuğu MAC Eye Brows Big Boost Fiber Gel'dir. Dışarı çıktığımda, 57 Rouge Feu tonu gibi parlak vampir kırmızısı renginde Chanel rujunu kullanmayı seviyorum. Veya gözlerime oldukça yoğun uyguladığım Chanel kaş ürünüm var. Bütün gün Burt's Bees Balmumu Dudak Balsamını kullanıyorum. Geçenlerde Atlanta'ya bir iş gezisindeydim ve yeni bir lezzet olan Cucumber Mint'i satın aldım. Vücudumda Byredo Vetyver Losyon kullanıyorum ve yoğun emek gerektiren işleri yaptıktan sonra ellerime biraz şefkat katması için stüdyoda La Prairie Hücresel El Kremi kullanıyorum.

Akşamları yüzümü suyla yıkıyorum ve yatmadan hemen önce Skin Caviar Nighttime Oil'i uyguluyorum. Kokusunu seviyorum. Şu anki parfümüm Byredo Blanche. Taze pamuk kokusunu seviyorum. Arkadaşlarımın Aeir adında bir markası var ve arkadaşım da “Sızma Zeytin” kokusunu kullanıyor. Bir diğer beğendiğimiz ise Grand Rose. Onları katlıyor. Ben büyük bir banyo hayranıyım ve Susanne Kaufman'dan bu gerçekten güzel yağı aldım. Sonrasında çok lezzetli kokuyorum ve cildim çok besleniyor. Tüm dünyada en sevdiğim koku mimozadır. Çiçeğin kokusunu alamıyorsam Diptyque mumunu yakmayı severim. Ayrıca harika bir akçaağaç şurubu mumum var. Birçok kış kokusu baharatlıdır ve durum hiç de böyle değildir; hala tazedir.

Mallorca'nın yaratıcı rönesansına belki de en kolay erişim, Londra ve Paris gibi Avrupa şehirlerinden kısa bir direkt uçuş mesafesindeki başkent Palma'dadır. Sofistike restoranlar, birinci sınıf galeriler ve bağımsız butikler, Gotik ve Art Nouveau mimarisinin arasında yer alıyor ve son on yılda birçok tarihi saray olağanüstü butik otellere dönüştürüldü. En sonuncusu, Enrique ve Inés Miró-Sans kardeşler (daha önce Barselona'da şık bir otel olan Casa Bonay'ı açmışlardı) tarafından bu hafta açılan ve Parisli tasarım ikilisi Festen tarafından tasarlanan 14 odalı bir mülk olan Portella. Ortağı Charlotte de Tonnac ile birlikte Festen'in kurucu ortağı Hugo Sauzay, çiftin “şehirde bir huzur ve yeşillik vahası” yaratmayı amaçladığını söylüyor. Palma'nın 11. yüzyıldan kalma Arap hamamlarına yakın olan 17. yüzyıldan kalma sarayın tarihinden yararlandılar. Yatak odalarının on tanesinde küçük bir mutfak vardır, ancak bunun dışında her biri benzersizdir. Birinde, Joan Miró'nun bir litografisi, eski Fas sandalyeleriyle çevrili uzun, kobalt mavisi bir kanepenin üzerinde asılı duruyor. De Tonnac ve Sauzay, çeşitli ısmarlama parçalar üretmek için miras cam şirketi Gordiola gibi yerel zanaatkârlarla çalıştı. Ziyaretçiler, her ikisi de halka açık olmayan zemin kattaki daha büyük açık mutfakta veya peyzajlı avluda vakit geçirebilirler. Inés Miró-Sans, “Misafirlerimizin kendilerini evlerindeymiş gibi hissetmelerini istiyoruz, ancak bunun en idealist ve hoşgörülü versiyonuyla” diyor. Geceliği yaklaşık 320$'dan başlıyor. portellapalma.com.

Bunu ziyaret et

Kakaonun “manevi yönünü” kutlayan bir mağaza

Jinji Fraser çikolata tüketiminizi yeniden düşünmenizi istiyor. Ekim ayında, o ve babası Guy Fraser, Baltimore'un Waverly semtinde yedi çeşit sıcak ve soğuk içme çikolatası sunarak Karayipler ve Orta Amerika'daki yerli geleneklere saygı duruşunda bulunan bir dükkan olan Jinji Chocolate'ı açtı. 2012 yılında şirketi kurduktan sonra (Frasers çifti kendi lokasyonlarını kurmadan önce internet üzerinden ve bir bakkal aracılığıyla çikolata satıyordu) Jinji, çiftlikleri ziyaret etmek ve fasulyenin kökenini incelemek için diğer yerlerin yanı sıra Belize ve Ekvador'a gitti. “Kakao'nun enerjik ve ruhsal yönüne karşı tam bir saygı var [in those places]” diyor, “ve çikolatadan keyif almanın yolu da içeceklerden geçiyor.” Yakın zamanda büyükbabasının ailesinin Guyana'nın kakao zengini bir bölgesinde bir arazi vakfına sahip olduğunu öğrendi ve bu da meyveyle olan kişisel bağını derinleştirdi.

