Bin Kassim Lider Altay’ı ziyaret etti

babaadam

Aktif Üye
Bin Kassim Lider Altay’ı ziyaret etti
Konya’nın konut sahipliğinde gerçekleştirilen 5. İslami Dayanışma Oyunları kapsamında kentte bulunan Malezya Federal Bölgeler Bakanı Dato Seri Shahidan Bin Kassim, Konya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay’ı ziyaret ederek bir süre görüştü.

KONYA (İGFA) – Malezya Federal Bölgeler Bakanı Dato Seri Shahidan Bin Kassim, Konya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay’ı ziyaret etti.

5. İslami Dayanışma Oyunları kapsamında Konya’da bulunan İslam ülkelerinden yabancı devlet adamlarıyla ve ülkelerin spor heyetleriyle görüşen Lider Altay, Malezya Federal Bölgeler Bakanı Dato Seri Shahidan Bin Kassim’ı ağırladı.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti lisana getiren Lider Altay, “İslami Dayanışma Oyunları muvaffakiyetle devam ederken bir taraftan da yabancı ülkelerinden gelen heyetlerle diplomatik görüşmeler yapıyor, ülkelerimiz ve kentlerimiz içindeki alakaları her istikametten geliştirmenin gayretini gösteriyoruz. Nazik ziyaretlerinden dolayı Sayın Bakana teşekkür ediyorum.” dedi.

“KONYA’NIN HOŞLUKLARINI GÖRMEK İÇİN GELDİM”

Malezya Federal Bölgeler Bakanı Dato Seri Shahidan Bin Kassim ise hem Atletizm birebir vakitte Yüzme Federasyonu Lideri olduğunu belirterek, “Buraya oyunları izlemek ve Konya kentinin hoşluklarını görmek için geldim. Oyunlardaki başarılarınızdan dolayı sizi tebrik ederim. Sizinle gurur duyuyoruz zira her vakit İslam’a yönelik hareket ediyorsunuz. Kuala Lumpur ve Konya içindeki alakaları geliştirmek ve sizinle işbirliği yapmak istiyoruz.” diye konuştu.

BAHREYNLİ HEYETTEN LİDER ALTAY’A ZİYARET

Başkan Altay, Bahreyn Olimpiyat Komitesi Genel Sekreteri Faris Mustafa Al-Kooheji ile de bir ortaya geldi. Lider Altay heyete ziyaretleri ötürüsıyla teşekkür ederken ziyaretin ülkeler içindeki alakaların pekişmesine vesile olmasını diledi.

Haber Sitelerinden Alıntı Yapılmıştır.