Bir medyum bir deniz subayıyla karşılaştığında

babaadam

Aktif Üye
Janine Michele James ve Nasaria Elaine Valadez, düğünlerini 2022 sonbaharında, yani her ikisinin de evlenme teklifinden yaklaşık altı ay önce planlamaya başladı.

Bayan James, “İnsanlar ‘Bana tekliften bahsedin’ dediler, ben de ‘Ah, bu henüz gerçekleşmedi’ dedim.” dedi.

Bunun yerine, Eylül 2022’de bir konuşma yaparak evlenmeye karar verdiler ve kısa bir süre sonra da düğünün 11 Kasım 2023’te yapılması konusunda anlaştılar: Bayan James’in uğurlu sayısı (11/11). Bayan Valadez’in Sahil Güvenlik teğmenliği görevinin onu 2024 yılında Alameda, Kaliforniya’dan ayrılmaya zorlayabileceğini biliyorlardı, bu yüzden bu yıl evlenmek istiyorlardı.

Planlamayla vakit kaybetmek istemedikleri için teklifleri geri çektiler. Bayan Valadez, “Nişanlanmadan önce mekanımızı ayırttık” dedi. Karar onlar için kolaydı: Şubat 2022’de ilk buluşmalarını gerçekleştirdikleri Berkeley, Kaliforniya’daki Ciel Creative Space mekanını seçtiler.

[Click here to binge read this week’s featured couples.]

Bayan Valadez, Ocak 2022’de flört uygulaması Feeld’de eşleştikten sonra Bayan James’i bir sanat sergisine davet etti. Randevuya erken geldi ve Bayan James’i beklerken gergindi. Birinin kendisinin güncel bir temsili olarak çok eski gibi görünen resimler göndermesi de dahil olmak üzere pek çok hoş olmayan flört deneyimi yaşamıştı. Bayan James’in Feeld’de paylaştığı fotoğraflardan bazıları profesyonelce çekilmişti ve Bayan Valadez bunların sahte olmasından korkuyordu.

Bayan Valadez, “Biri Uber’den inip yanıma geldi, sanki bana sarılıyormuş gibi görünüyordu, ben de onun bir yayın balığı olduğunu düşünmüştüm” dedi. Kadının, Bayan Valadez’in güvenlik görevlisi olduğunu düşündüğü ortaya çıktı. Bayan Valadez, “‘Burası giriş mi?’ diye sordu” dedi.

Dakikalar sonra Bayan James’le birlikte başka bir Uber geldi. Hemen bağlandılar ve randevularına Oakland, Kaliforniya’daki bir bar olan Friends and Family’de devam ettiler. Bayan James, “Bir randevu sırasında yaşadığım herhangi bir duygudan tamamen farklıydı” dedi. “Konuşmamız durmadı.”

36 yaşındaki Bayan James, Körfez Bölgesi’nde büyüdü ve San Francisco Eyalet Üniversitesi’nden gazetecilik ve yaratıcı yazarlık alanında lisans derecesi aldı. Twitter’a kıdemli program yöneticisi olarak katılmadan önce YouTube ve Facebook’ta çalıştı. Ayrı olarak, 2018 yılında ritüellerde cazibe, güzellik ve kişisel bakıma odaklanarak medyum olarak çalışmaya başladı. 2023’te, Elon Musk’un şu anda X olarak adlandırılan şirketi devralmasını protesto etmek için Twitter’ı bıraktıktan birkaç ay sonra, medyum olarak yaptığı yan işi tam zamanlı bir işe dönüştürdü.

38 yaşındaki Bayan Valadez, Tomball, Teksas’ta büyüdü. Lone Star College-Tomball’dan genel çalışmalar alanında önlisans derecesi, Houston Üniversitesi’nden finans alanında lisans derecesi ve Mānoa’daki Hawaiʻi Üniversitesi’nden MBA derecesi aldı. Eğitimini finanse etmek için askere gitti ve lisans eğitimini tamamladıktan sonra deniz mühendisliği alanında subay eğitimini tamamladı.

12 Mart 2023 sabahı, Bayan James, bir medyum olarak aldığı, Bayan Valadez’in o gün Bayan James’e onunla evlenme teklif edeceğini söyleyen manevi mesajları bir “indirme” veya kendi deyimiyle aldı. “Nasaria tamamen normaldi” dedi. “Fakat sezgilerim bunun geleceğini zaten biliyordu.”

O haklı. Bayan Valadez, Napa İlçesindeki Rutherford Hill Şarap İmalathanesinde bir piknik ayarlamıştı. Bayan Valadez, “İlk gerçek öpüşmemizi orada yaptık” dedi. Ancak yağmur nedeniyle planları suya düştü. Pikniği atladı, evlenme teklif etti, sonra Bayan James’le JCB Tadım Salonu’nda şarap içmeye gitti ve oraya gitti. Geceleme için yakındaki bir otele.

Yaklaşık bir ay sonra Bayan James ve Bayan Valadez, Maui’de bir yarı maratona kaydoldular. Bayan Valadez hevesli bir koşucu iken Bayan James değildir. Bayan James, “Bana sürekli pratik yapmam gerektiğini söyleyip duruyordu” dedi. Bunu dört kez yaptı. “O gün evlenme teklif edeceğimi biliyordum ve baskı altında gerçekten iyi iş çıkarıyorum, bu yüzden antrenman yapıp yapmamam önemli değildi çünkü adrenalin beni o 21 kilometreyi atlatmamı sağlayacaktı” dedi.

İkisi bitiş çizgisini geçtikten sonra Bayan James diz çöktü ve Bayan Valadez’den onunla evlenmesini istedi. Daha sonra akşam yemeği için Wailuku’da artık kapalı olan bir restoran olan Mill House’a ve Kula’daki Ocean Vodka Organik Çiftliği ve Distillery’de tadım yapmaya gittiler. Bayan Valadez, “Güzel manzaralı bir tepenin üzerinde” dedi.

11 Kasım’da evlendiler 63 konuğun önünde. Görevlileri, Evrensel Yaşam Kilisesi tarafından etkinlik için görevlendirilen bir arkadaş olan Montana Hooks’du. Resepsiyon, ilk buluşmaları anısına Friends and Family’de düzenlendi.

Bayan Valadez, Hive & Colony imzalı özel bir smokin giyerken, Bayan James, Martina Liana imzalı Art Deco tarzı bir elbise, Madison Chamberlain imzalı mücevherlerle süslü bir pelerin ve Jennifer Behr imzalı yıldızlı bir taç giydi. Bayan James’in arkadaşının annesi Kiamara Ludwig, tören için çiçekli bir tasarım tasarladı.

Bayan Valadez, “Körfez Bölgesi’nde doğru çiçekleri arıyordu” dedi.

Bayan James, “O kadar tertemizdiler ki tören odası bunları bizden satın alıp alamayacaklarını sordu” diye ekledi.

Bayan James’in müşterisi Christina Xu, töreni canlı olarak kaydetti. Bayan Valadez, “Evlendiğimizde silüetlerimize ve kıyafetlerimize hakimdi” dedi. “Harikaydı.”