Şükran Günü tahmini yağmur ve karın seyahati etkilemesine neden olabilir

çavuş

Aktif Üye
Tahminciler, Şükran Günü öncesi fırtınanın, bu hafta başında Amerika Birleşik Devletleri’nin ortasından doğusuna doğru ilerlerken şiddetli gök gürültülü fırtınalar, sert rüzgarlar, şiddetli yağmur ve kar getirebileceğini, tatil seyahatini aksatabileceğini söyledi.

Maryland’deki Ulusal Hava Durumu Servisi Tahmin Merkezi Pazar günü yaptığı açıklamada, Amerika Birleşik Devletleri’nin batısında hareket eden “güçlü bir üst düzey alçak”ın önümüzdeki birkaç gün içinde “batıdan doğuya hızlı kötü hava” dalgasını tetikleyeceğini söyledi.

Hava durumu servisi, sistem Mississippi Vadisi’nin aşağılarına doğru ilerledikçe, zararlı rüzgarlar, büyük dolu ve kasırgalara neden olabilecek şiddetli hava koşulları riskinin artabileceğini söyledi.

Kuzeydoğu’ya geçmeden önce Salı gününe kadar Midwest, Ohio Valley ve Tennessee Valley’de yaygın sağanak ve gökgürültülü sağanak yağış ihtimali var.


New York Valisi Kathy Hochul, Şükran Günü öncesinde “aşırı kış havasının” Batı New York ve North Country’deki tatil seyahat planlarını etkilemesinin beklendiğini söyleyerek dikkatli olunması çağrısında bulundu.


Cuma günü yaptığı açıklamada, “En kötü senaryoya hazırlanıyoruz ve sürücüleri, ev sahiplerini ve yerel ve bölge dışında seyahat eden insanları seyahat planlarını değiştirmeleri konusunda uyarıyoruz” dedi.

Gezginleri Çarşamba gününü seyahatin en yoğun günü haline getirmeleri konusunda uyardı.

“Ya evde mahsur kalacaksınız ve seyahat edemeyeceksiniz ya da en kötü senaryoda yollardan birinde ya da New York Eyaleti Geçiş Yolu’nda mahsur kalacaksınız” dedi.

Upton, NY’deki Hava Durumu Servisi ofisi, Pazar günü söyledi sistemin yağmur ve rüzgar getireceğini ancak kar tahminine dahil edilmediğini söyledi.


Büro, “Şükran günü çoğunlukla güneşli olacak ve en yüksek değerler 40’larda olacak” dedi.

Hava durumu servisi, Pazartesi ve Salı günleri yüksek sıcaklıkların güney New England’dan Orta Atlantik’e kadar ortalamanın altında kalacağını, sıcaklıkların New England için 30’lu ve 40’lı ve Orta Atlantik’te 50’li derecelerde olacağını söyledi.

Boston’daki Hava Durumu Servisi uyardı Pazar günü, Salı akşamı ve Çarşamba gününden itibaren güney New England’da “bir miktar yüksek irtifada kar” olabileceğini belirtti, ancak Şükran Günü ve tatil hafta sonu için “sakin ve serin havanın” beklendiğini ekledi.