Şirketin imzası olan, espresso boyutunda bir fincanda servis edilen zengin ve yoğun bir karışım olan bitter çikolata, taze öğütülmüş kakao çekirdeklerinden yapılıyor, hafifçe tatlandırılıyor ve yulaf sütüyle tatlandırılıyor. Ziyaretçiler ayrıca bu ay Sevgililer Günü'nde mevcut olan horchata aromalı barlar, çikolata sosları ve körili demirhindi, safran gülü ve fıstık kakule gibi özel tatlarda yer mantarı bulacaklar. Tüm çikolatalar yerel malzemeleri Trinidad ve Peru'daki aile çiftliklerinden elde edilen kakaoyla birleştiriyor. Yaklaşık 3 dolardan başlayan fiyatlarla jinjichoculate.com.

Geçen yaz, çoğu ampulün satılmasını engelleyen yeni federal enerji verimliliği düzenlemeleri yürürlüğe girdi. Bu, iç tasarımcılar arasında bazı tartışmalara yol açtı: Nispeten verimli LED ampullerin ilk versiyonları, mum ışığından çok bir süpermarketi anımsatan, sade ve soğuk bir ışık üretiyordu. Ancak uzmanlara göre iyi haber şu ki, LED'ler eskisinden çok daha iyi; mesele sadece neye bakılacağını anlamak. Ampullerini “sıcak, davetkar” 2700K'de seven aydınlatma tasarımcısı Jean Pelle, “En önemli şey, ampulün Kelvin derece cinsinden ölçülen renk sıcaklığıdır” diyor. “Bence 2400K çok sarı olabilir, 3000K ise büyük mağaza gibi görünmeye başlıyor” diye açıklıyor. Göz önünde bulundurulması gereken diğer faktör, Pelle'nin 90 veya daha yüksek bir değeri önerdiği ampulün CRI'sidir (veya renksel geriverim indeksi). “Evde kolayca bulunabilen ve güzel ışık üreten RAB ampulleri kullanıyoruz” diyor. Aynı zamanda bir aydınlatma fanatiği olan iç mimar Benjamin Reynaert, rahat bir atmosfer yaratmak için “yumuşak parlaklığa sahip düşük voltajlı ampullerin” gerekli olduğu konusunda hemfikir. Masa lambaları için en iyi tercihi Schoolhouse Mat Porselen LED ampuldür. “Pahalıdırlar ama sonsuza kadar dayanırlar” diyor. Connecticut merkezli tasarım firması Hendricks Churchill'in kurucu ortağı Heide Hendricks, çevre dostu ampulleriyle tanınan bir İngiliz şirketi olan Tala'nın ampullerini tavsiye ediyor. “Çeşitli şekillerde geliyorlar ve güzel, akkor benzeri ışık yayıyorlar” diyor ve açık ampullü armatürler için ideal olduklarını belirtiyor. Gizli ampullü lamba ve ışıklar için başka bir seçeneği daha var: Kısılabilir Philips LED A19, sıcak beyaz. “Bu daha ucuz bir iş gücü” diyor.

Burada ye

Minneapolis'te makarnanın el yapımı olduğu ve iç tasarımının yazı anımsattığı bir restoran

Şef Joe Rolle, kendi mekanını açmaya karar verdiğinde 18 yıldır Minneapolis'teki restoranlarda çalışıyordu. Şehrin artık kapalı olan ve deneysel içkileriyle tanınan Marvel Bar'ında kokteyl yapma becerilerini geliştiren eski meslektaşı barmen Stephen Rowe'dan ortağı olmasını istedi. Ocak ayının sonunda ikili, North Loop semtinde İtalyan esintili bir restoran olan Dario'yu açtı. Menünün yıldızı, yarısı güneşchoke püresi ve yarısı çırpılmış ricotta ile doldurulmuş, esmer tereyağı, bal, kızarmış biberiye ve fındıkla servis edilen Rolle's Doppio Ravioli'dir. Yemeğe eşlik etmek için Rowe, vermut ve Calvados'tan yapılan bir kokteyl olan Kötü Elma'yı yarattı. Dario'nun makarnası, restoranın arka tarafındaki bir odada her gün elle yapılıyor. Akşamları bu alan, 14 metrelik kasap blok masasıyla ortak bir yemek alanına dönüşüyor. Ana yemek odasında, iç mekanlar dokulu ve yazlıktır: saksı bitkileri köşeleri doldurur, banketler turkuaz kadife ve okyanus gri-mavi ile kaplanmıştır ve özel pembe tabureler barda flamingolar gibi sıralanmıştır. dariorestaurant.com.

T'nin Instagram hesabından

Moda yeni bir zarafet çağına girdi