Yardım! Bir check-in görevlisinin hatası nedeniyle Antarktika gemi yolculuğunu kaçırdım ve 17.000 $ ile seyahat ediyorum.

çavuş

Aktif Üye
“Sigortalının seyahatinin olumsuz etkilendiğini anlıyor ve empati kuruyoruz” diye yazdı, “plan, seyahat belgelerinin belirlenmesinde yapılan hataları kapsamıyor.”

Katılmıyorum ve poliçenizin “planlanan kalkış ve dönüş saatleri ile fiili kalkış ve dönüş saatleri dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere” büyük havayollarının neden olduğu seyahat gecikmelerini kapsadığını belirttim. Benim için “sınırlı değil” ifadesi, bir uçuştan istem dışı geri tepme veya örneğin Nashville’deki deneyimsiz bir temsilcinin size yanlışlıkla Şili’ye giden bir uçağa binemeyeceğinizi söylemesi gibi olayların da potansiyel “tehlikeler” olduğunu ima ediyor.

Bunu Trip Mate’e söyledim ve hafifçe de olsa gözlerini kırpıyor gibiydiler. Bay Jordan, “İletilen her talepte,” diye yazdı, “özel poliçenin sınırları dahilinde faydaları nereye uygulayabileceğimizi görmek için duruma bütünsel olarak bakıyoruz.” Ancak, poliçe “seyahat gecikmesi” için geri ödemeyi 3.000 ABD Doları olarak sınırlıyor. Dolar.

Aurora’dan ne haber? Aurora’nın sözcüsü Cameron Ward, “Gelemeyeceklerini duyduklarına çok üzüldüklerini” söyledi. “Ne yazık ki, her zaman çok sayıda seyahat olayı oluyor. Bu nedenle tüm misafirlerimizin olası sorunları tam olarak karşılayan seyahat sigortası yaptırmalarını zorunlu tutuyoruz.”

Yeterince adil, ama bence Aurora cömert olmak (ve bazı iyi PR puanları almak) için iyi bir konumdaydı. Sizi gelecekteki bir gemi yolculuğuna güzel bir indirimle çıkarmanın bir yolunu bulmak – belki de dolması beklenmeyen bir gemiye binmeniz koşuluyla – ona 17.000 dolardan çok daha ucuza mal olur. Böyle bir öneride bulunduğumda yorum yapmaktan kaçındılar.

Bu da beni 2023’ün başında seyahat endüstrisindeki müşteri hizmetleri konusundaki görüşüme getiriyor. Bu gazetenin küfür politikasını dikkatlice inceledikten sonra ben de yorum yapmayı reddediyorum.

Ters giden iyi düşünülmüş bir seyahat planı hakkında tavsiyeye ihtiyacınız varsa, E-posta TrippedUp@Haber.

Haberler Seyahatini Takip Edin
üzerinde instagram, twitter ve Facebook. ve Haftalık Travel Dispatch bültenimize kaydolun Bir sonraki tatiliniz için daha akıllı seyahat ve ilham için uzman ipuçları almak için.