Lübnan dağlarında asırlık bir misafirhane yeni ziyaretçilerini ağırlıyor

çavuş

Aktif Üye
Sabahları çok basit: Duş alıp yüzümü Tatcha Deep Cleanse eksfoliye edici temizleyici ile yıkıyorum ve haftada bir kez bu Sisley-Paris Eksfoliye Edici Enzim Maskesini kullanıyorum. Cildimdeki lekelenmelere çok iyi geldi. Vücudumda, cildim hala nemliyken Grown Alchemist Intensive Body Exfoliant’ı ve ardından Tatcha Hinoki Body Milk’i kullanıyorum. Cilde oturan birçok kremin aksine, bu gerçekten nemlendirir ve emer. Gün boyunca egzamam olduğu için Tatcha Indigo Overnight Repair Serum’u ve gerçekten koruyor ve EltaMD UV Clear SPF 46’yı sürüyorum. Bunu Japonya’dan yeni aldım ve Iroiku adlı bu gerçekten harika cinsiyet nötr cilt serisini keşfettim. Cildin alt tonlarını nötralize etmeye yardımcı olur ve size gerçekten güzel, dengeli bir cilt verir, bu yüzden kamera önündeyken takıyorum. Ve her zaman yanımda taşıdığım birkaç şey var: Honest Beauty Magic Beauty Balm, aydınlatıcı, dirsek kremi, her şey olarak kullanıyorum. Dudaklarımda ise kış için daha ağır olan Sisley-Paris Nutritive Lip Balm kullanıyorum. Son olarak, hiç kimse Tatcha’nın Serum Çubuğunu anlamıyor gibi görünüyor – kurumaya başlarsa tüm cildinize veya makyajınızın üzerine uygulayabilirsiniz, ancak ben biraz kuru hissettiğimde veya burnumda pul pul dökülen bir cilt olduğunda kullanırım. Haftada birkaç kez, yüksek kafein ve niasinamid içeren 111Skin Celestial Black Diamond Mask veya Jaxon Lane’s Bro Mask kullanıyorum. Theraface Pro’yu onu seven bir müşteriye verdikten sonra denedim ve gerçekten patladığını ve LED ışıkların kırılmalara yardımcı olduğunu fark ettim. Ayrıca Triple Crown cilt bakımı için Joanna Vargas’ı görüyorum. Onu ilk gördüğümde cildim değişti. Uzun zamandır saçım yok ve tıraş olma ritüelim konusunda çok dikkatliyim. Bu Gillette Ultra Hassas Tıraş Jeli’ni her zaman kullanırım ama işin püf noktası, cildi öncesinde ve sonrasında pul pul dökmeniz gerektiğidir. Tatcha’nın Doku Toniği’ni tıraş sonrası olarak kullanıyorum ve darbelere veya jilet yanığına sahip değilim – ve acıtmıyor. Hatta müşterilerime darbe alabilecekleri bacaklarda veya kollarda kullanmalarını söylüyorum. Seattle’daki Nordstrom’da üniversitede aldığım ilk koku L’Eau d’Issey idi ve hala geri döndüğüm koku.

Bunu ziyaret et

Lübnan dağlarında restore edilmiş bir konuk evi

Lübnan, sabahları kayak yapabileceğiniz ve aynı öğleden sonra plajda olabileceğiniz dünyadaki birkaç yerden biridir ve yeni bir butik konuk evi, ziyaretçilerin her ikisine de birincil erişim sağlamak için mükemmel bir konuma sahiptir. Indira (Sanskritçe’de ‘muhteşem’ anlamına gelir) dağ kasabası Kfour’da 200+ yıllık bir evde dokuz süitli bir mülktür, Mzaar kayak merkezine bir saatten az ve Byblos ve Beyrut sahil beldesine sadece 40 dakika düzgün. Bu eski özel konut, şu anda Dubai’de yaşayan 37 yaşındaki aydınlatma ve mobilya tasarımcısı Carla Baz’ın çocukluk eviydi ve ekibin sadece odaları değil, aynı zamanda ailesinin kapsamlı sanat koleksiyonunu restore etme ve yeniden tasarlama görevini üstlendi. Orta Doğu ve Asya’dan eserler ve heykeller. “Evin kimliğini onurlandırmak ve orijinal, kendine özgü karakterini korurken yolculuğunu yeniden düşünmek önemliydi” diyor, Beyrut’ta tarihi restorasyonlar ve kendi el yapımı kreasyonları konusunda uzmanlaşmış 160 yıllık bir stüdyo olan Maison Tarazi’ye yaklaştı. . Indira’da Şam’dan birkaç nadir duvar paneli ve ahşap işçiliğinin yanı sıra tavan kornişleri ve karmaşık işlemeli mobilyalara odaklandılar. Moda editöründen iç mimara (ve Maison Tarazi’nin ortağından) Carole Tarazi Nasnas, konuk odalarını ve ortak alanları döşemek için Baz ile işbirliği yaptı. Sonunda Baz, “ruhu olan güzel bir yer… misafirperver ve kaderinde bir hikaye anlatmak olan bir ev” yaratmayı başardığına inanıyor. 280 dolardan başlayan odalar, indira-kfour.com.

