Seyahat kabusunuzu çözmek onun görevidir

çavuş

Aktif Üye
Ayrıca önceki sütunları da kontrol edin. En zor kısmı, belirli bir konuda bir tane yaptığımda ve ertesi gün bana aynı şeyin olduğunu söylediğin zaman. Sorunu nasıl çözeceğiniz konusunda size tavsiyelerde bulunacağım, ancak iki kiralık araba sorununu üst üste üstlenemem.

Bir sütun için ideal bir konu yapan nedir?

Şirket, politikalarını açıkça ihlal eden belgelenmiş bir hata yapmış olmalı veya anlamsız bir politikaya sahip olmalıdır. Ve gezgin son çare olarak bana gelmeden önce tüm seçeneklerini tüketmeliydi. Olaydan sadece bir hafta sonra birisinin bana mesaj attığından şüpheliyim – şirketlere bir şans vermelisin.

Üzerinde çalıştığınız en karmaşık dava neydi?

17.000 dolarlık Antarktika gezisini kaçıran kadın oldukça karmaşıktı. Tonlarca yönerge okumayı ve şirketlerle oldukça sağlam bir alışveriş yapmayı içeriyordu. Şili hükümeti de dahil olmak üzere altı veya yedi kuruluş dahil oldu. Herkesten cevaplar toplayıp onlara bakıp şunu sormak zorunda kaldım: Burada gerçekten kim hatalı? Sonunda, kredisine göre, American Airlines, onun hatası olmasına rağmen gemi yolculuğunu iade etti.

Başarılı bir sonuç olarak neyi tanımlarsınız?

Tüketicinin kazandığı veya tüm parasını geri aldığı her zaman değildir. Örneğin, birinin Paris’te bilet aldığı ve araba kiralama şirketinin Avrupa Birliği yasasıyla ilgili bir nedenle biletlerin nerede ve ne zaman olduğunu onlara söylemediği bir olay yaptım. Araba kiralama şirketinden bazı kişilerle konu hakkında harika bir sohbet ettim ve kimse parasını geri almasa da ileri geri ilginç bir makaleye dönüştü.

Seyahat endüstrisi hakkında ne öğrendiniz?

Genelde gezginlerin tarafındayım ama aynı zamanda bire bir hizmetler sunan büyük bir şirketi yönetmenin ne kadar zor olduğu da ilgimi çekiyor – ve bir ölçüde de sempati duyuyorum. United Airlines’ın CEO’su olmayı asla istemezdim.

Köşe yazmak, kendi seyahat hatalarınız hakkında daha iyi hissetmenizi sağlıyor mu?

Bazı yanıtlarımı okuduktan ve bazı süreçlerin ne kadar karmaşık, anlaşılmaz ve adaletsiz olduğunu gördükten sonra herkesin kendini daha iyi hissetmesini sağlamalı. Artık bir hata yapmaktan dolayı kötü hissetmeyi hayal bile edemiyorum. Seyahat ederken herkes hata yapar – bu çok karmaşık.

Tavsiyeye ihtiyacınız olan zorlu bir seyahat sorununuz mu var? Seth’e trippedup@Haber adresinden e-posta gönderin.