Düğün listenize ekleyeceğiniz şarkılar

babaadam

Aktif Üye
Bir düğünde çok fazla neşe vardır ve müzik bunun büyük bir parçasıdır.

Geçen ay okuyuculardan en sevdikleri düğün şarkılarını göndermelerini istedik. Yüzlerce gönderiyi okurken, ilk danslarını ya da dans pistindeki eğlenceli zamanlarını hatırlayan okuyucuların duygularını ve neşeli nostaljilerini hissedebiliyordum.

Earth, Wind and Fire’ın “September” şarkısı yüzde 5,6 ile en popüler şarkı oldu.

Disko, 80’lerden sonra doğmuş insanlar dahil herkesin bildiği şarkılarla, nesiller arası eğlence için en iyi tür olarak kabul edildi. Bunlar, Sister Sledge’in “We Are Family”, Bee Gees’in “Staying Alive” ve Kool & the Gang’ın “Celebration” şarkısını içeriyor. (Boston’dan David Williams, DJ’in “Celebration”ı çaldığında “çıkışa gittiğini” söylemesine rağmen.)

Okurlar ilk dans şarkısı olarak Elvis Presley’in Can’t Help Falling In Love’ını ve Etta James’in “At Last” şarkısını sevecekler.

Ve 2023’te bir düğünde (şimdiye kadar) en popüler şarkı hangisi? Lil Uzi Vert’ten “I Just Wanna Rock”. Bu kaçınılmaz ve iyi bir nedeni var.

İşte New York’tan Hollanda’ya dünyanın dört bir yanından okuyucular tarafından önerilen 22 düğün şarkısı.

Davido, ‘düş’

Bu, sizi hemen huzur ve mutluluk duygusuyla dolduran özel şarkılardan biridir. “Sonbahar”, sevgilinizi nasıl şımartacağınızı kutlayan ve ona uyum sağlamak için yapılması gereken değişiklikleri anlayan bir Afrika düğün/parti marşıdır.

Jephtha Prempeh, Bronx, NY

Ben E. King, “Benimle Kal”

Düğünümüzde ilk dansımız. Her duyduğumda eşime sarılıp dans etmek istiyorum.

Guy Valentine, Ottawa

Parlamento, ‘el feneri’

50’den fazla kişinin bunun için en iyi hamlelerini gösterdiğini göreceksiniz.

Dana Duffy, Bloomington, San.

Beyoncé, “Groove of the Maiden”

“Virgo’s Groove”, 2022 yazının marşıydı. İster koltuklarında hoplasın ister dans pistinde olsun herkesin keyif alabileceği, kendini iyi hissettiren bir disko şarkısının modern yorumu.

Rebecca Kim, Brooklyn, New York

Jesse Powell, “Sen”

“You” müstakbel gelinini çok seven bir adam hakkında güzel bir aşk şarkısı. Powell ayrıca, geçen yılki ölümünden önce yeterince çiçek almayan, değeri bilinmeyen bir R&B sanatçısı.

Keisha Clark, Şikago

Babyface, “Gözlerimi Her Kapattığımda”

Sözler, genellikle önemsizleştirilen ancak nadiren benim anlayışıma uyan bir şekilde ifade edilen siyah aşkın güzelliğini yakalıyor. “Ve gözlerimi her kapattığımda, sana sahip olduğum için Tanrı’ya şükrediyorum” sözünü duymadan “süpürgeyi atlamayı” hayal edemiyorum.

Katherine Tinsley, Şikago

Toploader, ‘Ay Işığında Dans Etmek’

Gerçekten akılda kalıcı ve sözleri anlaşılması kolay.

Sandra Tan, Brooklyn, New York

Rihanna – Aşkı Bulduk”

Bu şarkı Utrecht’in eski sokaklarında dolaşırken düğün filmimizde de vardı, modern canlı müzik ve klasik binalar arasında hoş bir tezat oluşturuyordu.

Firdaus Mohamed Hoesein, Utrecht, Hollanda

Britney Spears, “Zehirli”

Biz 90’ların çocukları için bir geçmişe dönüş (gerilemeler insanları dans pistine çıkarmak için her zaman harikadır) ve şarkı ebeveynlerimizin bileceği kadar eski.

Hannah Nehirler, Lincoln, Neb.

Etta James, “Sonunda”

Amalfi Sahili’ndeki Ravello’da evlendik. Nispeten küçük bir mesele (50 kişi), ancak dünyanın her yerinden katılımcılar. Bir yıl önce Londra’da bir salon şarkıcısını duyduk ve sonunda onu düğünümüzde şarkı söylemesi için cesaretlendirdik. Gölgelerin arasından çıkarak Etta James’in “At Last” şarkısını söyledi ve herkesi ağlattı.

