Düğün müzik festivaline dönüştü

babaadam

Aktif Üye
Alexis Major koridorda John Legend'in “All of Me” şarkısını çalan bir kemancının yanına doğru yürürken, aşkı Karim Butler'ın törensel beyaz çiçekli kemerin altında oturup ağladığını görebiliyordu. Karşısındaki sandalyeye oturdu, yüzündeki gözyaşlarını sildi ve geleneksel Müslüman düğünü başladı.

Törenden parti sonrası partiye kadar tüm akşam cömert bir olaydı ve esrar şirketleri Gumbo'nun logosu düğün boyunca ortak bir konu gibi dolaşıyordu.

Butler'ın deyimiyle çiftin “bebeği” olan Gumbo fikri, müzik ve profesyonel spor endüstrisindeki birçok arkadaşının opioid bağımlısı hale geldiğini fark ettikten sonra Ekim 2019'da ortaya çıktı. Her ikisinin de bu sektörlerde uzun kariyerleri vardı: 45 yaşındaki Bayan Major, NFL oyuncularının menajeriydi; Luka adıyla anılan 47 yaşındaki Bay Butler, yönetim, pazarlama ve tanıtım alanlarında çeşitli müzisyenler ve plak şirketleriyle çalıştı.

Bayan Major, alternatif bir ağrı yönetimi yöntemi geliştirmek istediklerini ve bu nedenle çeşitli tüketim şekillerinde esrar ürünleri satan Gumbo'yu kurduklarını söyledi. “Bir tencerede eritip bamya haline getirdiğimiz bir grup farklı çeşidin karışımı” dedi.

Çift büyük bir işletme kurmayı planlamamıştı ancak gerginlik duyuldukça bir talep olduğu ortaya çıktı. Butler, “Yalnızca tanıdığımız insanlara ilaç verdik” dedi. “Sonra değişti çünkü insanlar bunu istiyordu.”

O andan itibaren bamya yaygınlaştı ve artık dünyanın her yerindeki eczanelerde satılıyor. Bay Butler, Gumbo'nun genel müdürüdür ve Bayan Major, mali işler müdürüdür. (“O güzel ve ben beyinim,” dedi Bayan Major şakacı bir şekilde.)

Gumbo'nun ilk destekçilerinin çoğu, 8 Haziran'da East Brunswick, New Jersey'deki Park Château Estate and Gardens'taki düğününe katıldı; aralarında müzisyenler Davido, Quavo ve Fat Joe da vardı; bunlardan bazıları resepsiyonda doğaçlama performanslar sergiledi.

Kokteyl saatinde dışarıda fotoğraf çektirip deniz ürünleri ve makarna yiyen konuklar, çiftin gerçek boyutlu fotoğraflarıyla süslenmiş, beyaz ipek kumaşla kaplı mum ışığıyla aydınlatılmış koridordan resepsiyona doğru ilerlediler.

Isley Kardeşler'den Ronald Isley, parlak gümüş yakalı siyah bir smokin giymiş, çifte ilk dansları için serenat yaparken, onları bir duman bulutu kaplamış ve maytaplar odayı aydınlatmıştı.

Konuklar dans pistinde çifte katıldılar ve “Contagious” ve “Footsteps in the Dark” gibi Isley Brothers'ın en büyük hitlerinden bazılarının sözlerini söylediler. (24 yaşındaki bir misafir annesine “Gerçek sanatçı bu mu?” diye sordu. Anne şaka yollu şöyle dedi: “Günümüzde tüm çocuklar sadece sample'ları ve remiksleri biliyor. Orijinali bu.”)

Bayan Major, genç misafirlerin Bay Isley'in performansından duyduğu memnuniyeti izlemenin çok önemli olduğunu söyledi. Bayan Major, “Bize benzeyen küçük kızlar ve küçük oğlanlar daha önce hiç böyle bir şey görmemişti” dedi. “Görmüyorsanız mümkün olduğunu bilemezsiniz. Ve biz gerçekten bizim gibi insanlara, eğer isterseniz bir şeye sahip olabileceğinizi göstermek için hayatlarımızı sergiliyoruz. Bu başarılabilir bir şey.”

Şöyle ekledi: “Çok çalışıyorsunuz ve çok oynuyorsunuz.”

Çift aslında çılgınca oynuyor. Resepsiyon küçük bir müzik festivaline dönüştü. Resepsiyon sırasında Afrobeats yıldızı ve çiftin arkadaşı Davido, bir mikrofon alıp Chris Brown ve Lojay ile birlikte söylediği “Sensational” şarkısını söylemeye başladı ve elinde içki olan gelinle dans etti.

