Hiçbir şey durumu otel bornozu gibi anlatamaz

çavuş

Aktif Üye
Marisa Coulson, kocası ve kızı 2019'da New York'tan Mallorca'ya taşındığında, aralarında Shelter Island'daki Sunset Beach Hotel'den bir sweatshirt'ün de bulunduğu markalı otel eşyaları koleksiyonunu paketledi; Bahamalar'daki Harbour Adası'ndaki Dunmore'dan bir şapka; ve ünlü sakinleri ve skandallarıyla tanınan bir Batı Hollywood oteli olan Chateau Marmont'tan, dikişleri yıpranmış “eski” bir kazak.

Otel eşyaları “'biliyorsan bilirsin' tipi bir şeydir” dedi.

44 yaşındaki Bayan Coulson, “Başka birinin size özel bir yerden bir şey giydiğini gördüğünüzde sanki aynı kulübe aitmişsiniz gibi oluyor” dedi. “İkimiz de aynı şeyi seviyoruz, aynı yeri biliyoruz ve aynı şeyi yaşadık. “havası ve bunu takdir ettim.”

Markalı giysiler ve diğer ürünler yeni bir şey değil. Köşedeki kafeden yerel tamirciye kadar, bir tişörtün veya beyzbol şapkasının üzerine isim ve logo yazıp ekstra gelir elde etmek için satmak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Bununla birlikte, bazı oteller, özellikle de lüks mülkler, son yıllarda otelin hatıra eşyalarına daha fazla talep gördüklerini, otel amblemi taşıyan şapkalar, tişörtler ve havluların “gizli zenginlikler” arasında aranan ürünler haline geldiğini söylüyor. Cümle.

Maddeler ne anlama gelirse gelsin, konaklama yerinde fiilen kalmanız gerekli değildir. Beverly Hills Hotel gibi yerlerde kullanılmış şapkalar, tişörtler ve tişörtüleri 50 ila 140 dolara satan ve Marmont'u satan New York City şirketi Spring Street Vintage'ın sahibi Brett David, “Hiçbir şey harika otel ürünleri kadar hızlı satılmıyor” dedi. Kale.

“Otel ürünlerini aldığımda bu oldukça hızlı oluyor ve bunları her zaman bu kadar sık almayı başaramıyorum” dedi ve belirli bir Chateau Marmont tişörtü için ihale savaşında iki müşterisi olduğunu ekledi.

Klüpte

Beğenilen ürünler, elde edilmesi zor olanlardan, İsviçre'nin St. Moritz kentindeki Badrutt Sarayı'ndaki Paradiso Mountain Club & Restaurant'tan alınan ve kışın yalnızca telesiyej ve kayakla erişilebilen 35 İsviçre Frangı (yaklaşık 40 $) karşılığında bir şapkaya kadar uzanıyor. veya kar ayakkabısı elde edilebilir – St. Barts'taki Eden Rock Hotel'in 18.645 dolarlık satranç tahtası gibi, karşılanması zor olanlara.

Kocasıyla birlikte 2016'da satın aldığı Colony Palm Beach'in genel müdürü ve başkanı Sarah Wetenhall (46), “Markalı otel ürünleri belirli bir erişim seviyesi gösteriyor” dedi. “Belirli bir sosyal çevrenin parçası olduğunuzu gösteriyor.” Johnnie Brown beyzbol şapkası (50 dolar), Colony Hotel x Petit Plume kadın pijamaları (94 dolar) ve tesisin imzası olan kokulu mum dahil olmak üzere halihazırda mevcut olan popüler otel eşyalarının yanı sıra ( $65), Koloni bu yıl bez çanta satmayı planlıyor. özel işlemeli Saint James gömlekleri ve markalı banyo malzemeleri.

Londra'da yaşayan 39 yaşındaki emlak geliştiricisi Harsch Kumar Sood, otel malzemeleri koleksiyonunun Londra'daki Dean Street Townhouse'dan banyo malzemeleri, İtalya'nın Positano kentindeki Le Sirenuse'den kül tablaları ve evine giren yaklaşık yedi bornozu içerdiğini söyledi. Yeni Delhi'deki Leela Sarayı'nda kaldıktan sonra bavul.

“Artık hepimiz günde 3.000 fotoğraf çekiyoruz, ancak eski seyahat fotoğraflarına pek sık bakmıyorum” dedi. “Seyahat ürünleri, bir şeyi deneyimlediğiniz için ne kadar şanslı olduğunuzu hatırlamanın ve yansıtmanın başka bir yoludur.”

Rezervasyon gerekli değil

Çekiliş henüz otel misafiri olmamış kişiler için de geçerlidir. Napa, California'dan DJ ve etkinlik koordinatörü olan ve DJ Flamingeaux adı altında çalışan 37 yaşındaki Jeff Lyles, genellikle otellerdeki konserlerden ürünler alıyor. Bunlar arasında New Orleans'taki Kimpton Hotel'deki Peacock Room'dan bardak altlıkları ve Miami Beach'teki 1 Hotel'den eşi için bir sweatshirt yer alıyor.

