Oteller kadınlara yönelik suçlar için bir ortam olabilir. Bununla ilgili ne yapılıyor?

çavuş

Aktif Üye
Ticari çocuk cinsel sömürüsünü ortadan kaldırmayı amaçlayan kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan ECPAT-USA’nın özel sektör katılımı direktörü Yvonne Chen, “Her otel farklıdır, ancak daha az insan, neler olup bittiğine daha az göz olabileceği anlamına gelir” dedi. “Covid karşısında herkes için savunmasızlıkta bir artış gördük ve savunmasızlık tacirlerin hedefi.”

Otelleri sorumlu tutmaya çalışmak


İnsan kaçakçılığını sona erdirmeye ve suçluları kovuşturmaya yönelik federal çabalar, 2000 yılında kabul edilen ABD İnsan Ticareti Kurbanlarını Koruma Yasası ile teşvik edildi. Otellerin mağdurları koruma sorumluluğuna ilişkin yasada iki önemli değişiklik yapıldı. 2003’te mağdurlara, tacirlerine karşı federal mahkemelerde hukuk davası açma hakkı tanındı ve 2008’de yasa, insan kaçakçılığına katılarak bilerek mali kazanç sağlayanları cezalandıracak şekilde genişletildi. Bu, mağdurların oteller gibi üçüncü şahıslara karşı hukuk davası açmasına izin verdi.

2021 yılında, insan ticareti mağduru olduklarını iddia eden kişiler tarafından federal mahkemelerde 83 yeni hukuk davası açıldı; Bu süitlerin 17’sinde oteller yanıt verdi. MA’nın 2019’da açtığı emsal teşkil eden davayı takip ediyorlar. Hâlâ dava halinde olan MA – Wyndham Hotel & Resorts davasında, davacı “yeterli olgular ileri sürdüğü” için ilk kez bir yargıç otel şirketlerine karşı dava açılmasına izin verdi. nakit ödemeler, havluların temizlik personeli tarafından sık sık değiştirilmesi ve kayganlaştırıcı ve prezervatif ambalajları gibi çöplerde cinsel aktivite belirtileri dahil olmak üzere personelin insan kaçakçılığının yapıldığını bilmesi gerektiğini gösterin.

MA’yı temsil eden hukuk firmalarından biri olan Levin Papantonio Rafferty’nin avukatı Kimberly Adams, “Davalarımız, yalnızca yerel mal sahibine karşı bir dava değil, yukarıdan aşağıya hesap verebilirlik istiyor” dedi. “Otel endüstrisindeki insan kaçakçılığı sorunu ülke çapında olduğu için, bu en savunmasız bireylerin savunucuları, Wyndham gibi ulusal markalar da dahil olmak üzere, sorunu çözmek için sektör genelinde çaba gösterilmesi için baskı yapıyor.”

Bir Wyndham sözcüsü bir e-postada, şirketin devam eden davalar hakkında yorum yapmadığını ancak “İnsan kaçakçılığının her türünü kınıyoruz” dedi. Amerika Birleşik Devletleri genelinde.