Özel bireyler yeni yıla hazır

babaadam

Aktif Üye
Özel bireyler yeni yıla hazır
MERSİN (İGFA) – Büyükşehir Belediyesi’nin, hayat kalitelerini artırmaları için ekstra ehemmiyet gösterdiği vatandaşlarımızdan olan özel bireyler, Manisiz Hayat Parkı’ndaki eğitimlerden hayli memnun olduklarını söylemiş olduler. Spordan boyama aktifliğine, halk oyunlarından drama ve pandomim kursuna kadar birbirinden farklı ve hoş eğitimlere katılan özel gençler, yılbaşı öncesinde de yeni yıl ağacı süsleyip seramik boyadılar.

Düzenlenen etkinlikler ile özel bireylerin gerilimli olduğu durumları biraz daha hafifçee indirmeye çalıştıklarını söyleyen Sıhhat İşleri Dairesi Başkanlığı’nda Hemşire olarak misyon yapan Melisa Paşaoğlu, “Onlar için seramik nesneler hazırlıyoruz, boyuyoruz. Onların gerilimli olduğu durumları, biraz daha hafifçee indirmeye çalışıyoruz. Bunun haricinde onlar aslına bakarsanız burada halk oyunları, bocce üzere eğitimler alıyorlar. Hoş gidiyor her şey. Tabi ki 2023’te de devam edeceğiz tıpkı biçimde. Etkinliklere daima daha fazlasını eklemeye çalışıyoruz. İnşallah 2023 sıhhat, huzur, muvaffakiyet getirir hepimize” dedi.

Etkinlikten epeyce keyifli olduğunu söyleyen Mehmet Özkartal isimli 25 yaşındaki özel birey, “Seramik boyaması yaptık. Yeni yıl ağacı ve yılbaşı süsleri yaptık. Çok memnun oldum, yeni yıl kutlu olsun. Vahap Başkan’a teşekkür ediyorum, öpüyorum. Hepinize keyifli yıllar dilerim” diye konuşurken, Başak Adak isimli genç ise, “Seramik boyaması yaptık, süsleme yaptık, yeni yıl ağacı yaptık. Keyif aldım, hayli hoş. Bocce yapıyoruz, vücut eğitimi yapıyoruz, halk oyunları yapıyoruz, zeybek-vals her şey oynuyoruz. Yılbaşı için çikolata yaptım. Herkese keyifli yıllar diliyorum. Buraya geldiğim için Vahap Seçer’e teşekkür ediyorum. Onunla tanışmak istiyorum, onun ellerinden öpüyorum” dedi.

Engelsiz Ömür Parkı’nda aldığı eğitimlerden epeyce memnun olduğunu söyleyen Anıl Köprücü, “Seramik boyadık, hayli eğlendik bugün. Halk oyununda, boccede epey eğleniyoruz. Bütün öğretmenlerimi epey seviyorum. Vahap liderimize uygun yıllar diliyoruz, kutluyoruz. Vahap liderim sizi öpüyorum” sözlerini kullanırken, Veli Erciyas ise, “Bugün seramik boyadık, yemekten daha sonra halk oyunu oynayacağız. Zumba yapacağız. Çok hoş oluyor etkinliklerimiz, fazlaca keyifli oluyoruz. Halk oyununda zeybekle göç dairesinden ödül aldık. Herkese mutluluklar, en hayli liderimize memnun yıllar diliyoruz. Çok seviyoruz liderimizi. Bütün öğretmenlerimizi de fazlaca seviyoruz” diye konuştu.

Haber Sitelerinden Alıntı Yapılmıştır.