Erman Güraçar’ın Karşıyaka’ya inancı tam

edeb

Üye
Son olarak bu dönem 2’nci Lig’de geçen yıl kümede tuttuğu Niğde Anadolu FK’yı çalıştıran, ismi daha evvel de yeşil-kırmızılı takımla anılan 47 yaşındaki Güraçar, “Karşıyaka’yı bu dönem tekraren izledim. Düzgün tanıdığım bir takım var. Fatih Ergen, Kırıkkale’den eski öğrencim. Grubun yalnızca potansiyelini şimdiye kadar alana yansıtamadığını düşünüyorum” dedi.

GÜZEL BİR TAKIM VAR

Ellerinde yeterli ve kâfi bir takım olduğunu belirten genç teknik adam, “Futbolcularıma birinci görüşmede da birebirini söylemiş oldum. Grup başarısız değil, yalnızca gecikmiş bir muvaffakiyet var. Puan tablosunda olduğu pozisyon, takım kalitesinin bulunması gereken yeri yansıtmıyor. Kısa müddette toparlanacağız. Gözümüzü üst sıralara çevireceğiz. Kümede üst kümeyle makas açılmış, puan farkı var ancak gayemiz üst sıralar ve Play-Off sınırını yakalamak. Önümüzde daha fazlaca maç var ve biz her puana talibiz” diye konuştu.

TRANSFER KAİDE DEĞİL

Dönem başında kurulan takımdan şimdiye kadar 11 futbolcu gönderip orta transferde 5 destek yapan Karşıyaka’da illa yeni oyuncu alınmasının koşul olmadığını belirten Erman Güraçar, “Belki 1 yahut en epey 2 destek yapabiliriz. Takımımız kâfi. Elimizde âlâ bir takım var. Transferden epey artık kadroya, kadronun gerçek potansiyelini ortaya koymaya odaklanmalıyız” açıklamasını yaptı. Kaf-Kaf, Erman Güraçar idaresindeki birinci imtihanında cumartesi günü Mardin 1969 Spor’u Bornova Aziz Kocaoğlu Stadı’nda ağırlayacak.

Ergin KARATAŞ / İZMİR, (DHA)