Bitki temalı yeni bir film serisi, doğayla olan iç içeliğimizi araştırıyor

çavuş

Aktif Üye
Bali’nin doğusundaki bir ada olan Lombok, Somewhere Lombok ve Siwa da dahil olmak üzere ilgi çekici yeni butik sahil beldelerinin akınıyla son zamanlarda çekici bir seyahat destinasyonu olarak ortaya çıktı. Gözlerden uzak Ekas koyunda, adanın uluslararası havaalanına arabayla bir saatten biraz fazla uzaklıkta, en yeni açılış: Innit. İki Endonezyalı mimar Andra Matin ve Gregorius Supie Yolodi tarafından tasarlanan (genellikle ayrı ayrı çalışan ancak bu proje için güçlerini birleştiren) mülk şu anda kısmen yerel Rajumas ahşabından inşa edilmiş ve genellikle teknelerde kullanılan yedi adet iki katlı villadan oluşuyor. Yapılar, özellikle plajın bir uzantısı olan zemin katta çevredeki manzaraya uyum sağlar: beton bir temel, üzerinde rattan bir kanepe, okuma sandalyeleri ve bir yemek masasının oturduğu yumuşak kumla kaplanmıştır. Üst katta, ana yatak odalarında körfeze bakan tavandan tabana pencereler vardır. Ortak özellikler arasında bir Endonezya deniz ürünleri restoranı (hindistan cevizi kabukları üzerinde pişirilen yerel çiftlik ıstakozu kaçırmayın) ve siyah kiremitli bir sonsuzluk havuzu yer alır. Konuklar su kenarında uzanmadıkları zamanlarda rehberli veya rehbersiz paddleboarding’den yürüyüşe kadar daha enerjik aktiviteleri tercih edebilirler. Innit 27 Mart’ta açılıyor; Kahvaltı dahil gecelik 400 dolardan başlayan villalar, innithotels.com/beachhouse.


Burada iç

Japon caz öpücüklerinden ilham alan Austin Vinyl Bar

South Congress Bulvarı’nın hemen dışında, Austin’deki Hotel Magdalena’nın altında, ambiyans aydınlatması ve ahşap panelleri sizi Tokyo caz öpücüklerine götürebilecek yeni bir bar var; mağaza) ) menüdedir. Lalvani, Bunkhouse Hotels CEO’su Amar Lalvani ile Austin’in sevilen müzik mekanı Mohawk’ın sahibi James Moody’nin ortak çalışması olan Equipment Room’un amacının “zanaatkarlığı gösterişsiz bir şekilde kutlamak” olduğunu söylüyor. Yüksek kaliteli plak bar, bağımsız müzik mağazası Breakaway Records’tan Josh LaRue ve Gabe Vaughn tarafından özenle seçilmiş 1.200’den fazla LP’den oluşan bir plak koleksiyonuna sahiptir. İkili, Townes Van Zandt ve Stevie Ray Vaughan gibi yerel efsaneler gibi Teksaslı sanatçıları fazlasıyla temsil etmeyi başardı. Barın duvarlarını süsleyen ender posterler ve konser fotoğrafları için Moody, “Plak koleksiyonumuzun tamamında Teksas’ı duyup hissedeceksiniz, ancak bunu sanat yoluyla görsel olarak da deneyimleyeceksiniz,” diyor. GZA ve Fleetwood Mac gibi sanatçıların tanınmış şarkıları ve albümlerinin adını taşıyan kokteyller ile içecek teklifleri bile müzik temasını takip ediyor. ekipman odası.com


Manhattan’ın Çin Mahallesi’nin Aşağı Doğu Yakası ile birleştiği sınır bölgesindeki Ludlow Caddesi’ndeki sanat evi Metrograph, 2016’daki başlangıcından bu yana sinema tutkunlarının buluşma yeri olarak hizmet veriyor. Metrograph’ın yeni program direktörü Inge de Leeuw, 17 Mart’ta başlayacak bitki temalı bir dizi olan Botanical Imprints ile izleyicilere gördükleri şeyle bağ kurmaları için yeni yollar sunmayı umuyor. Leandro Listorti’nin deneysel belgeseli Herbaria (2022), Hayao Miyazaki’nin anime klasiği Nausicaä of the Valley of the Wind (1984) ve sanat ve araştırma topluluğu Counter-Encounters’ın küratörlüğünü yaptığı bir kısa film seçkisinin yanı sıra görsel-işitsel bir Enstalasyon da olacak. Vietnamlı video sanatçısı Nguyen Trinh Thi’nin lobisi; Commissary bar ve restoranında bitki odaklı bir menü (adını Amerikalı doğa bilimci Charlotte Hilton Green’den alan cin bazlı kelebek bezelye çiçeği kokteyli Charlotte dahil); ve şirketin isteğe bağlı video hizmeti olan Metrograph at Home’da birkaç kısa film akışı. “Botanical Imprints”, de Leeuw tarafından başlatılan bir girişim olan Metrograph Expanded’ın ilk yinelemesidir ve normalde bir filmle ilişkilendirilen , ötesine geçen etkinlikleri sergileyerek izleyicileri “programın temalarıyla daha derin bir bağlantı bulmaya” teşvik edeceğini söylediği bir girişimdir.

