Bir maskaralık ipucunu oynadıktan sonra, teklif etti

babaadam

Aktif Üye
Katie Dawn Schad ve Adam Robert Purdy, 2009’da Wesleyan’daki ilk haftalarında yurtlarında tanıştıktan on yıl sonra eğlenceli ve cilveli bir arkadaşlığa başladılar.

Bay Purdy, “Studio City’de yaşayan bir teyzem ve amcam var,” dedi. Bayan Schad, Los Angeles’ın o bölgesinden olduğunu söyler söylemez. “Hiç Beeman Park’a gittin mi?” Montclair, New Jersey’de büyüdü.

“Evet, belki,” dedi küçük mahalle parkı hakkında. Ve o kadardı.

İkisi, diğer birinci sınıf öğrencisi sporcular gibi Clark Hall’a erken gelmişlerdi – o, futbol takımında birinci sınıf bir All-American kalecisiydi ve o, son sınıf öğrencisiydi ve voleybol takımında kaptanlık yapıyordu.

Purdy, “Arkadaş gruplarımız düzenli olarak çatışıyordu” dedi. Sonuç olarak, genellikle aynı kardeşlik ve ev partilerinde ortaya çıktılar, Nest barda takıldılar ya da Foss Hill yakınlarında oturdular.


Okulda hiç yakınlaşmamalarına ve başka insanlarla çıkmalarına rağmen, Bay Purdy o zaman bile “onun kendine özgü kahkahası ve neşesi çarpıcıydı” dedi.

Her ikisi de şu anda 32 yaşında olan o ve Bay Purdy, 2013’te mezun olduktan sonra kendi yollarına gittiler – kendisi psikoloji alanında lisans derecesi aldı; Toplumda psikoloji ve bilim ile onları. Wesleyan’la bir yıl daha geçirdikten sonra psikoloji alanında da yüksek lisans derecesi aldı.

2014’te, üniversiteli erkek arkadaşıyla Brooklyn, Crown Heights’a taşındığında Manhattan’ın Alphabet City semtinde yaşıyordu. İki yıl sonra, ilişkileri sona erdikten sonra, şu anda Manhattan’daki Ulusal Basketbol Birliği’nde pazarlama müdürü olan Bay Purdy de dahil olmak üzere diğer üniversite arkadaşlarıyla daha fazla zaman geçirmeye başladı.

2017 yazında, kendisi ve aynı zamanda onun yakın arkadaşı olan yakın arkadaşı, East Hampton’da ortak bir apartman dairesinde ona ve diğer 14 kişiye katıldığında birbirlerini daha iyi tanıdılar.

Dumbo, Brooklyn’de bir reklam ajansı olan 72andSunny’de yönetici yapımcı olan Bayan Schad, asansörsüz bir NoLIta dairesine taşındığında 2018’de, çatıları hızla büyük bir parti ve buluşma yeri, bir tür üniversite kulüp binası haline geldi. Orada olmak genellikle Bay Purdy’nin işiydi.


“Biraz flört ettik,” dedi. “Adam’ın dikkatini çekmeyi sevdim.”

2019 yazının başlarında, dokuz üniversite arkadaşı bir hafta sonu Montauk, NY’deki Hartman’s Briney Breezes Beach Resort’ta iki odaya sıkıştığında “onun aptal, filtrelenmemiş tarafını” görmekten memnun olduğunu söyledi.

Purdy ve oda arkadaşıyla aynı odada arkadaşıyla birlikte kalan Bayan Schad, “Uyandığımızda Adam gözlüğünü bulamamıştı” dedi. “Hiçbir şey göremedi. Gülmek için sağdı.”

O yazın ilerleyen saatlerinde, bazıları İşçi Bayramı hafta sonu için Montauk’ta aynı yere döndükten sonra, “ruh hali değişti” dedi.


O ve Bay Purdy şehre dönen trende durmadan sohbet ederken, onu o akşam kendisine ve oda arkadaşına, Ted Amca’nın restoranında bir Çin yemeği olan Pazar gecesi ritüellerine katılmaya davet etti.

Oda arkadaşı gittikten sonra “Katie Schad’e karşı hislerim olduğunu düşünüyorum” dediğini hatırladı. Arkadaşlarına ve ailesine bundan bahsettiğinde, ağırdan almalarını tavsiye ettiler.


neyse ekim başı Bir NoHo salonu olan Acme NYC’de bir girintide otururken duygularını itiraf etti.

“Dostum, saat gece 2” dedi. “Yarın söyle.”

Ondan sonra ayrılmaz oldular.

[Click here to binge read this week’s featured couples.]

Daha sonra Şükran Günü’nü kendisi ve ailesiyle birlikte Montclair’de geçirdi. Babası Matt Purdy, Haberler’ın yazı işleri müdürüdür. Akşam yemeğinden sonra bir maskaralık sırasında, şaka yollu bir kağıda Adam Purdy için bir ipucu karaladı.

Okuduğu ve hemen sakladığı “Evlen benimle Katie” yazıyordu. Daha sonra mürekkebin solmasını önlemek için notu plastik bir torbaya koydu.

2020’de Covid patlak verdiğinde, bir bavul topladı ve Greenwich Village’da onunla kaldı. Saat 19.00’da sağlık çalışanlarına saygılarını sunmak için tencere tava çaldılar, West Side Otoyolunda yürüdüler ve Formula 1 yarışlarını izlediler.

Haziran’da Williamsburg’da McCarren Park yakınlarındaki daha büyük bir daireye taşındılar ve Şubat 2021’de taşınan bir arkadaşlarının 15 yaşındaki kedisi Max’i evlat edindiler.


2021 sonbaharında Shad’e “Bence 2022’nin ilk çeyreğinde nişanlanmalıyız” dedi.

25 Şubat 2022’de, (Aslında İsviçre’de tatilde olan) kuzenlerinin hepsi akşam yemeğine gitmeden önce uğramasını bekliyordu. İkisi şarap ve peynir için dışarı çıkar çıkmaz, sahneyi hazırlamak için bir arkadaş uğradı.

Döndüklerinde, Frau Schad’ın eski maskaralık ipucu, sehpasının üzerinde mumlar ve gül yaprakları ve onun sehpasında Max ile çevrili bir çerçevede belirdi. Kedi papyon takmıştı.

Bay Purdy yazdığı bir şiiri okudu. Sonra diz çöktü ve “Benimle evlenir misin?” diye sordu.

20 Mayıs’ta, yağmurlu bir Cumartesi günü, etkinliğin Evrensel Yaşam Kilisesi bakanı olan damadın kuzeni Lauren M. Kurtz, Crow’s Nest’te çimenli, çamurlu bir tepeye kurulmuş şirin bir çadırda 175 konuğa başkanlık etti. Restoran, Montauk’ta.

Gelin, samimi ortam hakkında “Kocaman bir kucaklaşma gibi geldi” dedi. Daha sonra restoranda akşam yemeğinde bol miktarda espresso martini içtiler.