Buna düğün demeyin. Bu bir “aşk partisi”.

babaadam

Aktif Üye
Amy Shack Egan kendisini “düğün karşıtı” bir etkinlik planlayıcısı olarak tanımlıyor. 2015 yılında kurduğu şirket Modern Rebel, “aşk partileri” adı verilen, çifti ve ilişkilerini kutlayan kişiselleştirilmiş etkinlikler yaratıyor ve çoğu zaman modernize edilmiş veya yeniden tasarlanmış düğün geleneklerini (veya bazen neredeyse hiç geleneği içermiyor) içeriyor.

Birlikte çalıştığı çiftler koridorda yürümekten veya geleneksel kıyafetler giymekten vazgeçebilir. (Bayan Egan bir keresinde, düğün partisinin astronot kıyafetleri giydiği bir etkinliğe katılmıştı.) Başka bir etkinlikte konuklara, düğün hediyesi yerine kalıcı dövmeler teklif edildi. Bazıları dans pistinden vazgeçip bunun yerine şişme kale kullanabilir.

Müşterilerinin hayatlarına dahil olmasına rağmen kendisini asla bir çift terapisti olarak tanımlamaz. Orlando, Florida'nın 32 yaşındaki yerlisi olan ve şu anda Manhattan'ın Washington Heights mahallesinde 41 yaşındaki kocası John Egan ve 2 yaşındaki çocukları ile birlikte yaşayan Bayan Egan, “Ama kendime bir ilişki uzmanı diyebilirim” dedi. yaşındaki oğlu Arlo.

“Düğün planlama sürecinin yoğunluğu konusunda ön sırada oturmak size bir ilişkiyi neyin tanımladığı ve bu ilişkiyi etkinliğinizde yansıtmanın ve kutlamanın önemi hakkında çok şey öğretir” dedi.

Bayan Egan, stresli bir arkadaşının düğününü organize etmesine yardım ettikten sonra işine başladı. “O belirleyici düğün anıyla kendimi özdeşleştirmedim” dedi. “Benim de arkadaşlarım değildi. Evlenmek için heyecanlıydılar ama bir düğün planlamak konusunda heyecanlı değillerdi. Görüldüklerini, kutlandıklarını veya temsil edildiklerini hissetmediler.

Yılda ortalama 50 kişiyle evleniyor ve öncelikle tavsiyeler yoluyla ve “düğün karşıtlığı” ve “geleneksel olmayan” gibi anahtar kelimeler kullanan çevrimiçi aramalar yoluyla kendisini bulan genç çiftlerle çalışıyor.

Fiyatları yaklaşık 15.500 dolardan başlayan Bayan Egan, “Genellikle etkinlikleri için 100.000 ila 200.000 dolar harcıyorlar ve düğünlerine kendilerini tanımlamış hissetmek yerine daha rahat yaklaşıyorlar” dedi. (The Knot'un yakın tarihli bir araştırmasına göre, geçen yıl ülke çapında bir düğünün ortalama maliyeti 35.000 dolardı.)

Bayan Egan, düğün karşıtı etkinlikleri planlama sürecini anlattı ve bu tür kutlamaların neden giderek daha popüler hale geldiğini açıkladı.

Aşağıdaki röportaj düzenlendi ve özetlendi.

“Aşk partisi” nedir ve düğünden farkı nedir?

Kişiliği olan bir düğün. Düğün planlamacıları benim çok önem verdiğim ilişkiyi değil, düğünü planlayıp ona odaklanır ve o ilişkinin olaya yansımasını sağlar. Düğünlere “aşk partileri” diyorum çünkü onlar tamamen aşkla ilgili partiler. İnsanları düğünleri hakkında farklı düşünmeye gerçekten zorluyor. Nişanlandığınız andan itibaren beklentilere boğulursunuz. Mükemmelliğe, trendlere ve büyük gününüzü bir kaideye koymaya takıntılıyız. Aşk partileriyle bunu baltalamaya çalışıyorum.

Modern Rebel'e “düğün karşıtı” planlama şirketi diyorsunuz, bu ne anlama geliyor?

Çiftlere kuralları yeniden yazma ve düğünü kendi yöntemleriyle tasarlama izni veriyoruz. Belki de bu, onlara bir düğün için ihtiyaç duydukları söylenen gelenekleri bırakmak anlamına geliyor: bir gelin ve bir damadın olması; beyaz bir elbise giyeceğini; ve bir koridordan aşağıya doğru yürüyün. Bazı insanlar bu fikirlere kendilerini bağlı hissetmiyorlar. Bunlardan kurtulup soruyoruz: “Ya kurallar olmasaydı ya da kuralları yeniden yazabilseydiniz?” O zaman düğününüz nasıl olurdu?”

