Gelin Moda Haftası'ndan modern gelin aksesuarları

babaadam

Aktif Üye
Düğün aksesuarları genellikle görünümü yükseltmede çok önemli bir rol oynayan söylenmemiş vurgulardır. Düğün stilisti ve San Francisco Körfez Bölgesi'ndeki Cynthia Cook Brides'ın sahibi Cynthia Smith, “aksesuarların günümüz gelinlerine kişilik, duygusallık veya cüretkar bir şeyler katarken aynı zamanda kalıpları kırma fırsatı sunduğuna” inanıyor.

Aksesuarlar ayrıca, örneğin törenden kokteyle kadar bir kişinin görünümünü tamamen değiştirme ve ona kişiselleştirme dokunuşu verme yeteneğine de sahiptir. Aynı zamanda eski bir Vogue pazar editörü olan Bayan Smith, “Normalde geleneksel görünümü modernize edecek ve bir kıyafeti daha modaya uygun hale getirecek beklenmedik, etkileyici bir unsur ekliyorlar” dedi. “Size güç verir ve dikkat çeker. Bu aynı zamanda tasarımcılara kendilerini ifade etme ve hayata bir görünüm kazandırabilecek güzel parçalar yaratma fırsatı da veriyor.”

Aşağıdaki dört giysi bu yılın New York Gelin Moda Haftası'nın öne çıkanlarından bazılarıydı.

İronik Dönüş: Yüzük

Tasarımcı: 44 yaşındaki Jillian Sassone, San Diego merkezli, gelinlik giyimi konusunda uzmanlaşmış bağımsız bir mücevher şirketi olan Marrow Fine'ın kurucusudur.

Esin: “Viktorya döneminden kalma takılara bayılıyorum ve ölen birinin anısına yapılmış çok güzel hatıra yüzükleri vardı. “Hafızada” kavramını alıp, geleneksel “ölene kadar” kavramını da ekleyerek modernleştirmek istedim. Bir L kasıtlıdır. Gelin takılarında ve defilede bile bu yıl cinsiyete çok özel bir his veriyor, özellikle de eşleşen bileziklere sahip olabileceğiniz için.”

Trend olan: “Gösterişli bir yüzüğü denemek, gösterişli bir şekerlemeden daha kolay görünüyor.” İnsanlar biraz üstünlük göstermek istiyor. Bu her gün kullandığınız bir yüzük olmayabilir ama ruh halinize ya da o gün neyi ifade etmek istediğinize bağlı olarak ek bir yüzük de olabilir ki bu da gelinlerde sıklıkla gördüğümüz bir şey.”

detaylar: Fikirden mükemmelliğe, siyah veya beyaz renklerde, dört milimetre ve altı milimetre olarak sunulan 14 ayar altın emaye yüzüğün yaratılması altı ay sürdü.

Fiyat: 1.450 dolar, Til Death'den siyah emaye bant.

İşte yanınızda: eldiven

Tasarımcı: 34 yaşındaki Sohil Mistry, kökleri Hint kültürüne dayanan ve New York merkezli, el nakışı konusunda uzmanlaşmış, kişiye özel, siparişe göre hazırlanan bir giyim şirketi olan Enaura'nın kurucusudur.

Esin: “Düğün günü boyunca farklı görünümler sergileyebilmek için artan talebi karşılamak istedik. Eldivenler, özellikle monogramlı olduğunda kişisel bir dokunuş katan, basit ve işlevsel bir çözümdür.”

Trend: “Eldivenler hazır giyim podyumlarında giderek daha popüler hale geliyor. Gelin modasına sorunsuz bir şekilde girdiler ve eğlenceli ve tamamlayıcı bir aksesuar haline geldiler. Gelin modasının klasik unsurlarını bir araya getirirken, gelinlerin kendilerine özgü tarzlarını ifade etmelerine olanak sağlıyor.”

Detaylar: Hindistan'daki zanaatkarlar tarafından esnek illüzyon tülden üretilen eldivenler, boncuklar, kristaller ve diğer süslemelerle elle süsleniyor. Bir eldivenin tamamlanması sekiz ila 15 saat sürebilir.

Fiyat: Sekiz stilde sunulan 200 ila 500 ABD Doları.

Hazır olun: Kol bantları

Tasarımcı: 40 yaşındaki Lihi Zwillinger, Tel Aviv merkezli özel dikim gelinlikler üreten, anne-kızın sahip olduğu lüks marka Mira & Lihi Zwillinger by Mira Zwillinger'in kurucusu.

Esin: “Koleksiyonun tamamının ilham kaynağı yansımadır. Sunn elbisemiz için tasarladığımız çiçeklere aşık olduk ve elbiseyi anımsatan benzersiz bir 3 boyutlu kol bandı yaratmak istedik. Arka kısmında çiçeklerle birbirine bağlanan bilezikler, gelin hareket ettikçe şekil değiştirerek çiçeklere hayat veriyor.”

Trend olan: “Ben içgüdüsel bir tasarımcıyım. Bu vizyon ve sanatla ilgilidir. Pek çok insan bu kadar pahalı bir şey giymeyebilir, bu da sorun değil. Doğru ve farklı olduğuna inandığım şeyleri yaratıyorum, modada ve podyumda değişiklik yaratıyorum.”

Detaylar: Bu el işlemeli ipek iplik çiçekler, stüdyodaki zanaatkarlar tarafından yapılmaktadır. Üretim 50 saatten fazla manuel çalışma gerektiriyor. Anne-kız ekibi, bu çiçekleri ayrı ayrı şekillendirmek için özel bir teknik geliştirdi; böylece her biri, bilezikleri takan geline benzer şekilde, benzersiz bir kişiliğe ve kimliğe sahip olacak.

Fiyat: 3 boyutlu kol bandı için 6.820 dolar (elbise ayrı satılır).

Bunu yaptın: Kemer

Tasarımcı: 52 yaşındaki Mariela Torres Soucy, New York merkezli, kişiye özel, couture'den etkilenen bir gelinlik ve gece kıyafeti markası olan Soucy'nin kurucusudur.

Esin: “Ben her zaman yavaş modaya, bir şeye sahip olup onu sonsuza kadar kullanmaya inandım. Tasarladığım her şeye, satın aldığınız andan farklı bir hayat vermek istiyorum. Bu özel gün için gelinlikler dikilir. Kemer, birinin onu birçok durumda kullanmasına olanak tanıyor.

Trend: “Bu kemerler elbiselere modern ve sıradışı bir görünüm kazandırıyor. Gelinler, giydikleri klasik olsa bile daha modern, cesur, kendi kimliklerini ifade eden bir şeyler isterler. Gelinlik sektöründe hiç böyle bir kemer görmemiştim. Çok ince örnekler gördüm ama daha cüretkar ifade modellerini görmedim. Çünkü bu bir aksesuardır, kendiliğinden empoze edilmez.

Detaylar: Bu kemerler altın, siyah ve beyaz renklerde sunulmaktadır ve 2,5 inç genişliğindedir. İtalyan ipek sateni, ipek lame veya deriden yapılmış bu ürünler, farklı renklerde donanıma sahip iki adet ayarlanabilir tokalı kapağa sahiptir.

Fiyat: 1.280$