Bir aylık fitness geçişi nasıl ömür boyu sürecek bir bağlılığa dönüştü?

babaadam

Aktif Üye
Ocak 2018'de Andrew Stephen Matt, şimdiye kadar harcadığı en iyi 20,18 doları harcadığını söyledi: Dallas'ta Lync Cycling için bir aylık, sınırsız ders bileti satın aldı.

Sonraki ay, ilk olarak kendisinden hemen hoşlanan Kayla Nicole Dye'ın önderliğinde kapalı alanda bisiklet dersleri aldı. “Bu kadar arkadaş canlısı olması hoşuma gitti” dedi.

Birkaç ay sonra onu sınıfın başına geçirdi. 33 yaşındaki Bayan Dye, “Her zaman Bisiklet 22'yi arkadan ayırttı” dedi. “Onu Bisiklet 12'ye yükselttim.” Sonra gerçekten cesurlaştı ve onu Bisiklet 4'ün önüne ve ortasına koydu.

Bay Matt, “Tekmeliyor ve çığlık atıyordum” dedi. Ama bu onu pek rahatsız etmedi. “Fitness dersimdeki inanılmaz derecede yakışıklı eğitmene aşık olduğumda kendimi yürüyen bir klişe gibi hissettiğim pek çok an oldu” dedi.

İyi bir bisikletçi olduğunu düşündüğü için mi, yoksa yakışıklı olduğu için mi onu terfi ettirdiğini merak etmeden duramadı. Her ikisinden de biraz olduğu ortaya çıktı. Onun iyi bir bisikletçi olduğunu söyledi ve “Göze hoş gelen tatlıyı sabırsızlıkla bekliyordum.”

Ocak 2019'da stüdyoda bisiklet eğitmeni olan 31 yaşındaki Bay Matt, “Kayla'nın süper gücü, yetişkinlerin konfor alanlarının dışında şeyler yapmalarını sağlamaktır” dedi.

Bir yıldan biraz daha uzun bir süre sonra stüdyo, Kovid ve ikilinin iletişimini kaybetmesi nedeniyle birkaç aylığına kapandı. Ancak yeniden açılmadan iki hafta sonra, Haziran 2020'de Teksas, Plano'daki Mexican Sugar restoranında meslektaşlarının da katıldığı akşam yemeği için buluştular. Bayan Dye, “Orta derecede tekila içtik” dedi.

[Click here to binge read this week’s featured couples.]

Akşam yemeğinden sonra yakındaki Scruffy Duffies bara geçtiler. Bayan Dye, “Bay Matt, Nine Days'in 'A Story of a Girl' şarkısını söylemeye başladı ama şarkı sözlerini değiştirdi” dedi. “Bisiklet eğitmenine aşık olmuş gibi bir şeydi.” .”

Kendisini açıklamasını istedi. Bay Matt, “Aslında nişanlılar ve eğer bunu şimdi söylemezsem, asla söyleme şansım olmayacak” dediğini hatırladı. “Seni hep sevdim.” Sonra onu öptü.

O sırada bir erkek arkadaşı olan ve evlenmeyi tartıştığı Bayan Dye, ikilinin ertesi gün brunch için “öpücüğün hatasını tartışmak ve bunun bir daha olamayacağını konuşmak için” buluştuğunu söyledi. Ama şöyle dedi: “Oturur oturmaz garsonumuz hemen bir çift olarak ne kadar tatlı olduğumuzu söyledi. “İşimin o anda bittiğini biliyordum.”

12 Temmuz 2020'de Bayan Dye erkek arkadaşından ayrıldı. Temmuz ayı sonlarında, o ve Bay Matt, Plano'daki Whiskey Cake restoranındaki ilk resmi randevularına katıldılar. Bayan Dye, “Andrew bana tekrar beni sevdiğini söylüyor” dedi.

İkili iş dışında takılmaya başlar.

Bayan Dye, kendisi ve Bay Matt'in “ayrılmaz hale geldiklerini ve neredeyse her günü birlikte geçirdiklerini” söyledi.

Portland, Oregon'da büyüyen Bayan Dye, şu anda Equinox'ta grup fitness eğitmeni ve lüks etkinlik planlama şirketi Pop Parties'in marka müdürüdür. Arizona Eyalet Üniversitesi'nden Fransızca lisans derecesine sahiptir.

Aslen Colleyville, Texas'lı olan Bay Matt, ticari bir emlak firması olan Cushman & Wakefield'ın Americas Services stratejik pazarlama ekibinin değerleme ve danışmanlık lideridir. Oklahoma Üniversitesi'nden gazetecilik alanında lisans diplomasına sahip ve sonbaharda Texas Üniversitesi McCombs İşletme Fakültesi'nde MBA programına başlayacak.

Bay Matt, 9 Şubat 2022'de, çiftin Bayan Dye'ın annesi için doğum günü gezisinde olduğu Hawaii'nin Kauai adasındaki bir şelaleye yapılan yürüyüş sırasında evlenme teklif etmeyi planladı. Ancak Bayan Dye, “Birkaç dakika içinde çamurla kaplandık ve üç köpek bize saldırana kadar Hawaii 'ormanında' yolumuzu bulmaya çalıştık” dedi.

Bir anda ortaya çıktığı söylenen köpekler, bir şekilde çifti şelaleye götürdü. “Ancak şelaleye ulaşmak için bu 15 metrelik uçurumun kenarından aşağı inmeniz gerekiyordu.” Bay Matt, küçük sıyrıklar ve morluklar geçirerek hemen yere düştü. Teklif etmenin zamanı olmadığına karar verdi.

Bunun yerine Bay Matt, inanılmaz deniz tutmasına rağmen ertesi akşam gün batımı gezisine çıkmamızı önerdi. Bayan Dye, “Andrew'un yüzü yeşildi, paranın alabildiği kadar zencefilli gazoz içiyor ve öğle yemeğini kaybetmemeyi umuyordu” dedi. Onu bir arada tuttu ve evet dedi.

Çift, 20 Nisan'da Teksas'ın Cleburne kentinde 140 davetlinin katıldığı Union House'da evlendi. Etkinliğin başında Bayan Dye'ın Evrensel Yaşam Kilisesi'nin papazı olduğu arkadaşı Elizabeth Furlong vardı.

İkili, esrar yaprağı tasarımları da dahil olmak üzere flaş dövmeler sunan bir dövme sanatçısından 4/20 ödülü aldı. Bayan Dye'ın iki dövmesi var. “Kolumda düğün tarihimiz ve sol elimde ortak takma adımız – Pookie” dedi.