İkisi de ilk randevunun bitmesini istemiyordu

babaadam

Aktif Üye
Philip Joseph Lee Taylor Jr. iyi bir partinin nasıl düzenleneceğini biliyor. Philinthebrunch adında gezici bir yemek ve müzik etkinliği serisi yürütüyor ve Şubat 2020’nin başlarında, Kristin Tyler Dyson’ı ilk kez Harlem’deki bir restoran olan Row House’daki bir etkinlikte gördü.

Bay Taylor, “Arkadaşım DJ’di ve ben de ‘Yeşil elbiseli kim?’ diye sordum” dedi. Bayan Dyson ayrıca Bay Taylor’ı da fark etmişti. “İçeriye girdiğinde ‘Ah, burası Philinthebrunch’ diye düşündüm” dedi. Çift, Facebook’ta zaten arkadaştı ancak henüz tanışmamıştı.

39 yaşındaki Bay Taylor, kendisini tanıtmak için 34 yaşındaki Bayan Dyson’a döndü. Bir süre sohbet ettikten sonra anı yakalaması gerektiğini anladı. “Hızlı düşünmeye çalıştım ve ‘Bana mesaj atıp deneyimlerinin nasıl olduğunu anlatmalısın’ dedim” dedi.

Partiden birkaç gün sonra birbirlerine bazı mesajlar verdiler. (Bayan Taylor, Bayan Dyson’ın favori futbol takımı Kansas City Chiefs o Pazar Super Bowl’u kazandığında selamlarını gönderdi.)

Ardından, 5 Şubat’ta ilk randevuları için buluştular – Westfield, New Jersey’deki bir İtalyan restoranı olan Ferraro’s’ta akşam yemeği – ve personel onlara akşam kapanacaklarını söyleyene kadar sohbet etmeye devam ettiler. Bir sunucu yakındaki 16 Prospect adlı bir şarap barını tavsiye etti, bu yüzden randevuya orada devam ettiler. Şarap barı kapanınca Bay Taylor’ın arabasında 45 dakika daha konuştular.

Bayan Dyson, “İkimizin de ertesi gün işe gitmesi gerektiğinden çarşamba gecesi neredeyse gece saat 1’e kadar oradaydık” dedi. “Bağlantı çok güçlü olduğu için randevunun tamamı 10 dakika sürmüş gibi hissettim.”

[Click here to binge read this week’s featured couples.]

Ertesi sabah, Bay Taylor biraz geride koşuyor ve işe koşuyorken kırmızı ışıkta geçti ve bir polis memuru tarafından durduruldu. Kendisine verilen iki biletten etkilenmemişti. Bay Taylor, “Polise ‘Biliyor musun, dinle dostum, tamamen anlıyorum, işini yapmalısın’ dedim” diye hatırladı. “Umurumda değildi çünkü randevunun gidişatından çok memnundum.”

Güzel randevular devam etti ve Kasım 2020’de çift, başka bir akşam yemeği için Ferraro’ya döndü. Bay Taylor, Bayan Dyson’a onu sevdiğini söyledi ve o da ona bunu sevdiğini söyledi.

Bayan Dyson, New Jersey’deki Scotch Plains’de büyüdü. John’s Üniversitesi’nden hukuk alanında lisans derecesi almıştır ve Chicago merkezli bir emlak hizmetleri firması olan Jones Lang LaSalle’de mülk yönetimi bölümünde genel müdür olarak görev yapmaktadır. Midtown Manhattan’daki ofisinde çalışıyor.

Bay Taylor, Roselle, New Jersey’de büyüdü. Virginia Eyalet Üniversitesi’nden anaokulundan liseye kadar beden eğitimi ve sağlık alanında lisans derecesine sahiptir. Newark, New Jersey’deki Barringer Lisesi’nde sağlık ve beden eğitimi öğretmeni ve erkek üniversite basketbol takımının baş antrenörüdür. Bay Taylor aynı zamanda başka bir sosyal etkinlik şirketi olan Silent Majority’nin yönetici üyesidir.

İlk buluşmalarından bu yana hem Bay Taylor hem de Bayan Dyson, evlilik de dahil olmak üzere geleceğe yönelik hedefleri hakkında açıkça konuşmuşlardı. Şubat 2022’de Bayan Dyson’a yüzük taktırdı ve yüzük ölçüsünü öğrendi. Bilgileri Bay Taylor’a aktardı ancak ona hemen bir nişan yüzüğü alması konusunda herhangi bir baskı olmadığını söyledi.

Bay Taylor bu duyguyu takdir etti ancak teklif planlama sürecinde liderliği üstlenmek istedi. “Onunla bir şaka yapıyorum ve bir şeyin kontrolünü istediğimde ‘Bu şeyi oyun kurucu yapabilir miyim? Her şey kontrolüm altında’” dedi Bay Taylor. “Ben de dedim ki, ‘Bebeğim, bu konuda oyun kurucu oynamama izin verir misin?'”

Mayıs 2022’de bir nişan yüzüğü satın aldı ve Haziran ayında parti planlama becerilerini kullanarak yaklaşık 75 arkadaşını ve aile üyesini Newark’taki Loft Life adlı mekana getirdi. Bay Taylor, Bayan Dyson’a bir galaya gideceklerini söyledi ancak içeri girdiklerinde konuklar şaşkınlıkla çığlık attı ve mikrofonu alıp ona evlenme teklif etti. Bayan Dyson, “Dokuzuncu bulutun üzerindeydim” dedi.

Çift, 12 Kasım 2023’te Garfield, New Jersey’deki Venetian’da evlendi. Onun en iyi adamı Dr. Tupelo, Miss.’deki North Green Street Christ Kilisesi’nde papaz olan Richard Price’ın bir konferansta konuştuğunu duydular. Çift, yeminlerini okuduktan sonra süpürgeye atladı; Taylor bunun “her şeyi geçmişte bırakıp birlikte ileriye atlamak” anlamına geldiğini söylüyor.