“Para üzerinize yağsın” sözleriyle başlayan popüler bir düğün şarkısı olan “Fall”ı söylemeden önce, “Halkım için ses çıkarın” dedi. Konuklar, yerinde bir şekilde banknotları havaya fırlattı.

Oradan güneş gözlüğü takarak sahnede dans eden rapçiler Quavo ve Moneybagg Yo, spontane olarak bazı şarkılarını seslendirdi. Bayan Major, “Onlar sadece misafir olarak oradaydılar ama hepsi performans sergileyecekleri için çok heyecanlıydı.”

Bayan Major ve Bay Butler ilk olarak Eylül 2017'de New York'un elmas bölgesinde bir kuyumcu olan Tajia Diamonds'ta buluştu. Her ikisinin de orada olmasının nedeni aynıydı: Kolyelerindeki kilitlerin onarılması gerekiyordu.

Önce Bayan Major ona yaklaştı ve kızarmasına rağmen profesyonelliğini koruduğunu söyledi. Ona kartvizitini verdi.

Bunun yerine ona “Numaramı al” dedi.

Bay Butler, “Beni hissetti, ben de onu hissettim ama o biraz daha sert davrandı” dedi. “Sanırım ne istediğini biliyordu.”

Düğünden önceki gün yapılan bir röportaj sırasında bu açıklamayı kabul edip etmediği sorulduğunda Bayan Major şöyle dedi: “Beşinci ilkeye başvuruyorum, yarın bu adamla evlenmem gerekiyor.” Bayan Major provaya gitmek üzere süitindeydi. East Brunswick, NJ'deki David Burke's Orchard Park'ta akşam yemeği, saç ve makyaj. Bay Butler arabasından aradı. Şakacı kişilikleri var, birlikte yaptıkları yolculukları anlatırken birbirleriyle dalga geçiyorlar.

Kuyumcuda buluştuktan birkaç gün sonra Bay Butler onu FaceTime'dan aradı. Bayan Major o sırada duştaydı ama ondan bir telefon aldığı için o kadar heyecanlıydı ki telefona cevap verdi ve nerede olduğunu unuttu.

Hemen telefonu kapattı. “Çok şaşırdım” diye hatırladı. “'Aman Tanrım, o kadını bir daha arayamayacağım' diye düşündüm.”

Ama onu geri aradı ve özür diledi. Daha sonraki telefon görüşmeleri sayesinde birbirlerini tanıdılar. Ekim ayında Manhattan'ın Inwood semtindeki popüler bir restoran olan “Made in Mexico” da buluşma ayarladılar.

Restorana vardığında orada onu bekliyordu. Ancak kendisinin hatırladığı kadarıyla “buranın adamı” olmakla övünmesine rağmen, Bay Butler kazara aynı adı taşıyan başka bir restorana gitti. Sonunda doğru yere ulaştığında şarkıcı Keyshia Cole'un Philippe Chow'daki doğum günü partisine gitmek zorunda kaldı.

Bay Butler kaybedilen zamanı telafi etmek için ona orada eşlik etmek istedi. Restorandaki özel bir odada partiye katılırken barda oturmak için ısrar etti.

Bayan Major'un arkadaşları ona neden bu kadar geç kaldığını sordu. “Bu adamla tanıştım” dedi. “Sanırım ondan gerçekten hoşlanıyorum.” Bayan Major'un memnun edilmesi zor biri olduğu için ona inanmadılar.

Bayan Cole, tüm grubu bara gitmeye ve görünüşte imkansızı başarmış olan adamla tanışmaya ikna etti. Bay Butler, arkadaşlarını etkilemek için herkese bir içki ısmarlamayı teklif etti.

Pahalı Martell konyak shotları içtiklerini bilmiyordu. Bayan Major elini sallayarak ona bir tur atış emri vermemesi gerektiğini açıkça anlatmaya çalıştı. Notu alamadı.

Fatura 15.000 dolara geldi ve o ödedi. Bay Butler, “Ondan hoşlandım; onu etkilemek için yapmam gerekeni yapmak istedim” dedi. Ama Bayan Major etkilenmemişti. Bu kadar pahalı bir faturayı üstlendiği için utanıyordu.

Daha fazla Yemin sütununu burada bulabilirsiniz Ve Düğün, ilişki ve boşanma haberimizin tamamını buradan okuyun.