Rodney Conlon, Toronto

Elvis Presley: “Aşık olmadan duramıyorum”

Düğün şarkımız “Can’t Help Falling in Love” idi. Zamanın, yerin ve kültürün testinden gerçekten geçmiş bir şey. 1961’de yazılmış bir şarkı her zaman yeniden kaydedilir – arkadaşlarım arasında en popüler versiyon Elvis’in orijinali değil, Kina Grannis’in cover’ıdır. Başka hangi şarkı, ben ve karım gibi beyaz boomers ve Asyalı Amerikalı bin yıllıklar gibi farklı demografik özelliklerle yankılanıyor? Ve bu kulağa etkileyici gelmiyorsa, düşünün – Amerikan rock ‘n’ roll’unun Rushmore Dağı’ndaki hak ettiği yere rağmen, günümüzün diğer birçok Elvis şarkısı gibi, “Can’t Help Falling in Love var mı?

Andrew Min, New York

Toprak, Rüzgar ve Ateş, ‘Eylül’

Özel çünkü ben lisedeyken çıktı. Pek çok düğünde bununla dans ettim. Hangi yaşta olursa olsun herkes bunu biliyor ve herkesi dans pistine çıkarıyor.

Kathryn Watson, Washington

Barry White, “İlkim, Sonum, Her şeyim”

Ben ve erkek arkadaşım için evlenmeye karar verirsek bu şarkı partiyi başlatmak için mükemmel bir şarkı olur! 1971 sonbaharında, üniversitenin ilk yılında 17 ve 18 yaşlarındayken tanıştık, bildiğimiz gibi aşık olduk ve üçüncü sınıftan önce yaz sonunda bir yıllığına Fransa’ya gidince ayrıldık. yıl. Bir ömür sonra, 2016’da sosyal medyada yeniden bağlantı kurduk ve büyüdüğümüz yetişkinlere sırılsıklam aşık olduk.

Constance Malone, Roswell, Ga.

Wacka Flocka Flame, ‘El Yok’

“Kızım yere bırak, ganimetinin gidişine bayıldım!”

Evelina Kurayeva, Queens, New York

Elvis Crespo, “Süslemeler”

Herhangi bir Latin etkinliği, parti, düğün – her şey için bir temel. Ve herkes en iyi merengue hareketleriyle çıldıracak.

Elizabeth Ortiz, Queens, New York

“Michael Jackson, ‘Beni Hissetme Şeklin’

600’den fazla düğünde DJ’lik yaptım. Hızlı favori şarkı: “Beni Hissettirmenin Yolu”, Michael Jackson. Favori Slow şarkı: The Commodores’tan “Easy”.

Steve Rader, Milwaukee, Wis.

Natalie Cole, “Bu Olacak (Sonsuz Bir Aşk)”

Koridorda Natalie Cole’un “Bu Olacak (An Sonsuz Aşk)”ına doğru yürümek, düğünümden en güzel anılarımdan biri – kocam önde ağlıyordu, ailem, erkek kardeşim ve kız kardeşimle kol kola yürüyordum – gelin duşum ve tüm arkadaşlarımız ve ailemiz alkışladı, dans etti ve günü açmak için böylesine mutlu bir şarkıya şaşkınlıkla güldü. Bir arkadaşımız hala bu şarkı radyoda her çaldığında o mutlu anı hatırlamak için mesaj atıyor ve beni her zaman gülümsetiyor. Bir düğün için şarkının iyimserliğini ve neşesini seviyorum! Ve benim için sonsuz bir aşktı.

Bethany Sullivan, Sidney, Avustralya

Stevie Wonder, “Gözlerim Ağlamaz”

Burada, Metro Detroit’te her düğün, Stevie için “koşuşturma” içerir.

Cheryl Voglesong, Troy, Mich.

MGMT, ‘Elektrik Hissi’

2010’larda bir düğün DJ’iydim ve kalabalık bir dans pistine en iyi yaklaşım ritimleri, türleri ve sanatçıları çeşitlendirmekti, böylece insanlar bundan sonra ne çalacağımı tahmin edemezdi. Etkinliğin yarısında, insanlar biraz yorgun olsalar da yine de dans etmek istediklerinde, Daft Punk veya MGMT oynardım, böylece biraz nefes alabilirler ve yine de o yumuşak vuruşların tadını çıkarabilirler.

Anastasia Bannikova, Phoenix

Pürüzlü Kenar, “Evlenelim”

Açık ve spesifik – düğünlerin vesilesini ve fikrini kutlamak için.

Reba Liverman, Seattle

Whitney Houston, “Biriyle Dans Etmek İstiyorum”

Oh – ayakların o topuklularla ağrımaya mı başladı? Oturup bu şarkıyı duyduğunuzda, hemen ayağa kalkmaktan başka seçeneğiniz yok.

Jessie Palatucci, Washington

Luther Vandross, “Asla Çok Fazla Değil”

Kalbinizi aşkla dolduran ve sonra onu eriten bir şarkı.

Jeremiah Feather, Brooklyn, NY