New York City merkezli tasarımcı Giancarlo Valle, Meksika’daki Hotel Esencia’dan Joseph Altuzzara’nın New York butiğine kadar dünyanın dört bir yanındaki alanlara sıcaklık ve incelik duygusu aşılamanın bir yolunu buldu. Valle, “Bir stilden çok duygu yaratmaya ve bir duyguyu öne çıkarmaya çalışıyoruz” diye açıklıyor. “Bir dizi malzememiz olduğunu söyleyebilirsiniz, ancak tarif her zaman farklıdır.” Son yedi yılını bu boşlukları doldurmak için parçalar yaratarak geçiren Valle’nin ikinci koleksiyonu, önceki tasarım felsefesi olan mobilyaları, aydınlatmayı ve nesneleri temsil ediyor. “Çok yavaş yanan bir fikir ve deney deposu gibi” diyor. Teklifler arasında sanatçı Matt Merkel Hess ile işbirliği içinde oluşturulan kaplumbağa benzeri taş çini Jane Table; büyük boy goblen kadife divan; ve Donald Judd’un en sevdiği Douglas köknarı ortamını kullanan ve etkisini hafif ayrık bacaklar ve optimum konfor için tasarlanmış fistolu bir oturma yeri ile yumuşatan Liza tabure. Valle, “Bu parçalardan bazılarında bir tür durgunluk var” diyor. “Mutlaka sergilenecek parça değiller ama bence hepsini bir araya getirdiğinizde, onların da etkisi oluyor.” Mobilyaların birlikte nasıl çalıştığını bizzat görmek isteyenler için koleksiyonun tamamı tasarımcının son dönemdeki sergisinde sergileniyor. SoHo’yu görmek için showroom açtı. Şimdiye kadarki resepsiyon hakkında “Bu parçalar ısmarlama ve ısmarlama olsa da, hemen oturmak istiyorsunuz” diyor. “Bu harika bir duygu – sadece içeri gelin ve oturun.” giancarlovalle.com

bunu ye

Yenilenmiş bir handa modern İsviçre mutfağı

Danimarkalı tasarım stüdyosu Space Copenhagen’in kurucuları Peter Bundgaard Rützou ve Signe Bindslev Henriksen, son yirmi yılda bir dizi olağanüstü şefle çalışarak yemek pişirme sanatını sergileyen mekanların takdir edilmesini teşvik etti. İlk Noma’yı Kopenhag’da René Redzepi ve Antwerp’te Sergio Herman’ın Le Pristine ile birlikte tasarladılar. İsviçreli şef Andreas Caminada, doğal Konstanz Gölü ile İsviçre Alpleri arasında yer alan Freidorf’ta altı odalı bir han ve restoran olan Mammertsberg’i satın alarak en son girişimini yenilemek için onlara başvurduğunda, altı ayda tamamlanması gereken mücadeleye rağmen evet dediler. Caminada, son yirmi yılda üç Michelin yıldızlı restoranı Schloss Schauenstein ve buradan gelişen aşçılık işletmeleriyle yeniden canlanan, arabayla güneye bir saatlik mesafedeki Fürstenau köyünde bulunuyor. Mammertsberg için, geleneksel İsviçre mutfağından ve Alp manzarasından ilham alan modern yemekleriyle tanınan şef Silvio Germann’ı getirdi. Germann, Bundgaard Rützou’nun deyimiyle, 1911 villasının kamusal alanlarının “zeki bir Avrupalı koleksiyoncuya” aitmiş gibi hissettirmesi için Space Copenhagen ile yakın işbirliği içinde çalıştı. Zengin petrol mavisi ve antik gülden oluşan bir renk paletinin yanı sıra, Michael Anastassiades’in hareketli avizeleri ve Klingnau merkezli üretici DeSede’nin eski parçaları da dahil olmak üzere modern heykelsi mobilyalar ve aydınlatmaya odaklandılar. Bundgaard Rützou, “Her zaman çarpıcı ve merak uyandıran zıtlıklar ekleyerek mekanlar geliştirmeye çalışıyoruz” diye açıklıyor. Mammertsberg 1 Şubat’ta yeniden açılıyor; 421 $’dan başlayan odalar, mammertsberg.ch.

bunu al

Özel tasarım rahat İngiliz mobilyaları şimdi Connecticut’ta satışta

Oka’nın kurucu ortağı ve kreatif direktörü Sue Jones, “Britanya ve New England’da insanların yaşam biçimlerinde evlerimizin tasarımına yön veren belirli bir ortak değerler olduğunu düşünüyorum” diyor. “Hepimiz için, içeride ve dışarıda konfor, aile hayatı ve eğlence söz konusu.” Bu ay, İngiliz ev eşyaları ve mobilya markası ilk Doğu Kıyısı lokasyonunu ve bugüne kadarki en büyük mağazasını Westport, Connecticut’ta açtı. İki katlı alan, Tailored by Oka adlı özel oturma koleksiyonu için özel bir alan içerir. Müşteriler, geniş bir buçuk sandalyeden klasik tam boy kanepelere kadar sunulan tüm stil yelpazesini görebilir ve Oka ekibinin “akıllı” olarak tanımladığı bir dizi dahil olmak üzere kumaş örneklerini hissedebilir: kadife ve Belçika keteni su tenekesine ve markalara karşı dayanıklıdır. Jones, “Çamurlu pençeleri ve aile hayatını göz önünde bulundurarak, bozulmamış bir otelde bulabileceğiniz parçalar gibi görünmek yerine, doğal muadillerine mümkün olduğunca benzeyen ve hissettiren seçenekler bulmak için performans kumaşları hakkında çok araştırma yaptık.” diyor. Diğer öne çıkan özellikler arasında çeşitli uyumlu lambalar ve gölgelikler ile ikat baskılı tussah ipeğinden taşla yıkanmış pembe ketene kadar çeşitli renk ve kumaşlardaki minderler yer alır. ok.com/tr