Manisa Saruhanlı’nın yolları genişletiliyor

babaadam

Aktif Üye
Manisa Saruhanlı’nın yolları genişletiliyor
Manisa Büyükşehir Belediyesi, Saruhanlı ilçesinde mahalleleri birbirine bağlayan 9 kilometrelik yolda viraj düzenleme, yol genişletme ve sathi kaplama çalışmasına başladı.

MANİSA (İGFA) – Manisa Büyükşehir Belediyesi, yolların güvenliğinin ve konforunun arttırılması için çalışmalarına tüm gruplarıyla devam ediyor.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Yol Üretim, Bakım ve Tamirat Dairesi Başkanlığı grupları Saruhanlı ilçesi Apak Mahallesi’nde viraj düzenleme, yol genişletme ve sathi kaplama çalışmalarına başladı.

Yapılan çalışmaları Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu yerinde inceleyerek, son durum hakkında bilgi aldı. Ali Öztozlu’ya incelemesinde Manisa Büyükşehir Belediyesi Yol Üretim, Bakım ve Tamir Dairesi Lideri Kurtuluş Kuruçay, siyasi partilerin ilçe liderleri, meclis üyeleri ve ilgili mahallelerinin muhtarları eşlik etti.

Ali Öztozlu inceleme ziyaretinde birinci vakit içinderda mahallede bulunan kahvede ilçe liderleri, muhtarlar ve vatandaşlara Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmaları hakkında bilgilendirmede bulundu. Öztozlu çabucak sonrasında yol imal çalışmalarının devam ettiği güzergah üzerinde çalışmaları yerinde inceledi. Takımlara selam vererek, kolay gelsin dileklerini ileten Öztozlu, yapılan çalışmalar ile ilgili olarak bilgi aldı.


Manisa Büyükşehir Belediyesi Yol İmal, Bakım ve Tamir Dairesi Lideri Kurtuluş Kuruçay, yapılan çalışmalarla ilgili olarak, 1,5 yıldır yapılan genişletme çalışmalarının devam ettiğine dikkati çekerek, “Son olarak geçtiğimiz kış ayı öncesinde genişletme çalışmaları, su geçişlerinin çalışmasını ve tabandaki temel çalışmasını tamamlamıştık. Kış aylarındaki yağışların sona ermesinin akabinde yolda oturmalar oldu. Yol tabanını oluşturacak temel materyali tam formuyla oturdu ve yer sertleşti. Hava sıcaklıklarının müsait olmasıyla bir arada Manisa Büyükşehir Belediye Lideri Cengiz Ergün’ün talimatları ile üst yapı kaplamasına başlamış bulunmaktayız. 5 kilometrelik kısmın kaplaması tamamlandı. Önümüzdeki günlerde kalan 4 kilometrelik kısmında kaplamasını tamamlayarak, vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Vatandaşlarımıza iyi uğurlu olsun” dedi.

Haber Sitelerinden Alıntı Yapılmıştır.