Eski dostlar yeni aşkı buluyor

babaadam

Aktif Üye
Barbara Guggenheim ve Alan Joel Patricof, 7 Aralık sabahı Miami’de evlilik öncesi anlaşmalarını imzaladıktan kısa bir süre sonra her zamanki gibi saatlerini kontrol ettiler. Düğünlerine kalan günleri saydıkları için değil – birbirlerine o kadar aşıklar ki, ikisi de bunun kaçınılmaz olduğunu söylüyor – ama yaşam tarzları bunu gerektirdiği için.

Malibu, Kaliforniya’da yaşayan Bayan Guggenheim, “Alan’ın bildiği tek hızın baş döndürücü hız olduğunu düşünüyorum” dedi. O sabah da pek boş değildi. Evlilik sözleşmesinin mürekkebi kurumadan önce, onu Miami’ye getiren uluslararası sanat fuarı Art Basel’de birçok müşteri onu bekliyordu.

77 yaşındaki Bayan Guggenheim ve 89 yaşındaki Bay Patricof, ikisinden biri daha sonra seçkin bir üne kavuşana kadar birbirlerini 1970’lerin başından beri tanıyorlardı: Bayan Guggenheim, Tom Cruise ve Steven Spielberg gibi müşterilere sanat danışmanı olarak hizmet veriyordu. Bay. Patricof iş başında.

Ortak arkadaşları sanat tarihçisi Jonathan Brown onları şehirde akşam yemeği için bir araya getirdiğinde ikisi de Manhattan’da yaşıyordu. O zamanlar altı kişilik bir gruptular: Bayan Guggenheim ve bir sanat tüccarı arkadaşı, Bay Patricof ve eşi Susan ve Bay Brown ve eşi Sandra (Bay Brown 2022’de öldü).

Toplantılar nadirdi, ikisi de hatırlıyordu ama girişim unutulmazdı. Bayan Guggenheim, “Alan yeni maceralardan hoşlanıyordu” dedi. “Her zaman yeni restoranlar denemeye istekliydi. Ayrıca canlıydı ve sanat tarihi ya da sohbet her neyse onunla ilgileniyordu.” Bay Patricof, Bayan Guggenheim’ın sanata olan tutkusunu ve onun koşuşturmacasını beğendi. “Barbara her zaman çok bilgili ve çalışkandı” dedi.

Bay Patricof, ilk şirketi Alan Patricof Associates’i 1969’da, “risk sermayesi”nin yaygın iş jargonu ve gelecek vaat eden girişimlere hayat vermenin kısaltması haline gelmesinden önce kurdu. Bu şirket daha sonra Apax Partners oldu. Kendisinin fahri başkanlığını sürdürdüğü ikinci bir firma olan Greycroft Partners, 2006 yılında açıldı ve aralarında o zamanlar Huffington Post, Axios ve Wondery olarak bilinen şirketlerin de bulunduğu şirketlere yatırım yaptı. 2020 yılında kendisi ve bir ortağı, 60 yaş üstü insanlara yönelik ürün, hizmet ve teknolojiye yatırım yapan bir fon olan Primetime Partners’ı kurdu. Halen orada başkanlık görevini sürdürüyor.

Bootstrap’lar kurumsal dünyayı fethetmesine yardımcı oldu. 1934’te New York’ta göçmen bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi; annesi Dorine Belarus’tan geldi; babası Martin Ukraynalıydı; Bay Patricof, altı yaşındayken metroda Saturday Evening Post’u satıyordu. “Çok dikkatli bir hayat yaşadık” dedi. İki küçük kız kardeşi de dahil olmak üzere, “Annem ve babamın çocuklarına eğitim vermeye yetecek kadar parası vardı.” “Öğrenimimin yarısına kadar uçağa ya da taksiye binemedim.”

Ohio Eyalet Üniversitesi’nde finans okudu ve üç yıl sonra lisans derecesi ile mezun oldu. İki yıl sonra bir yatırım firmasında analist olarak çalışırken Columbia Üniversitesi’nden MBA derecesi aldı.

1958’deki erken evlilik, 1966’da üç oğlundan ilki olan ve şu anda 59 yaşında olan Mark’ın doğmasıyla boşanmayla sonuçlandı. 1970 yılında, çocukları ve küresel sağlığı savunan tanınmış bir hayırsever olan Susan ile evlendi. “Karım zeki ve güzeldi, ayrıca dünyadaki en tatlı insandı” dedi. Bayan Patricof, Ocak 2021’de Alzheimer hastalığından öldü; Çiftin Jon (50) ve Jamie (47) adında iki oğlu vardı.

