Kafalarına atılan tenis topu aşk hikayelerinin sadece başlangıcıydı

babaadam

Aktif Üye
Eric Tyler Rothman, 2012 yazında Shandaken, NY'deki Timber Lake Camp'te Courtney Arielle DiGia'nın kafasına “Balo?” etiketli bir tenis topu fırlattığında ikisi de on iki yıl sonra evleneceklerini beklemiyordu.

Bu özellikle pek olası görünmüyordu, çünkü kamp balosunda birlikte tek bir fotoğraf çektikten sonra kendi yollarına gittiler ve birbirleriyle bir daha konuşmadılar – ta ki ikisi de 2014 sonbaharında Duke Üniversitesi'ne gelene kadar.

Bayan DiGia, “Kampımızda her zaman bir kamp tişörtü günü vardı, Kasım ayında rastgele bir gündü, bu yüzden ilk yıl bir fotoğraf çekmek için bir araya geldik” ve ardından bunu sosyal medyada yayınladık, dedi.

İlişkileri ancak bir yıl sonra kardeşlik birliği Alpha Epsilon Pi'deki bir partide başladı. Ortak bir arkadaş olan Meredith Cash, Bay Rothman'a banyonun önünde yaklaştı ve ona Bayan DiGia ile dansa gitmesini söyledi.

Rothman, “Bu normalde asla yapmayacağım bir şeydi” dedi, ancak “bir şey bana bunu yapmam gerektiğini hissettirdi.” Akşamın geri kalanını dans ederek ve pop ve elektronik dans müziğiyle eğlenerek birbirlerinin tadını çıkararak geçirdiler.

O andan itibaren ikili, üçüncü sınıfın sonbaharına kadar, her ikisi de okumak için yurt dışına gidene kadar tesadüfen çıkmaya başladı; Bayan DiGia, Avustralya'ya, Bay Rothman, İskoçya'ya. Ayrılmadan önce ilişkiyi tanımlamamaya karar verdiler ama sonunda saat farkına rağmen birbirleriyle sürekli iletişim kurmanın yollarını buldular.

Bayan DiGia, ABD'ye döndükten sonra resmi bir ilişki fikrini ortaya attı – “Bu hiç benim tarzım değil ama sanırım belirsizlikten hoşlanmadım” dedi. Bay Rothman zaten bu ikisini ayrıcalıklı olarak değerlendirdiğini söyledi.

[Click here to binge read this week’s featured couples.]

Mezun olduktan sonra ikili New York'a taşındı, Manhattan'daki Murray Hill'de ayrı daireler kiraladılar ve sonunda 2022'de birlikte yaşamaya başladılar.

Çift, 2012 yılında kamplarının balosunda.Kredi…Logan Cohen

Sıra evliliği düşünmeye geldiğinde Bay Rothman liderliği ele aldı. “Ben kesinlikle bu konu hakkında Courtney'den önce konuşmaya hazırdım” dedi. Bayan DiGia ancak çift Haziran 2022'de bir düğüne katılana kadar evliliğe hazır olabileceğini fark etti.

27 yaşındaki Bayan DiGia, Manhasset, N.Y.'de büyüdü ve Duke Üniversitesi'nden ekonomi alanında lisans derecesi aldı. Ulusal Basketbol Birliği'nde anlaşma stratejisi, tahmin ve içerik ortaklıklarından sorumlu kıdemli direktör olarak çalışıyor. Jericho, N.Y.'den 28 yaşındaki Bay Rothman, Duke Üniversitesi'nden ekonomi alanında lisans derecesi ve Manhattan'daki Cardozo Hukuk Fakültesi'nden hukuk diploması aldı. Şu anda Latham & Watkins hukuk firmasının ortağıdır.

Ocak 2023'te Bay Rothman ona evlenme teklif etti. İşin zor kısmı, Bayan DiGia'yı şüphe uyandırmadan, ebeveynlerinin evindeki ortak salona götürmekti.

Rothman, “İlk başta babası bir bilgisayar sorunuyla ilgili sahte bir panik içinde beni aradı ki bu alışılmadık bir durum değil” dedi. Binaya girdiğinde DiGia'nın annesi aradı ve ona bir yalan daha söyledi: Ortak katta büyük bir parti olduğunu ve çifte dekorasyonları göstermek istediğini söyledi.

İkisi geldiğinde, Bayan DiGia kendini çiçeklerle ve çiftin fotoğraflarıyla dolu, Taylor Swift'in “Aşk Hikayesi”nin piyano coverının çaldığı bir odada buldu.

15 Haziran'da Bayan DiGia ve Bay Rothman, Manhattan'ın Chelsea semtindeki Pier 61'deki Lighthouse'da 200 kişinin önünde evlendiler. Düğün, Temple Emanu-El'in papazı Cantor Mo Glazman tarafından gerçekleştirildi.

Bayan DiGia, “Love Story”nin aynı piyano versiyonunu çalarken koridorda yürüdü. Çift, gecenin sonlarına doğru şarkının orijinal versiyonu eşliğinde dans da etti.

Törendeki hedeflerinden biri, diğer çiftlerin tavsiyelerini dinledikten sonra kutlamanın çoğunu birlikte geçirmekti ve bunu da yaptılar. Bayan DiGia, “Muhtemelen akşamın yüzde 95'inde el ele tutuşmuştuk” dedi ve şunu ekledi: “Akşamın yarısında Eric, ben saçımı değiştirirken benimle oturma nezaketinde bulundu.”