Herkes sevmekten vazgeçti. Tabii onu bulduklarında.

babaadam

Aktif Üye
Jerrold Jenn-yu Wong, Ocak 2019’da Shawn Patrick Lamb ile ilk randevusunun ardından ağlamaya başladı. “Kim olduğum için koşulsuz olarak gerçekten sevilebileceğimi ilk kez hissettim” dedi.

Tarihler ona hiçbir zaman bu kadar zevk vermemişti. Arkadaşları tarafından Jay olarak bilinen Bay Wong, “Bu bir çaba eksikliği değildi,” dedi, “ancak eşcinsel topluluğunda çok fazla Asya karşıtı ırkçılık var ve biraz hayal kırıklığından sonra, kariyerime odaklanmaya karar verdim ve kendime odaklanmak Aşk.”

Bay Lamb korkularını paylaştı.

33 yaşındaki Bay Lamb, “Harika bir işim, harika arkadaşlarım ve harika bir ailem vardı, ancak aşk konusunda şüphelerim vardı” dedi. yakında herhangi bir zamanda görün – eğer olursa.

İkisi de Tinder’daydı ve Aralık 2018’de çıkmaya başladılar. Şakacı metin şakaları, yaşadıkları Denver’da bir barda ilk buluşmalarına yol açtı. Korku hızla yerini rahatlamaya bıraktı ve birkaç içkiden sonra Bay Lamb “ilk buluşmada akşam yemeği yok” kuralını çiğnedi ve en sevdiği pizza için Bar Dough’a gitmelerini önerdi.

Saatlerce süren sohbet, genellikle ilk buluşmada tabu olan konuları içeriyordu: ikisi de çocuk istediğini söyledi. Ayrıca Bay Lamb’in Springfield, PA’da ve Bay Wong’un San Francisco’da birbirine sıkı sıkıya bağlı, destekleyici ailelerde büyüdüğünü de öğrendiler. Her iki ebeveyn grubu da, oğullarının cinsel yönelimini kabul etmede önemli bir rol oynayan, LGBTQ çocukların ebeveynleri için bir kendi kendine yardım grubu olan PFLAG’da aktifti.

Daha sonra ikili uzun bir vedalaştı ama öpüşmedi. Bu noktada, eve giderken, Bay Wong duygulandı.

Bay Lamb da benzer şekilde hissetti. “Vızıltıları taşıdığım çok sayıda tek taraflı randevum oldu” dedi. “Çok farklıydı.”

Ertesi akşam tekrar buluştular ve geceyi bir öpücük mühürledi. Birkaç ay sonra, Aziz Patrick Günü’nde Bay Lamb, neon yeşili ve beyaz çizgili tulumu ve uçuşan floresan yeşili takma kirpikleriyle ilk “Seni seviyorum”u söyledi. Şaşıran Bay Wong, bu duyguyu hevesle tekrarladı. 2020’de ikisi Denver’da birlikte taşınmıştı.

Bay Lamb, Pennsylvania’daki Scranton Üniversitesi’nden işletme alanında lisans derecesine ve Buffalo’daki Canisius College’dan üniversite yönetimi alanında yüksek lisans derecesine sahiptir. Şu anda Toronto’daki Deloitte Canada’da Kampüs İşe Alım Müdürü olarak çalışıyor.

[Click here to binge read this week’s featured couples.]

Columbia Üniversitesi’nden ekonomi ve Doğu Asya dilleri ve kültürleri alanlarında çift ana dal ile mezun olduktan sonra, Bay Wong, yönetim ve pazarlama alanlarında çift ana dal kazandığı Pennsylvania Üniversitesi’ndeki Wharton Okulu’na katıldı. Bugün, Denver merkezli Exclusive Resorts’ta Başkan Yardımcısıdır.

Birlikte yaşamaya başladıktan bir yıl sonra, Bay Wong, ailesinin onayını almak için bir iş gezisi kisvesi altında gizlice Bay Lamb’ın memleketi olan Springfield’a gitti.

29 Mart 2021’de gün batımından hemen önce, Bay Wong, Bay Lamb’i sürpriz bir akşam yemeğine götürme bahanesiyle Bay Lamb’in gözlerini bağladı. Lamb, Bay Wong’un küçük kız kardeşi Reese Wong ve o gün gizlice uçakla seyahat eden iki yakın arkadaşı. Bay Wong, dizlerinin üzerine çökerek ağlamaklı Bay Lamb’a evlenme teklif etti ve o da kız kardeşleri onlara çiçek desenli giysiler giydirmeden önce coşkuyla kabul etti.

O yılın ilerleyen saatlerinde çift, Toronto’da Bay Wong’un Denver’a taşınmadan önce yaşadığı bir ev satın aldı. Artık zamanlarını Toronto ve Denver arasında paylaştırıyorlar.

3 Aralık’ta, öğleden sonraki törenleri için bir yağmur fırtınası temizlendikten sonra çift, Oahu adasındaki Kapolei, Hawaii’deki Lanikuhonua Kültür Enstitüsünde 129 misafirin önünde bir açık hava töreninde evlendi. Töreni, olay için Evrensel Yaşam Bakanı olarak atanan Bay Lamb’in en yakın arkadaşı Jessy O’Neill gerçekleştirdi. Erkekler, kaygan kırmızı tabanları mercan yolunda yürüdükten sonra yok olan Louboutin ayakkabılarıyla özel dikim smokin giymişlerdi.

Bay Lamb, “çocuklarımız için harika bir baba” olma sözü vermeden önce yemininde, “Kaderin bir parmağını kaydırarak, Jay mükemmel bir zamanda hayatıma girdi ve hayattaki her şeyi katlanarak daha iyi hale getirdi,” dedi ve Bay Wong “araba DJ’i ol ve şarabı seç.”

Yeminlerinde Bay Wong, dinlemeye, çiftin gezi planlayıcısı olmaya ve hatırlayabildiği kadarıyla ağzını kapalı bir şekilde çiğnemeye söz vermeden önce, partnerinin doğallığı ve kararlılığı da dahil olmak üzere sevdiği birçok yönüne değindi. “Birlikte kurduğumuz hayat için daha fazla minnettar olamazdım” dedi. “Herhangi bir rom-com’dan daha iyi bir hayat.”