Tanınmış ismine rağmen Bayan Guggenheim, Guggenheim Müzeleri ve Guggenheim Vakfı’nın arkasındaki aileden tamamen farklı bir aileden geliyor. Küçük kız kardeşi Eileen Guggenheim Wilkinson ile birlikte Woodbury, New Jersey’deki Quaker okulunda büyüdü. Anne babası Lester ve Sylvia Guggenheim’ın giyim mağazaları vardı ama Sylvia modadan çok sanata tutkundu.

Bu tutku her iki kıza da yayıldı. Bayan Guggenheim Wilkinson, New York Sanat Akademisi’nin yönetim kurulu başkanı ve Kral III. Charles’ın eski danışmanıdır; Her iki kız kardeşin de sanat tarihi alanında doktorası var. Bayan Guggenheim, Columbia’dan mezun olmadan önce, çalışmalarını desteklemek için Whitney Amerikan Sanatı Müzesi’nde öğretim görevlisi olarak çalıştı. Ayrıca Columbia’dan sanat tarihi alanında yüksek lisans derecesini aldı. Lisans derecesini Rutgers Üniversitesi Douglass College’dan sanat tarihi alanında aldı.

Ziyaretçileri sanat stüdyolarına ve galerilere götüren 1970’lerdeki Manhattan Sanat Turları’nın arkasındaki girişimci ve Christie’s müzayede evinde Amerikan resim bölümünün başkanı olarak “Sanat dünyasını farklı perspektiflerden gördüm” dedi.

1981’de Guggenheim, Asher Associates’e dönüşen bir sanat danışmanlığı şirketi kurdu. Halen orada başkandır. Hollywood film stüdyolarını ve George Lucas, Michael Jackson, Warren Beatty ve Dustin Hoffman gibi müşterileri temsil ettiği bilinen eğlence avukatı Bert Fields ile ancak 1991 yılında, 40’lı yaşlarının başındayken evlendi.

Çiftin birkaç evi dışında çocuğu yoktu. Dört sahibi olan ancak Malibu’yu ana ikametgahı olarak gören Bayan Guggenheim, “Ben sanat koleksiyonu değil, ev koleksiyonu yapıyorum” dedi. “Müşterilerimle rekabet etmek istemiyorum.”

Bay Patricof’unki gibi evlilikleri uzun sürdü. Bay Fields geçen yıl uzun süren bir Kovid hastalığının komplikasyonlarından öldüğünde, Bay Patricof Los Angeles’taki anma törenine gitti. Ve çiftler yıllar içinde sosyalleştikleri için Bayan Guggenheim da uzun süredir hayranlık duyduğu Susan öldüğünde Bay Patricof’la birlikte yas tuttu.

Daha fazla Yemin sütununu burada bulabilirsiniz Ve Düğün, ilişki ve boşanma raporumuzu buradan okuyun.

Bay Patricof, “İkimizin de harika evlilikleri oldu” dedi. Sonbaharda birlikte yeni bir şeye başlama kararı onu arkadaşlarından daha çok şaşırttı.

“Birbirlerini bulmanın onlar için beklemedikleri bir rahatlık olduğunu düşünüyorum” dedi Dr. Wayne Winnick, Bay Patricof’a 30 yılı aşkın süredir yakın olan bir spor hekimliği doktorudur.

Hem enerjik hem de sosyal olarak birbirlerine iyi uyum sağladıklarını söyledi. Bay Patricof maraton koşuyor – geçen yıl New York City Maratonunu tamamlayan en yaşlı kişiydi – ve Bayan Guggenheim rekabetçi bir balo salonu dansçısı. Her ikisi de boş zamanlarında kitap yazıyor. Bay Patricof’un yazdığı, Post Hill Press tarafından yayınlanan “Kırmızı Işık Yok: Hayat Üzerine Düşünceler, Risk Sermayesinde 50 Yıl ve Asla Yalnız Sürüş” kitabı geçen yıl yayımlandı; Bayan Guggenheim, 2017 yılında Marmont Lane tarafından yayınlanan “Sanat Dünyası: Oyunun Yeni Kuralları” da dahil olmak üzere sanatla ilgili beş kitap yazdı ve bir öykü koleksiyonu üzerinde çalışıyor.

İkisi de reklamı geleneksel olarak tanımlamıyor. 2020 yılında Bayan Patricof’un hastalığı, çiftin Yukarı Doğu Yakası’ndaki apartman dairesine kapatılacak kadar ilerlediğinde, Bay Patricof’un sosyal faaliyetler için sıklıkla bir ortağa ihtiyacı vardı. “Çocuklarıma ve arkadaşlarıma şunu söyledim: Beni biriyle çıkarken görürseniz şaşırmayın” dedi. “Barbara ve ben, evliliklerimize inanılmaz derecede bağlıydık. Ama yalnız olmak çok zor.”