İlk resmi tarihleri 1 Kasım 2017'de SoHo'daki Lure Fishbar'daydı ve bunu tekrar tarihi olarak değerlendirdiler.

Butler, “Ve bundan sonra ayrılmaz bir bütün olduk” dedi. Ocak 2018'de çift, Englewood, NJ'de birlikte bir daireye taşındı.

Bu sırada Bayan Major, hayatında zor bir dönemden geçiyordu. Annesi yeni ölmüştü ve Bay Butler ona büyük destek olmuştu.

“Luka bir güneş ışığıydı” dedi. “Daha iyi bir insan olmayı ve mutlu olmayı istememi sağladı; çok olumlu bir etkisi oldu, yönlendirdi ve motive etti.”

Buna birlikte bamya yapmak da dahildi, bu bir sevgi emeğiydi. Bir diğer neden ise manevi yolculuğundaki rolüydü. Bay Butler bir Müslümandır ve Müslümanların oruç ayı olan Ramazan'ı ilk kez 2018'de kutlamıştır. Geçen yıl din değiştirdi.

Bayan Major, “İslam'a geçmek hayatıma bir huzur duygusu getirdi” dedi. “Onun inancına dair desteği ve derin anlayışı bana her adımda eşlik etti ve bu deneyimi sadece kişisel bir gelişim değil, aynı zamanda bağımızı güçlendiren ortak bir bağ haline getirdi.”

İlk Ramazanından önce Bay Butler, Harlem'deki Hibe Projeleri önünde ona evlenme teklif etti; orası ile Bronx arasında büyümüştü. Daha önceki bir evlilik boşanmayla sonuçlanmıştı. 18, 24 ve 26 yaşlarında üç oğlu var.

Bayan Major, New London, Connecticut'tandır. Moda Teknoloji Enstitüsü'nden pazarlama alanında önlisans derecesi ve mağazacılık alanında lisans derecesi aldı. Daha önceki bir evlilik boşanmayla sonuçlanmıştı. 9 yaşında bir kızı var.

Çift, 8 Haziran'da Harlem'deki bir cami olan Malcolm Shabazz Mescidi İmam İzak-El Mu'eed Paşa tarafından 320 davetlinin önünde nikahlandı.

Resepsiyonun ardından mekanın bir kısmı ateş dansçıları, dans pisti ve oturma gruplarıyla kulübe dönüştürüldü. After party gece 02.00 sıralarında sona erdi. Miami'den sadece düğün için gelen A&R yöneticisi Donny Flores'in de aralarında bulunduğu bazı konuklar havaalanına doğru yola çıktı. Bayan Major'ı 20 yıldır tanıyor.

Bay Flores, “Onu Luka'yla mutlu görmek, her şeyin Tanrı'nın bir hediyesi gibi görünmesine neden oluyor” dedi. “Onun özel gününde orada olmalıydım.”

Bay Butler partiden dönerken el ele tutuşarak şöyle dedi: “Umarım herkes yüzyılın düğününden memnun kalmıştır.”

Bugün

Ne zaman 8 Haziran 2024

Nerede Château Estate Park ve Bahçeleri, East Brunswick, NJ

Özel tasarım Bayan Major, özel dikim Zuhair Murad ipek elbisesini mükemmelleştirmek için beş kez Paris'e gitti. Kızı elbisenin minyatür versiyonunu giydi. Resepsiyon sırasında Bayan Major, Edyth Couture imzalı askısız bir elbise giydi. Bay Butler, Frère'den özel dikilmiş bir takım elbise giyiyordu.

New York'la gurur duyuyorum Bay Butler düğüne New York'un gururunu aşılamak istedi. Parti sonrası parti sırasında konukların dışarı çıkarken peynirli sandviç alabilmeleri için Bodega Truck adlı sarı bir yiyecek kamyonu mekanın dışına park edildi.

Bir bamya pop-up mağazası Kulübün bir köşesindeki oda, gelin ve damadın karikatür çizimleriyle süslenmiş kilitli torbalardaki bamya çiçekleri, tişörtler, kupalar, Sour Patch Kids ve kül tablaları gibi hediyelerle doluydu. Konuklar doldurmak için alışveriş torbalarını aldılar. Bayan Major, çift için hediye çantalarının “topluluğumuzu desteklemek ve onlara Siyah sevgisinin burada, canlı ve geliştiğini bildirmekle” ilgili olduğunu söyledi.