Neden düğün karşıtı bir an yaşıyoruz?

Yirmili yaşlarının ortasındaki insanlar nihayet, nasıl bir deneyim yaşayacaklarının ve bu deneyimin nasıl olması ve neye benzemesi gerektiğinin söylenmesi yerine, deneyimleriyle bağlantı kurmak istediklerini ifade ediyorlar. Geçtiğimiz yıl TikTok ve Instagram'da gelin karşıtı bir trend yaşandı. Birçok kadın, “Gelin olmak benim için sandığınız kadar önemli değil” derken, bazıları da aynı şekilde hissettiklerini belirterek, “Düğünümü sabırsızlıkla bekliyorum ama bu benim en önemli günüm değil” dedi. .” hayatın.”

Çiftleri ilgilendiren şeyler nelerdir ve nasıl değişirler?

Çiftler gelenekten uzaklaşıyor ve onları benzersiz kılan şeylere odaklanıyor. Bir parti istiyorlar ve o parti aşkla ilgili. Bunun kendilerine satılan ve düğünlerinde olması gerektiği söylenen şeyin rahat bir versiyonu olmasıyla ilgileniyorlar: kabarık bir elbise, kurdele, pasta kesimi. Bu çiftler dans pistine pizza servisi yaptırıyor, astronot gibi giyinmiş nedimeler yaptırıyor ve bir resepsiyonda zıplama kalesi yaptırıyorlar. Bunu annenle babanın düğününde göremezsin.

Bu, deneyime dayalı bir ekonomi olduğundan, düğün sonrası çiftler birlikte hareket ettiklerini ve düğünlerinin sıradan bir düğün gibi olmadığını hissetmek isterler. İlişkilerini doğrudan yansıtan ve ortaklıklarını kutlayan kişiselleştirilmiş ayrıntılar ve seçimler ararlar.

Çiftler en çok ne ister?

Kişiye özel tasarım detayları. Masalarında belli bir çiçek türünü görmektense, kokteyl peçetelerinde ilişkileriyle ilgili saçma alıntılar görmeyi tercih ediyorlar.

Bir çift, kokteyl saatinde yanacak kokulu bir mum tasarladı. Bir çift koridorda yürümek için evden kilim aldı.

Başka ne gibi büyük değişiklikler gördünüz?

Koridorda tek başına yürümek ya da hiç koridorda olmamak. Tek başına yürüyüş onları güçlendirir ve yaptıkları bir seçimdir. Bazı çiftler ön planda olmak istemezler. Düğünler oldukça halka açık ve performans dolu hissedilebilir. Bu çiftler mikrofon kullanamaz veya ilk dansı atlayamaz.

Web sitenizde başkasının annesiyle çalışmadığınız belirtiliyor.

Anneleri seviyorum; Ben bir anneyim. Ancak düğün planlaması, bir çiftin yetki devrini, iletişim kurmayı, bütçelemeyi ve sorun çözmeyi birlikte öğrenmesi için harika bir fırsattır. Bir aşk partisi planlamanın ve birlikte çalışmanın sonuna ulaştığınızda, bu büyük ve harika bir an olur. Umarım partnerinizin ve kendinizin güçlü yönleri hakkında daha fazla şey öğrenmişsinizdir. Bu, ilişkinin geleceğinde size çok fayda sağlayacaktır.

Çiftlerden planlama sürecinin ortasında bir evlilik mantrası oluşturmalarını istiyorlar. Neden?

Evlilik mantrası ilişkinizi yansıtan bir cümle, alıntı veya metindir. İlişkinizi tanımlamaz ama anlamı vardır. Bu özellikle planlama sürecinin ortasında gerçekleşir, böylece çiftler neden evlendiklerini düşünebilirler ki bu da önemli bir konuşmadır. Ayrıca bize tasarım sürecinde onu daha da kişiselleştirmek için kullanabileceğimiz bir şey verir.

Unutulmazlardan bazıları şunlardı: “Bu Dünyanın Dışında”; “Parlak ve cesur tutun”; “Eğilmek istemiyorum, uzanmak istiyorum.” Bu durumda çift dans etmek istemiyordu, dolayısıyla her şey oturma odasındaymış gibi görünüyordu. Her yerde kanepeler vardı. Esrar barımız, boba çayımız ve rahat yemek istasyonlarımız vardı. Video oyunlarımız vardı ve ilk dans yerine ilk Mario Kart maçını yaptık. Parti evdeymiş gibi hissettirdi