Ayrılığın ardından partizan olmayan bir birlik

babaadam

Aktif Üye
Caroline Marie Darmody, Jared Joseph Jones'u ilk olarak Şubat 2016'da Hindistan'a yapılacak bir personel heyeti gezisi için yapılan oryantasyon oturumu sırasında fark etti. O zamanlar her ikisi de Washington'da yasama asistanı olarak çalışıyorlardı, ancak farklı sitelerde: Batı Virginia'dan Cumhuriyetçi Senatör Shelley Moore Capito'dan Bay Jones ve Massachusetts'ten Demokrat Temsilci Joseph P. Kennedy III'ten Bayan Darmody.

Bayan Darmody, “Bu uzun dikdörtgen masada Jared'in karşısına oturdum” dedi. “Düşündüm: Bu büyük, mutlu oyuncak ayı kim?”

İkili aynı ayın sonunda Hindistan'a geldi. “O zamanlar genç, dik kafalı, ortanın solunda, 'Cumhuriyetçilerle konuşmam' bir adamdım” dedi. Siyasetin yanı sıra yetiştirilme tarzlarında da bazı farklılıklar vardı. Bayan Darmody çocukluğunun çoğunu Miami'de geçirdi ve Bay Jones, Batı Virginia'da Volga adında tüzel kişiliği olmayan bir topluluktan geliyor.

Ancak tüm bunlara rağmen Bayan Darmody, Bay Jones'un ülkeyi gezerken anlattığı şakalardan çok memnun kaldı.

Eve döndükten kısa bir süre sonra 35 yaşındaki Bayan Darmody, 38 yaşındaki Bay Jones'a çıkma teklif etmesi için e-posta gönderdi. Artık bir günde, Washington'un Dupont Circle semtindeki Bier Baron Tavern'de içki içmek için buluştular. Tarih sorunsuz geçti.

Bayan Darmody, Mart 2016'da Harvard Hukuk Fakültesi'ne kabul edildiğini bildiren bir telefon alana kadar başka randevular da takip etti. Uzun mesafeli bir ilişkinin yürüyüp yürümeyeceğinden emin değillerdi. Bay Jones, “Taşınıyor ve Harvard Hukuk Fakültesi'nden Greenwich, Connecticut'ta iyi bir aileden gelen haki pantolonlu bir adamla evlenecek” dedi.

Okullarının ilk iki yılı boyunca birlikte olmaya devam etmelerine rağmen, siyasi ayrılıkları zaman zaman zorlaşıyordu. Bay Jones, “Trump'ın seçilmesi birçok şeyi değiştirdi” dedi. “Kavanaugh onayı konusunda da farklı hissettiler.”

Tartışıyorlardı ve Bayan Darmody şöyle düşünüyordu: “Bunu düşünen biriyle çocuk yetiştirebilir miyim?” 2018 sonbaharında ayrıldılar.

Bunun kısmen siyasi farklılıklardan kaynaklandığına inanan Bayan Darmody, “Yeterince Cumhuriyetçi” dedi ve ilk 50 randevuya çıkmaya karar verdi. “Liberal adamlarla çok çıktım” dedi. Ancak tanıştığı erkeklerin çoğunda bir şeyler fark etti.

“Günlük yaşamın temel unsurlarına gelince, bu erkekler kadınların pek iyi savunucuları değillerdi” dedi. Ancak Jared “hayal ettiğim her büyük hayali tereddütsüz veya koşulsuz destekledi.” Bu bana Ruth Bader Ginsburg'un Marty hakkında nasıl konuştuğunu hatırlattı.”

Bay Jones, 2022'nin başlarında onu öğle yemeğine davet ettiğinde evet dedi. Bayan Darmody, “Jared gerçekten türünün tek örneğiydi” dedi. “Siyaset ve siyasi inançlar bir kişinin karakterinin ölçülerinden biridir, ancak kesinlikle tek ölçü değildir.”

O sonbahar tekrar bir araya geldiler ve evlilik yolunda olduklarını biliyorlardı. Bay Jones bir yüzük seçti ve 30 Temmuz 2023'te Maryland Heights Patikası'nda yürüyüş yaptılar ve o, bir bakış açısıyla evlenme teklif etti. Çift, halen yaşadıkları Georgetown'a birlikte taşındı.

Bayan Darmody şu anda Chicago merkezli bir hukuk firması olan Jenner & Block'ta avukat olarak çalışıyor ve Washington ofisinde çalışıyor. Amherst College'dan siyaset bilimi alanında lisans derecesi ve Harvard'dan hukuk diploması aldı.

Bay Jones, Washington'daki IRS Baş Hukuk Müşavirliği'nde kıdemli bir avukattır. Aynı zamanda Amerika Birleşik Devletleri Ordusu Rezervinde binbaşı ve Ft.'deki Amerika Birleşik Devletleri Ordu Komutanlığı ve Genelkurmay Koleji'nde eğitmendir. Belvoir, Virjinya. West Virginia Üniversitesi'nden siyaset bilimi alanında lisans derecesi, işletme alanında yüksek lisans derecesi ve hukuk diploması aldı. Ayrıca Georgetown Üniversitesi'nden Vergi Hukuku alanında Yüksek Lisans derecesi aldı. Bay Jones'un önceki evliliği boşanmayla sonuçlanmıştı.

Zamanı geldiğinde Bayan Darmody düğün mekanını seçti: 138 yıllık Ordu ve Donanma Kulübü. Toplantıya ABD Vergi Mahkemesi hakimi ve Bay Jones'un eski patronu Elizabeth Ann Copeland başkanlık etti.

Bayan Darmody, resepsiyonun mekanın “son derece resmi, eski ve erkeksi” yemek salonunda yapıldığını söyledi. Ancak partisi odaya yeni bir enerji getirdi. “George Washington'un bu tablolarının önü bir gece kulübü gibi aydınlatılmıştı.”

Bay Jones da yakınlaşmayı takdir ettiğini söyledi. “Düğünde benim tarafım çoğunlukla askeri ya da Batı Virginia'ydı ve Caroline'ın tarafında 12 Harvard JD'si vardı” dedi. “Ordu ve Donanma Kulübü'nün bu seçkin salonunda Amerika'nın iki yakasının bir arada nasıl eğlendiğini deneyimledik.”

Şöyle ekledi: “Bu bizim tarihimizin bir yansımasıdır. Birlikte yeterince vakit geçirmeyen, tamamen farklı iki dünya.”