Batı Yakası’ndaki Bayan Guggenheim, onun olası arkadaşlarından biri olamayacak kadar uzaktaydı. Ayrıca sağlığı kötüleşen Bay Fields’a bakmakla da meşguldü. Ama başka şekillerde de yardımcı oldu. “Alan’ın bir artıya ihtiyacı olacak ve ben de onları kontrol edeceğim” dedi. 2022 yılına gelindiğinde inceleme görevlerine yönelik tutumunda bir değişiklik olduğunu fark etti.

New York’u ziyaret ettiğimde, “Onunla her yere gittim ve çıktığı ya da çıkacağı biriyle karşılaştığımızda küçük bir kıskançlık hissettim” dedi. Her ikisi de eşlerinin ölümünden sonra birkaç kör randevuya gittiler, ancak 2022’nin sonunda “Sanırım ikimiz de başkalarıyla birlikte olmayı tercih ettiğimiz sonucuna vardık” diye ekledi.

Her ikisi de aşklarının rahatlık üzerine kurulduğu fikrini reddediyor. Bay Patricof, “Arkadaşlarınız ve ailenizle uyum sağlayan biriyle birlikte olmak güzel” dedi. “Ama çok basit: aşık olduk. Artık romantik bir ilişkimiz var.” Bayan Guggenheim’ın belirttiği gibi, “Ben her zaman gülerim çünkü insanlar muhtemelen bizim, işleri birleştirmeye karar vermiş iki zavallı zavallı olduğumuzu düşünüyor. Durum bu değil.”

Evlilik olarak bilinen ilişki yapıştırıcısı, Eylül ayında Hamptons’ta bir kokteyl partisindeyken ve bir arkadaşları onları nişanlarından dolayı tebrik ettiğinde ikisinin de aklına gelmemişti. Bay Patricof, “Ona evleneceğimizi söyleyen ortak bir arkadaşımızın adını söyledi” dedi. Söylentiyi arkadaşı başlattı; kimse nedenini bilmiyor ama ikisi de bunu eğlenceli buldu. Birkaç gün sonra Doğu Hampton’da uzun bir yürüyüşe çıktılar. “‘Madem o söyledi, neden yapmıyoruz?’ dedim.”

Bayan Guggenheim’ın Bay Patricof hakkında sevdiği şeylerden birinin de cesur olması olduğunu söyledi. O gün oynamaya hazırdı. O evet dedi.

10 Aralık’ta Bay Patricof’un 1970’ten beri yaşadığı Park Avenue’deki apartman dairesinde evlendiler. Sadece 40 aile üyesi ve birkaç yakın arkadaş davet edildi.

New York City’deki İsrail Tapınağı’nın hahamlarından David Gelfand, geleneksel bir Yahudi törenine öncülük etti. Herkes evliliklerinin başlangıcını kutlamak için bir bardak doldurmadan önce Haham Gelfand konuklara düğünün hayat dolu olduğunu söyledi. “Onun yaşındaki insanlar genellikle cenazelere gider” dedi. Değil.

Bay Patricof sık sık insanlara 114 yaşına kadar yaşamayı beklediğini söylüyor. “Barbara’ya 25 yıl boyunca birlikte olacağımıza söz verdim” dedi. Bunu bekliyor. “Alan karşı konulamaz” dedi.

Bugün

Ne zaman 10 Aralık 2023

Nerede Park Bulvarı, New York

Geri dönüştürülmüş yüzükler Tören sırasında çift yüzük alışverişinde bulundu. Ama yenileri yok. Her biri önceki evliliklerinde taktıkları kurdeleleri birbirine verdi. Bayan Guggenheim, “Evliliklerimiz hem uzun hem de güzeldi” dedi. “Bunun iyi bir alamet olduğunu düşündük.”

Muhteşem bir şey Bayan Guggenheim düğün gününde 77 yaşına girdi. Dairedeki bir resepsiyon sırasında konuklar Bellini ve mimozaları yudumlayıp, füme balık ve simit büfesinden yerken bir buket çiçek geldi. “Her şeyin ortasında Tom Cruise’dan doğum günü çiçekleri aldım” dedi. Küçük bir çiçek buketi değildi. “Muhteşem olmayan hiçbir şey yapmıyor.”

Ve biraz imza Oturma odası koridorunda kısa bir yürüyüş yaparken, annesinin en sevdiği çiçek olan vadideki zambak buketini ve dolabından çıkardığı beyaz bir Dior pantolon takımını taşıdı. Bay Patricof, J. Crew’un imzasını taşıyan mavi bir takım elbise giymişti.

Koleksiyon bozulmamış Bayan Guggenheim yeni yılda New York’a taşınacak ancak Malibu’daki evi de dahil olmak üzere diğer mülklerini elinde tutacak.