De Leeuw, Metrograph’a Rotterdam Uluslararası Film Festivali’nin küratörlük bölümünden geliyor ve burada sinema çalışmalarının yanı sıra Maison Margiela, Rodarte ve yönetmen Kenneth Anger ve diğerleri ile mekana özgü enstalasyonlar yarattı. “Bir süredir bitkilerle ilgili bir program düşünüyordum” diyor. Onu diziyi yaratmaya sevk eden, Listorti’nin filmiydi. “‘Herbaria’, sinema ve bitkiler arasındaki paralellikler, sessiz tanık oldukları hikayeler ve insan ile doğa arasındaki kırılgan ilişki üzerine düşünmek için harika bir başlangıç noktasıydı.” Botanik Künyeler 27 Mart’a kadar devam ediyor metrograf.com.


şuna bak

Tarihi bir İngiliz evinde çağdaş tasarım

İtibaren Tilly Macalister-Smith


İngiltere’nin Derbyshire kırsalında bir malikane olan Chatsworth House, yaklaşık 500 yıldır orada yaşayan Cavendish ailesine ait kapsamlı bir sanat ve tasarım koleksiyonunu uzun süredir barındırıyor. Chatsworth, bu hafta Mirror Mirror: Reflections on Design at Chatsworth sergisinin bir parçası olarak 16 sanatçının ek çalışmalarını sunmayı planlıyor. Parçalar arasında Amerikalı tasarımcı Ini Archibong’un antreye asılacak cam avizesi, onun yarattığı bir film müziğiyle destekleniyor ve Kıbrıs doğumlu Michael Anastassiades’in ısmarlama bambu ve metal ışık enstalasyonu aydınlatacak. kütüphane aydınlanacak. Serginin Chatsworth Kıdemli Program Küratörü Alex Hodby ile birlikte küratörlüğünü yapan yazar ve tarihçi Glenn Adamson, enstalasyonu “mekan ve tasarımcı arasında bir tür eşleştirme” olarak tanımlıyor. Pek çok sanatçı ve tasarımcı, muhteşem ortama doğrudan yanıt verdi: Örneğin, Joris Laarman, Chatsworth’un kendi ocağındaki taştan Symbio banklarının yeni bir serisini oydu. “Ayna Ayna” 18 Mart – 1 Ekim 2023 tarihleri arasında izlenebilir, chatsworth.org.


Series giyim markasının kurucusu ve tasarımcısı Ella Wiznia için eski malzemeleri yeniden kullanmak uzun süredir devam eden bir alışkanlık. “Çocukken hep kolajlar yapardım” diyor. “Tek yapmak istediğim dergilerden bir şeyler kesip Mod Podge ile bir araya getirmekti. Sanırım şu anda yaptığım şey de bir çeşit kolaj.” Wiznia, 20’li yaşlarının başında yeme bozukluğundan kurtulurken çare olarak nakış işlemeyi öğrendi. Seriye 2016 yılında, o dönemde ürettiği küçük bir el işlemeli vintage denim koleksiyonuyla başladı. Bugün, 28 yaşındaki adam hala elleriyle çalışmakta ve geri kazanılmış tekstillerin geçmiş yaşamını incelemekte teselli buluyor. Antika yorganlar, tığ işi battaniyeler, gevşek düğmeler ve bit pazarlarından ve ikinci el mağazalardan eski yamalar elde ederek elde dikilmiş angarya gömlekleri, patchwork blazerler ve büyükanne kare kar maskeleri gibi özel giysiler dikiyor. En son sürümü, yapısız yorganlardan yapılmış düğmeli ve pileli şortlardan oluşuyor. Cinsiyetsiz parçaların ince bir şekilde yıkıcı olduğunu düşünüyor: “İş kıyafetleri tarihsel olarak erkekler için yapıldı ve kapitone, başlangıçta kadın işi olarak biliniyordu” diye açıklıyor. “Androjen setler olarak, bu parçaların hem malzeme hem de siluet açısından bu cinsiyet normlarına meydan okuduğunu düşünüyorum.” Wiznia, her koleksiyonda giysinin geçmişini korurken onu bugüne bağlamaya çalışıyor. seririesny.com


buna gıpta et

Aztek mitolojisiyle oynayan takılar

Meksika, Tijuana’da büyüyen Michelle Galindo, annesinin mücevher kutusunu kırmak için çekmecelere tırmandığını hatırlıyor. Bazı aile yadigârlarını kaybettikten sonra ailesi ona kostüm ve şekerleme takılar verdi – Galindo’nun tasarımları bugün yaptığı bazı parçalara ilham verdi. Gala Is Love markası 2003 yılında hobi olarak başladı. 26 yaşındayken annesi ona koşulsuz sevginin sembolü olan ve tel halkalarla bir yüzük haline getirdiği pembe bir kuvars verdi. Yüzük, arkadaşlarından ve yabancılardan o kadar çok ilgi gördü ki, turkuaz ve oniks gibi farklı taş türleri ile som gümüşte benzer parçalardan oluşan bir koleksiyon yarattı. 2010’da Gala Is Love tam zamanlı odak noktası oldu. Takıları, Mexico City’deki Colonia Juárez’deki ev stüdyosunda küçük bir zanaatkar ekibi tarafından el yapımıdır ve burada mücevherlerini randevu ile de satmaktadır. Son koleksiyonu Azteca Goddess, Aztek mitolojisinde sonsuz aşkı simgeleyen iki dağ olan Popocatépetl veya Iztaccíhuatl’dan volkanik lav taşından merkezi olan 18 ayar altın bir kolye ucuna sahiptir. Temaya devam eden Galindo, kişiye özel nişan yüzükleri de sunuyor. 400 dolardan, instagram.com/galaislove.


T’nin Instagram’ından