Japonya Başbakanı Suga, nazaranvi devrindeki muvaffakiyet ve başarısızlıklarını anlattı

babaadam

Aktif Üye
Japonya Başbakanı Suga, nazaranvi devrindeki muvaffakiyet ve başarısızlıklarını anlattı
Başbakan Suga, düzenlediği basın toplantısında, nazaranvi periyodundaki muvaffakiyet ve başarısızlıklarını aktardı.

Diplomasi alanında başarılarına değinen Suga, Özgür ve Açık Hint-Pasifik vizyonu kapsamında ABD, Avustralya ve Hindistan ile yürütülen Quad ittifakına yönelik gayretlerini övdü.

Kuzey Kore’nin alıkoyduğu Japonların meskenlerine dönebilmesine yönelik Suga, “Kaçırılma sorunu siyasi gündemimin en üstündeydi ve bu sıkıntıyla meşgul oldum” dedi

‘Başbakan olarak bunu çözememesinden ötürü’ kamuoyundan özür dileyen Suga, halefinin bu problemle yakından ilgileneceğini kaydetti.

Kovid-19’la çabayı pahalandıran Suga, “Aşılar ve tedavi sistemlerinin ortaya çıkmasıyla, virüse karşı uzun süren uğraşımızda tünelin sonunda ışığı gorebiliyoruz” dedi.

Suga, yaklaşık 1 yıl süren nazaranv devrini “Gerçekleştirmeyi ümit ettiklerini yapmak için fazlaca kısa bir zaman” olarak niteleyerek, “Müzmin sıkıntılarla gayret edebildim ve biroldukca ıslahat adımı atabildim” diye konuştu.

Kovid-19’la çabada nisandan bu yana uygulanan olağanüstü hal sınırlamalarına uyan vatandaşlarına teşekkür eden Suga, “İş birliğiniz olmadan bir tek muvaffakiyete bile ulaşamazdık.” değerlendirmesinde bulundu.

İktidardaki Liberal Demokrat Parti’de (LDP) gün ortasında seçilecek yeni lider, 4 Ekim’de LDP ve koalisyon ortağı Komeito’nun hakimiyetindeki Temsilciler Meclisi (Şuugiin) oturumunda, Japonya’nın yeni başbakanı ilan edilecek.

Haber Sitelerinden Alıntı Yapılmıştır.