Taylor Swift'in Eras Turunda çiftler evlenme teklif etme anını değerlendiriyor

babaadam

Aktif Üye
Tiz gitar çalmaya başlıyor ve kalabalık tezahürat yapıyor. Taylor Swift'in Eras turnesi setlistindeki dokuzuncu şarkı olan “Love Story”nin zamanı geldi. Bayan Swift sahnede gitarını tıngırdatıyor ve Romeo ve Juliet'in değiştirilmiş bir hikayesini söylüyor; bu hikâyenin mutlu sonu Romeo'nun diz çökmesi ve Juliet'in gelinlik seçmesiyle bitiyor.

Bu, Eras turu sırasında yeni ve gerçek bir anlam kazanan bir Swift klasiği; burada bazı hayranlar, Bayan Swift'in performansı sırasında stadyumda dikkatle planlanmış evlilik teklifleriyle kendi aşk hikayelerini noktalamak için müzikal anı kullandılar.

Megan Voo ve Justin Chong bu hayranlardan ikisi. Avustralya'nın Melbourne kentinde yaşayan ve 2017 yılında Royal Melbourne Teknoloji Enstitüsü'nde mimarlık öğrencisi olarak tanışan çift, bu yılın başlarında Bayan Swift'in memleketindeki gösterilerinden birinde nişanlandı.

26 yaşındaki Bayan Voo, kendisi de 26 yaşında olan Bay Chong'un şubat ayında bu soruyu sormasıyla tamamen şok oldu, özellikle de kendisinin konserde olduğundan bile haberi olmadığı için. Bayan Voo kız kardeşiyle birlikte katıldı ancak Bay Chong, onun haberi olmadan ona sürpriz yapmak için yakınlarda bir koltuk satın almıştı. (Bayan Voo'nun kız kardeşi de plana dahil oldu.)

Bay Chong konsere erken geldi ve etrafındakileri planından haberdar etti. Onu Bayan Voo'dan saklamak için bir canlı kalkan oluşturulmasına yardım ettiler. O an geldiğinde, Bayan Voo'nun evine gidebilmesi için nazikçe yoldan çekildiler.

“Yere düşüp 'Benimle evlenir misin?' dediğimde. İlk söylediği şey şu oldu: “Bay Chong, nasıl bilet aldınız?” Romeo'nun “Aşk Hikayesi” müzik videosunda giydiği kıyafete gönderme olarak fırfırlı bir gömlek giydi ve annesine bir yüzükle evlenme teklif etti.

Çift, Bayan Swift'in dikkatini çekmese de, yakınlardaki bazı katılımcılar teklifi filme aldı ve birçoğu bunu sosyal medyada paylaştı ve kısa sürede viral oldu. “Arkadaşım bizi tebrik etti ve ‘Videonuzu gördüm’ dedi. Daha duyurmamıştık bile! Bu konserden belki iki saat sonraydı,” dedi Bayan Voo.

Teklifin ardından Bay Chong orijinal koltuğuna geri dönmedi. “Diğerlerine sordum. 'Nişanlımla burada kalmamın bir sakıncası var mı?' dedim.” Zaten gösterinin çoğunda herkes ayaktaydı, diye ekledi.

27 yaşındaki Brittany Litzenberger'in neredeyse iki yıllık erkek arkadaşı Sloan Thomas'ın Eras turunda evlenme teklif edebileceğinden şüphesi vardı. Konserden önce bir arkadaşının evindeki bir partide arkadaşlık bileziği hazırlarken – Swiftie'ler gösteriler sırasında bunları değiştirmişti – Bay Thomas'ın gizlice kendileriyle birlikte gösteriye katılacak olan en yakın arkadaşına bir tane verdiğini gördü.

“Bana Eras'ta nişanlanan insanların videolarını göndermişti ve ben de 'Ah, bu çok tatlı' dedim. Kansas City, Missouri'de yaşayan davranış bilimcisi Bayan Litzenberger, “Bu benim rüyam gibi olurdu” dedi.

Geçtiğimiz Temmuz ayında Arrowhead Stadyumu'nda Kansas City'de Bayan Litzenberger, olacaklar için mükemmel bir kıyafet olduğu ortaya çıkan mor pullu bir elbise giymişti.

“Aşk Hikayesi” Bay Thomas'ın teklifi olmadan gelip gitti. Ancak birkaç şarkı sonra Bayan Swift'in “Şimdi Konuşun” setinde teklif geldi. Bayan Swift, mor bir elbiseyle sahneye çıktı ve biriyle ilk kez tanışmayı anlatan bir aşk şarkısı olan “Enchanted”ı çalmaya başladı. İlk koro sırasında Bay Thomas, Bayan Litzenberger'in omzunu okşadı ve gizemli dostluk bileziğini ona uzattı.

Bayan Litzenberger, Bay Thomas'ın şarkı seçiminin özellikle anlamlı olduğunu söyledi. “İlk buluşmamızdan sonra arabama bindim, Spotify'ımı taktım ve Taylor müziğimi ve 'Enchanted' şarkımı çaldım” dedi.

Bayan Litzenberger, “Bana verdiği arkadaşlık bilekliğinde 'Benimle evlen' yazıyordu” dedi. “Sonra arkamı döndüğümde yerde olduğunu görüyorum. Mor bir yüzük kutusu aldı. Arka planda şarkı söylüyordu, mükemmel bir zamanlamaydı. Etrafımdaki herkes çığlık atıyor. Ağlarım.”

Sonraki şarkılara odaklanmakta zorlandığını söyledi. “Ama olumlu anlamda her şeyi gerçekten heyecan verici hale getirdi.” (Bayan Litzenberger'in bilezik yapımı partisine ev sahipliği yapan arkadaşı da konser sırasında nişanlandı.)

Carmen Castillo ayrıca nişanlısı Vernon Chamorro'nun evlenme teklifinden sonra “Love Story”de çalan şarkıyı hatırlayamadığını söyledi.

“Daha sonra bana, Eras turunda evlenme teklif etmekten korktuğunu çünkü tüm bu duygular ve heyecan nedeniyle kalp krizinden öleceğimden korktuğunu söyledi” dedi. İspanya'nın Barselona kentinde yaşayan çift, Bayan Swift'in performansını görmek için Nisan 2023'te Tampa, Florida'ya gitti.

Altı yıldır birlikte olan Bayan Castillo ve Bay Chamorro, Bayan Castillo'nun memleketi Nikaragua'da 14 Aralık olarak bir düğün tarihi belirlediler.

Bayan Castillo, Taylor Swift'in doğum gününe atıfta bulunarak, “Ayın 13'ü olmasını istedim ama bugün bir Cuma” dedi.