Yardım! Orman yangını nedeniyle kiralamamı iptal ettim. Sözleşmem geri ödeme olmadığını söylüyor. adil mi

çavuş

Aktif Üye
Tüm Evolve mülkleri gibi Turners’ın evinin de Airbnb’de listelendiğini belirtmekte fayda var. Caldor yangını sırasında Airbnb, “rezervasyonun iptal politikasını geçersiz kılan” Hafifletici Nedenler politikasını etkinleştirerek, Caldor yangını sırasında belirli rezervasyonlar için para iadesi veya krediye izin verdi. En azından o sırada SFGATE haber sitesine öyle söylediler – yorum yapmalarını istediğimde yanıt vermediler.

Ev tahliye bölgesinde olmadığı için poliçeniz kiranızı etkilememiş olabilir. Ancak, Airbnb’nin altı milyon kaydı göz önüne alındığında – muhtemelen bir kredi şeklinde – talep edilmiş olsaydı, bunu kullanmak Evolve’un kredisinden çok daha kolay olurdu.

Ama daha büyük soruna bakalım: İnsan orman yangınının yanında tatil yapmaya zorlanmalı mı? Ve anlaşılır bir şekilde istemiyorsanız, mücbir sebep durumunda bedelini kim ödeyecek? Senin gibi kiracılar mı? Aracılardan biri mi? gerçek sahipleri? Sanırım bazıları büyük şirketlerin ödeme yapması gerektiğini ve sempatik gezginlerin tedavi edilmesi gerektiğini iddia edecek, ama ya Bay ve Bayan Turner, Evolve’dan geçmek yerine evi kendileri kiralasaydı? Mecbur olmadıkları bir anlaşmayı imzalamış olmanıza rağmen paranızı iade etmeleri mi gerekiyor?

Oteller genellikle seyahatinizden 24 ila 48 saat önce iptal etmenize izin veren daha cömert geri ödeme politikalarına sahip olduğundan, genellikle kiralık tatil yerlerinden daha az riskli bir seçimdir. Ancak her zaman değil, özellikle iade edilmeyen bir rezervasyonda indirim aldığınızda.

Bekle, kulisteki o ses de ne? Pekala, bu seyahat sigortası – muhtemelen kahramanımız, ama gerçekten küçük bir oyuncu çünkü sen Vrbo sigortasını geri çevirdin. Bir tahliye bölgesinde olsaydınız Generali’nin politikası sizi korurdu ve bir şirket sözcüsü olan Patrick Turner’a göre, neden gidemediğinizi belgelemeniz mümkün – örneğin, yerel Hükümetten gelmemenizi söyleyen bir e-posta veya bir doktordan ailen için çok tehlikeli olacağını söyleyen bir mektup, o zaman senin durumunu ele alabilir. Söylemesi imkansız, ancak genel olarak sağlık sigortası ve deniz yolculukları dışında seyahat sigortası hayranı olmasam da, listeye kiralık tatil yerlerini de eklemem gerekebilir.

Burada son bir unsur beni rahatsız etti: Şu anda paranız nerede? Evolve sözcüsü Bayan Marvin bana, yaklaşık 2.240 dolar olan paranızın hala Evolve’da olduğunu ve bakiyeyi kullanmanızı beklediğini söyledi. Krediyi kullanmasaydın ne olacağını merak ediyordum, Evolve hepsini elinde tutar mıydı? Peki ya asıl sahiplerimiz olan Turnerlar?

Böylece onlarla temasa geçtim. Bay Turner, Zoom aracılığıyla kiralamanız için 1.887,60 dolar aldığını bildirdi. Görünüşe göre Evolve hem ev sahibine ödeme yaptı hem de kredinizi kullanırsanız bir zararı göze almaya istekliydi, Evolve sözcüsü Bayan Marvin daha sonra bunu nadir bir istisna olarak nitelendirerek onayladı.