Bel tutulması nasıl geçer? Bel tutulmasına ne âlâ gelir?

çavuş

Aktif Üye
BEL TUTULMASININ niçinLERİ

1. Kas Kaynaklı Bel Tutulmaları
2. Omurlar içindeki Disklerin Bozulması
3. Fıtıklar
4. Omurga Kayması:
5. Skolyoz
6. Romatizma
7. Kemik Erimesi
8. Gebelik ve Şişmanlık
9. Ağır Kaldırma.

BEL TUTULMASI NASIL GEÇER?

Bel tutulması fizikî hareketleri hayli kısıtlayan bir durumdur. Bu rahatsızlık için fazlaca çeşitli tedavi halleri kelam konusudur.

Özellikle bel tutulması için uzmanlar tarafınca önerilen yollar ve ilaçlar kullanılmalıdır. birinci vakit içinderda hekim tarafınca bir muayene yapılması gerekir. ondan sonrasında da bel bölgesinde rahatlatıcı tesiri olacak ve kasların daha fazla açılmasına tesir edecek hap ya da merhemler sürülebilir.

Bel tutulması birtakım iltihaplara bağlı olarak yaşanabilir. Bu durumda da eczacınıza danışarak kimi ilaçlar satın alabilirsiniz. Burada evvela hekimin önerdiği ilaçları kullanmak en yanlışsız usul olacaktır. hem de bel tutulması olduğu anda hastanın çabucak dinlenmesi lazım. Ağır fizikî aktivitelerden de kaçınmak gerekir. Bu sayede bel bölgesinin güçlenmesi sağlanır.

Anlık uygulamalar bel tutulmasına uygun gelir. Fakat ilerleyen durumlarda bel tutulmasının geçmesi için bel kaslarının güçlendirilmesi gerekebilir. Bu durumda fizik tedavi ve rehabilitasyon takviyesi koşul olabilir. Uzmanlar tarafında önerilen teknikler ile çabucak dayanak alınır. Bel tutulmasında epeyce ileri seviye bir sorun var ise ameliyat da gerekebilir. Bu durumda teşhis ve tedavi süreci kıymetlidir.

Bel tutulmasına karşı bölge soğuktan da korunmalıdır. Bel bölgesinin zorlanmaması ve sıcak tutulması ile tutulmaya bağlı şikayetler ortadan kalkar. Bel bölgesinde sık sık tutulma şikayeti olan hastalar çabucak bir uzmana başvurmalı ve bu mevzuda bilgi alarak yollarına devam etmelidir.