Anneleri onları bir araya getirdi. Kayıp, aralarındaki bağı pekiştirdi.

babaadam

Aktif Üye
Charmaine Lopez Gomez ve Joseph Alexander Contreras’ın hikayesi bir bakıma iki elbisenin hikayesi olarak başladı.

Anneleri Rizaly Brownfield ve Somary Contreras sekiz yıldır arkadaştı ama çocukları hiç tanışmamıştı. Eskiden gündüz öğretmeni olan Bayan Contreras aynı zamanda bir dikiş dehasıdır. Bayan Gomez, Mayıs 2012’de bir lise balosu için değiştirilmiş bir elbiseye ihtiyaç duyduğunda, o ve annesi Bayan Contreras’a gitti.

O gün oğlu Joseph provanın yapıldığı mutfağa girip çıkıyordu. “Vay canına. O elbisenin içinde çok iyi görünüyor.” Ancak şu anda 27 yaşında olan Bayan Gomez ve şu anda 30 yaşında olan Bay Contreras, o sırada ilişki içinde oldukları için birbirlerine merhabadan biraz daha fazlasını verdiler.

Bayan Gomez ve annesi, annesinin bu balo için başka bir elbiseyi değiştirebilmesi için ertesi Mayıs ayında tekrar Contreras ailesinin evine döndü.

O sırada bekar olan Bayan Gomez, “Joseph köpeğini almak için aşağı indi ve ben banyodan elbisemle çıktım” dedi. “Annelerimiz, bir randevum olmadığı için Joseph’in beni baloya götürmesi gerektiği konusunda şaka yaparken yüz yüze durduk ve birbirimize gülümsedik.”

Bayan Gomez, “Kesinlikle sevimli olduğunu düşündüm” dedi. “Ama bir ilişkisi vardı.” Yıllar sonra ikisi de bu fikre sahip oldukları, ancak ikisinin de devam edemeyecek kadar beceriksiz oldukları konusunda şaka yaptılar.

Sonraki bahar, Bay Contreras bekardı ve o zamanlar New York’taki Fashion Institute of Technology’de birinci sınıf öğrencisi olan Bayan Gomez, Instagram’da ondan bir takip isteği aldı. Howell, NJ’de iki saat uzaktaki evinde yaşadı.

Bayan Gomez, onu geri takip etmek istedi. “Süper sevimli olduğunu hatırladım” dedi. “Tam olarak bir ilişkiyle ilgilenmeme rağmen.”

Twitter’da da bağlantı kurdular. Bayan Gomez, 13 Nisan 2014’te Red Hot Chili Peppers hakkında bir tweet attığında, “sonunda DM’lerime girdi” dedi. “Konuştuk ve müzikte çok benzer ilgi alanlarımız ve çok benzer bir zevkimiz olduğunu fark ettik.”

Ama ona çıkma teklif etmesi daha bir ay alacaktı. Bayan Gomez, “Bir ilişkiye hazır olup olmadığından emin değildi” dedi.

Bay Contreras, sonunda ona çıkma teklif ettiğinde ne olacağından emin olmadığını söyledi. “Ama biraz cesaretimi toplamaya karar verdim ve işte buradayız.”

The Amazing Spider-Man 2’yi izlemek için 16 Mayıs 2014’te ilk buluşmalarına gittiler. Her ikisi de Marvel filmlerinin ve çizgi romanlarının hayranıdır. Bayan Gomez, “Sinemaya gitmek, yarı beceriksiz insanlar için mükemmeldi, çünkü bize dürüst olmak gerekirse, o kadar fazla konuşmama fırsatı verdi,” dedi.

“Bu, bir yaz flörtünü başlattı,” diye devam etti. “İkinci resmi randevumuzda annem kelimenin tam anlamıyla evden dışarı fırladı ve ‘Ona dikkat etsen iyi olur. Annesiyle olan arkadaşlığımı riske atıyor.’”

