Hayalet kasabayı kurtaran “Tavuk Adam” Albert Okura 71 yaşında öldü

çavuş

Aktif Üye
Benzin istasyonu 2008’de yeniden açıldı ve 2019’da engebeli tabelası tekrar yandı.

Bir fotoğrafçı olan Beth Murray, Facebook’ta Bay Okura “Kaliforniya’nın Route 66’sı için listelenen diğer tüm kişilerden daha fazlasını yaptı” diye yazdı. “Bir amaç görüp onu gerçekleştiren, bir şehir görüp zenginleştiren, bir hayal görüp onu gerçekleştiren birini kaybettik.”

Albert Okura, 3 Aralık 1951’de Wilmington, California’da Tsuyoshi ve Chiyoko Okura’nın oğlu olarak dünyaya geldi. Babası yarı profesyonel bir beyzbol oyuncusuydu. Büyükanne ve büyükbabası, 1910’larda Japonya’dan göç etmiş çiftçilerdi.

Japon Amerikalılar olarak, ebeveynleri II. Dünya Savaşı sırasında toplama kamplarında tutulmuştu. Tutuklandığında babası ABD ordusunda görev yapıyordu.

Albert Okura: 50 Yıllık Planı Olan Tavuk Adam adlı anı kitabında Bay Okura, “Bırakın doktor ya da diş hekimi (annemin kişisel favorisi) bir yana, avukat ya da bilim adamı olacak kadar zeki değildim” diye hatırlıyordu. Kendisinin 2014 yılında yayınladığı.

1970 yılında Burger King’de asgari ücret karşılığında hamburger satmıştı. Ertesi yıl Los Angeles Junior College’dan ayrıldı ve diğer fast food restoranlarını yönetmek için çalıştı. 1984 yılında, 32 yaşındayken, amcası ve kayınbiraderi ve Chihuahua’da büyümüş bir arkadaşı olan Armando Parra’nın tarifiyle Meksika, Los Angeles’ın doğusunda, Ontario’da bir kızarmış tavuk restoranı açtı. .

The San Bernardino Sun’daki ikinci mağazasının beş yıldızlı bir incelemesi, Juan Pollo zincirinin yuvarlanmasını sağladı.

2014’te Bay Okura, “LA’da büyürken McDonald’s’a çok büyük bir ilgim vardı” dedi. “Fast food’a girmek benim ilham kaynağımdı. Buraya taşınana kadar McDonald’s’ın San Bernardino’da başladığını bile bilmiyordum. Ve mülk 1998’de satışa çıktığında, onu satın almanın benim kaderim olduğunu hissettim.”