Bay Lyles için bu ürünleri giymek aynı zamanda işinin yürüyen bir reklamı olarak da hizmet ediyor. Şapka veya sweatshirt üzerindeki otel logosu aracılığıyla onunla bağlantı kuran biri “arkadaş olabilir ve ben de birisini müziğimle tanıştırabilirim.”

Tampa, Florida'da bir etkinlik ve halkla ilişkiler şirketi olan RSBP'nin sahibi 46 yaşındaki Brooke Palmer Kuhl, yirmi yılı aşkın bir süre önce üniversiteden mezun olduğunda, henüz Amerika'ya seyahat etmemiş olmasına rağmen lüks otellerde plaj havlusu toplamaya başladı. çoğunluğu onlardan. “İnsanlardan bir yere giderlerse bana bir tane getirmelerini isterdim” dedi. Havlular geldi, ardından Noel ağacı süsleri (çünkü ister inanın ister inanmayın, her otelde markalı havlu yoktur) ve kupalar geldi.

Artık ürün koleksiyonu (yaklaşık 50 havlu ve iki Noel ağacı değerinde Noel süsü), gerçekten ziyaret etmek istediği yerlerin ve sonunda ziyaret ettiği yerlerin bir kontrol listesi olarak hizmet ediyor. “Hiç gitmediğim yerlerde yüzde 70 civarında, gittiğim yerlerde ise yüzde 30 civarındaydı ve şimdi muhtemelen tam tersi oldu” dedi. “Boca Grande'deki Gasparilla Inn'e gitmeden önce oradan insanlar bana bardak getirirdi. Daha sonra 40. yaş günümü orada kutladım.”

Aralık 2022'de Rosewood Hotel Group, aralarında Paris'teki Hôtel de Crillon, Rosewood London ve New York'taki Carlyle'ın da bulunduğu ve Gallery İkindi Çayı Seti (295 $) gibi öğelerin satıldığı bir avuç “pilot mülk” için çevrimiçi ürün satışları başlattı. . , Carlyle beyzbol şapkası (60 dolar) ve Bemelmans Bar'dan kokteyl peçeteleri (75 dolar). Carlyle'ın genel müdürü Marlene Poynder, otelin bu yıl genel ürün satışlarında geçen yıla göre yüzde 25 artış beklediğini söyledi.

Evcil hayvan şirketi Phantom Pooches'un kurucusu 54 yaşındaki Pamela Benger, Carlyle'ın sık sık misafiri oluyor. Geçtiğimiz tatil sezonunda tüm sevdiklerine Carlyle temalı mumlar ve örgü şapkalar verdiğini söyledi.

Chagrin Falls, Ohio'da yaşayan ancak Carlyle'da o kadar sık kalan Bayan Benger, “Mülk benim ikinci evim olduğundan, bu hediyeyi vermek benim için önemli” dedi ve kanişlerinden birine Mülk adını verdi. “Ve çok iyi karşılandı.”

Batı Hollywood'daki Sunset Tower Hotel de dahil olmak üzere diğer oteller, ürünleri çevrimiçi olarak satmıyor, bunun yerine ürünleri tesis bünyesindeki hediyelik eşya dükkanında sunmayı veya misafirler için ayırmayı tercih ediyor.

“Herkesin satın alması söz konusu olmamalı. Otelin sahibi Jeff Klein, “Artık özel hissettirmiyor” dedi. “Müşterilerimiz için gerçekten bir zevk.”

Aralık ortasında otel, Instagram'da hediyelik eşya dükkanında ertesi gün yeni ürünlerin satışa sunulacağını duyurdu. Bay Klein, üzerinde Tower Bar'ın ünlü dondurma menüsünün resminin yer aldığı sweatshirtler ve uyumlu eşofmanlar ile “Kaba Misafirler Bütün Olarak Yenir” yazan tişörtlerden oluşan koleksiyonun bir saat içinde tükendiğini söyledi.

O zamandan bu yana, eBay'de orijinal fiyatlarının iki katından fazlasına satılan çok sayıda ürün ortaya çıktı. Orijinal fiyatı 160 dolar olan bir sweatshirt'ün fiyatı 850 dolardı.

Haberler Travel'ı takip edin Şu tarihte: instagram Ve Haftalık Travel Dispatch bültenimize kaydolun Daha akıllıca seyahat etmek için uzman ipuçları almak ve bir sonraki tatiliniz için ilham almak için. Gelecekteki bir kaçamağın mı yoksa sadece koltukta seyahat etmenin mi hayalini kuruyorsunuz? Bizimkilere göz atın 2024'te 52 seyahat noktası.