Bay Contreras başka bir tweet’e “Bu yüzden … biz en iyi arkadaşız” yazarak yanıt verdiğinde, “beni bir arkadaşlık bölgesine koyduğu ailelerimizde sürekli bir şaka haline geldi.”

Ancak Bay Contrera’nın karısının Gomez’den kız arkadaşı olmasını istemesi çok uzun sürmedi. Bayan Gomez’in annesine söylediği gibi, “Mutluydu ama aynı zamanda ‘Hayır, hayır, hayır’ dedi. Güvende olsan iyi olur Onun kalbini kırma. Bu benim arkadaşım” dedi Bayan Gomez.

İki tarihli uzun mesafe aramaları. Neredeyse her hafta sonu Howell’den Manhattan’a giden otobüse binerdi ve Bayan Gomez bazen hafta sonları eve ziyarete gelirdi.

Burada daha fazla yemin sütunu ve Tüm düğün, ilişki ve boşanma kapsamımızı buradan okuyun.

Sonra trajedi patlak verdi. Ocak 2015’te Bayan Gomez’in annesine akut miyeloid lösemi teşhisi kondu. Bu bahar, Bayan Gomez, annesiyle birlikte olmak için eve geri döndü. Ancak 25 Ocak 2016’da Bayan Brownfield kanserle olan savaşını kaybetti.

Bayan Gomez, 2016 Güz dönemi için New York’a döndü. Bay Contreras ve ailesiyle vakit geçirmek için neredeyse her hafta sonu bu geziye çıkıyordu. Ancak zaman ve masraf artmaya başladı ve paradan tasarruf etmek için Bayan Gomez, Aralık 2016’da Bay Contreras ve ailesinin yanına taşındı. Dersleri için otobüse kasabaya gitmeye devam etti.

Bayan Gomez, annesine kanser teşhisi konduğunda Bay Contreras’ın “tek” olduğunu bildiğini söyledi. Bayan Gomez, “Beni tanıyan herkes annemin benim her şeyim olduğunu bilir” dedi. “Tanısı benim için zordu, ancak nihai kaybı kadar zor değil.”

Bay Contreras’ın Bayan Gomez’e olan hislerini pekiştiren aynı deneyimdi. Bay Contreras, “Sonunda eksik olduğunu bildiğim parçamı bulduğumu hissettim,” dedi. “Annesi öldüğünde, ilişkimizin katlandığı en zor şeydi. Ama aynı zamanda bize en güçlü temeli verdiğini düşünüyorum.”

Bir keresinde Bay Contreras, Bayan Gomez’in annesiyle hastanede yalnızken, Bay Contreras ona, “Bana bir söz vermelisin. Charmaine’ime iyi bak.” O zamandan beri bu söz bana her gün eşlik ediyor.”

Bugün Bayan Gomez, New York’ta lüks bir moda editörlüğü şirketi olan Editorialist’te Kıdemli Pazarlama Müdürüdür. Fashion Institute of Technology’den Promosyonel Pazarlama İletişimi alanında lisans derecesine sahiptir. Filipinler, Cebu’da doğdu ve yedi yaşında Amerika Birleşik Devletleri’ne göç etti.

Bay Contreras, Bayonne, NJ’de doğdu ve Howell, NJ’de büyüdü. Brookdale Community College’dan liberal sanatlar alanında önlisans derecesine sahiptir ve düğün, nişan ve aile fotoğrafçılığı konusunda uzmanlaşmış bir fotoğrafçıdır.

Şu anda ailesiyle birlikte Howell’de yaşıyorlar ve gelecek yıl bir ev almayı umuyorlar.

Noel, çiftin en sevdiği tatil olduğundan, Bay Contreras 25 Aralık 2020’de evlenme teklif etti. Bay Contreras en son Bayan Gomez’e belirli bir hediyeyi, her biri kendisi için farklı hediyeler içeren diğer kutularla dolu büyük bir kutuyu açtırdı.

