Şükran Günü Seyahati: Tatil için bilmeniz gerekenler

çavuş

Aktif Üye
Kongre’nin gelecek yılın başlarına kadar sürecek bir finansman paketini Çarşamba günü onaylamasının ardından, hükümetin kapatılması bu Şükran Günü’nde seyahat planlarını etkilemeyecek. Ancak bulutlar ve kalabalıklar yolculuğunuzu yine de stresli hale getirebilir.

Ulaştırma Güvenliği İdaresi, bu Cuma ile Şükran Günü’nden sonraki Salı günü arasında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 11,5 artışla yaklaşık 30 milyon yolcunun uçmasını bekliyor.

Hava, Şükran Günü’nün acele edilmesini kolaylaştırmayacak. New England’da hafta sonu fırtınaları ve Kaliforniya kıyılarında alçak bulutlar ve yağmur gecikmelere neden olabilir. AccuWeather’ın kıdemli meteorologu Paul Pastelok, pazartesiden çarşamba sabahına kadar güçlü bir soğuk cephenin doğuya doğru ilerleyerek Houston ve Chicago gibi havayolu merkezlerindeki operasyonları yavaşlatacağını ve ardından Doğu Sahili’ni sular altında bırakacağını söyledi.

Expedia Brands’ın halkla ilişkiler direktörü Melanie Fish, henüz seyahatinizin rezervasyonunu yapmadıysanız ortalama uçak biletlerinin 2019’a göre biraz daha düşük olduğunu ve Şükran Günü’nde uçarak gerçekten zamandan ve paradan tasarruf edebileceğinizi söyledi.


Bayan Fish, “Expedia verilerine göre, Şükran Günü’nde uçmak, Şükran Günü haftası ortalamasından yüzde 11 daha ucuz, ancak işin ilginç yanı şu: Şükran Günü’nden önceki güne kıyasla neredeyse yarısı kadar meşgul” dedi.

New York Şehri metropol bölgesindeki, New York ve New Jersey Liman İdaresi tarafından işletilen dört büyük havaalanı, bu Pazartesi’den Şükran Günü’nden sonraki Pazartesi’ye kadar 3,1 milyon yolcu bekliyor; bu, geçen yılın aynı dönemindeki üç milyona göre hafif bir artış. dedi Seth Stein. Liman Otoritesi sözcüsü.

Macy’s Şükran Günü Geçit Töreni için havalimanları yerine Manhattan sokaklarını doldurmayı planlayanlar dev balonların uçmasını bekleyebilirler: Bay Pastelok, hava tahmininin çok az rüzgar gerektirdiğini ve günün güneşli ve serin olacağını, maksimum rüzgarın ise güneşli ve serin olacağını söyledi. 40°C’ye kadar sıcaklıklar.

Yerde


AAA’nın üst düzey yöneticilerinden Robert Sinclair Jr., AAA’nın, 2022’ye kıyasla yüzde 1,7 artışla 49,1 milyon Amerikalının Şükran Günü için seyahat destinasyonlarına seyahat edeceğini tahmin ettiğini söyledi. Bu, otoyolların sıkışıklığı anlamına geliyor ve en yoğun günlerin bu Çarşamba ve Şükran Günü’nden sonraki Pazar günü olması bekleniyor.

AAA, sürücülerin belirli rotalarda normalden daha uzun seyahat süreleriyle karşılaşabileceğini bildirdi. Çarşamba öğleden sonra Los Angeles ile Bakersfield, Kaliforniya arasındaki Interstate 5 karayolu boyunca seyahat süresinin normalden yüzde 88 daha uzun olması bekleniyor. Çarşamba öğleden sonra erken saatlerde eyalet başkentinin kuzeyindeki Baltimore-Washington Parkway’deki sürücülerin yolda yüzde 71 daha fazla zaman geçirmesi bekleniyor.


Depoyu doldurmak bu sürücülere daha az maliyetli olacaktır. GasBuddy petrol analizi başkanı Patrick De Haan, ülke genelinde ortalama benzin fiyatlarının gelecek hafta galon başına 3,25 dolara düşmesinin beklendiğini söyledi. Bir haber bülteninde, “Şükran Günü’ne yaklaşan haftalarda 50 eyaletin tamamında ortalama benzin fiyatları düştü ve 2,99 dolarlık fiyatlar tam da tatil sezonunun başlangıcında kontrol edilemeyen bir yangın gibi yayıldı” dedi.

Amtrak’ın kıdemli halkla ilişkiler müdürü Jason Abrams, Amerikalıların da bu yıl daha fazla sayıda demiryoluna yöneldiğini, Amtrak’ın bu Pazar gününden Şükran Günü’nden sonraki Pazar gününe kadar 750.000 müşteri beklediğini, bunun yaklaşık yüzde 2’lik bir artış olduğunu söyledi.

AAA’dan Bay Sinclair’in tüm Şükran Günü yol savaşçılarına bazı tavsiyeleri vardı: Cumartesi günü araba kullanarak Pazar trafiğinden kaçının. “Ben Franklin’i dinleyenler için” dedi Bay Sinclair, “Balık ve arkadaşlık üç gün sonra bozulur.”


Haberler Travel’ı takip edin Şu tarihte: instagram Ve Haftalık Travel Dispatch bültenimize kaydolun Daha akıllıca seyahat etmek için uzman ipuçları almak ve bir sonraki tatiliniz için ilham almak için. Gelecekteki bir kaçamağın mı yoksa sadece koltukta seyahat etmenin mi hayalini kuruyorsunuz? Bizimkilere göz atın 2023’te 52 seyahat noktası.