ChatGPT ve Generative AI, seyahat etme şeklimizi nasıl değiştirebilir?

çavuş

Aktif Üye
“Önemli yeni bir adım”


Ağında 8.000 temsilci bulunan bir Jacksonville, Florida şirketi olan OutsideAgents’ın eş başkanı Chad Burt, sektördeki bazı kişilerin ChatGPT gibi sistemleri iyileştirmenin seyahat acentelerini işsiz bırakabileceğinden endişe duyduğunu söyledi. Ancak, “seyahat acentelerinin yakında sona ereceği her zaman önceden tahmin edilmiştir ve her yeni teknoloji kullanılacak bir araçtır” dedi. yazılımdan en iyi şekilde yararlanmak için kullanın.

ChatGPT’yi deneyen Bay Burt, onunla 100’den fazla seyahat programı oluşturdu. Sonuç harika bir başlangıç noktası ve “bazı temel ayak işlerini kurtarabilir,” dedi, “ancak iyi bir temsilcinin yine de bunu kontrol etmesi ve iyileştirmesi gerekiyor.” Örneğin, gezginlerin yaptıklarını söylediklerini yalnızca bir insanın anlayabileceğini açıkladı. istediklerine karşı gerçekten istedikleri. Yazılım “yüzde 70 veya 80 alıyor – ancak C derecesini hedeflemiyoruz” dedi.

Expedia’nın CEO’su Peter Kern, dünyanın en büyük çevrimiçi seyahat şirketlerinden biri olan Expedia’nın önerileri kişiselleştirmek ve çevrimiçi sanal danışmanını programlamak için yıllardır yapay zekayı kullandığını, ancak ChatGPT’nin “önemli yeni bir adım” olduğunu söyledi.

Bay Kern, şirketinin yeni teknolojiyi müşterilere Expedia ile etkileşimde bulunmaları için daha sohbete dayalı bir yol sunmanın olası bir yolu olarak gördüğünü söyledi. Expedia, verilerini şirketinin izlediği iki tür veriyle birleştirerek önerileri daha iyi kişiselleştirmek için ChatGPT ile de çalışabilir: müşteri satın alma geçmişi ve en güncel fiyatlar ve uçak biletlerinin, otel odalarının ve kiralık arabaların müsaitlik durumu.

Makine öğrenimi ve toplumun yapay zeka üzerindeki etkisini inceleyen Washington Üniversitesi’nde bilgisayar bilimi profesörü olan Aylin Çalışkan, diğer seyahat şirketlerinin de aynı yolu izleyeceklerini ve kendi veri ve programlarını Google’ınkiler gibi üretken yapay zeka sistemlerine dönüştüreceğini tahmin ediyor. . Belirli görevleri gerçekleştirmek için Amazon ve OpenAI.