Ama son kutu boştu. Bayan Gomez, “Kardeşinin bir tripod üzerinde kamerayla orada olduğunu tamamen unutarak yukarı baktım ve arkamı döndüğümde tek dizinin üzerindeydi” dedi. “Bütün ailesinin önünde bağırdım.”

Çift, 15 Aralık’ta Hamilton Township, NJ’deki bir mekan olan Hamilton Manor’da bir Noel düğününde evlendi. “Mekanımız benim balomdu. Joseph’in beni baloya götürmesi gerektiği konusunda her zaman şaka yaparız,” dedi Bayan Gomez. Bunun yerine, bir düğün yapmak zorunda kalacaktı.

Universal Life Kilisesi tarafından atanan Joseph Schmidt, 100 davetlinin katılımıyla görev yaptı.

Çift, tören sırasında Bayan Brownfield’ı onurlandırmak için bir dakikalık saygı duruşunda bulundu ve tören için bir sandalyede bir anma töreni ve yemek masasında onun için bir yer kurdu.

Resepsiyonda, dans pistinde konuklara yılbaşı şapkaları dağıtıldı; Mekan, Noel ağaçları ve kırmızı güller, anemonlar, Clooney düğünçiçekleri, çam kozalakları ve kurtçuklar gibi kış çiçekleriyle süslendi.

Çiftin ilk dansı sırasında kuru buz makinesinin sağladığı duman bulutu çiftin etrafını sardı. Bayan Gomez, “Bulutlarda dans etmesi için Joseph’e yalvarıyordum” dedi. Bay Contreras başlangıçta bu fikri reddetmişti. “Ona hayır, bütçede olmadığını söylemeye devam ettim” dedi. “Bu yüzden Leon Bridges’in ‘Coming Home’ şarkısındaki ilk dansımızda onu şaşırttım.” Bayan Gomez çok sevinmişti. Dans etmeye gelince, “kendi küçük baloncuğumuzun içindeydik” dedi.

Bugün

Ne zaman: 15 Aralık 2022

Nereden: Hamilton Township, New Jersey’deki Hamilton Malikanesi

Sevimli Ayakkabı Kafa: Bay Contreras büyük bir spor ayakkabı koleksiyoncusu olduğundan gelininin kendisine verdiği Gucci makosen ayakkabılarını resepsiyon için Air Jordan 1 Retro High OG Chicago Lost and Found spor ayakkabılarıyla takas etti. Sağdıçlarının her birine sadece kendileri için seçilmiş bir çift verdi.

Eğlenceli hamur işleri: Bayan Gomez, “Pasta kabımız çok eğlenceliydi ve bizim için çok iyiydi” dedi. Disney’i sevdiği ve Bay Contreras’ı en sevdiği video oyunu Destiny 2’yi oynamaktan alıkoyduğu için Minnie’nin kulaklarındaydı.

Kültürel bağlantı: Çift, gelinin Filipin kültürünü üç törenle birleştirdi. Bay Contreras’ın teyzesi ve amcası Silvia ve çiftin düğün vaftiz ebeveynleri (Filipinli bir gelenek) olan George Contreras’ın, çiftin dünyevi teşhirdeki payını temsil etmesi için çifte sundukları 13 madeni parayı kayıt memuruna sundukları bir madeni para töreni düzenlediler. mal. Alçakgönüllülüğü ve Tanrı’nın çiftin geleceği omuzlamasına yardım etme vaadini simgeleyen bir peçe töreni yaptılar ve bunun için Bay Contreras’ın annesi peçeyi gelin ve damadın omuzlarına koydu. Ayrıca, damadın babası José Contreras ve gelinin üvey babası Craig Brownfield’ın, çiftin başlarına ipek bir kement geçirerek çiftin sevgisini bağladıkları bir bağlama töreni de yaptılar” dedi Bayan Gomez.