Bu sizin hayal gücünüz değil: First Class büyüyor

çavuş

Aktif Üye
Ekonomiye giden uzun yol, giderek daha konforlu premium koltuk sıralarından geçiyor gibi mi görünüyor? Haklı olabilirsin.

Premium ekonomi veya birinci sınıf veya business class’ta daha geniş bir koltuk, daha fazla diz mesafesi ve daha iyi yemek için daha fazla ödemeye istekli tatil amaçlı seyahat edenlerin sayısının artmasıyla birlikte, havayolları kabinlerini bu daha pahalı ve konforlu olanları içerecek şekilde yeniden tasarlayarak kar elde ediyor. koltukları barındırın. ve mevcut rotalarda daha fazla premium koltuk bulunan daha büyük uçakların kullanılması.

Hareketler önemli: Başlıca ABD havayolları, filolarının bazı bölümlerinde premium koltukları yüzde 25 ila 75 oranında genişletiyor.

Seyahat sitesi The Points Guy için havacılık endüstrisini takip eden David Slotnick, pandemi hafifledikçe tatil amaçlı seyahat edenlerin ciddi bir şekilde yükseltme yapmaya başladığını söyledi. Hâlâ havadan bulaşan bir virüsün kalıcı korkusunu hisseden bazı havacılar, yan taraftaki yolcuyla aralarında biraz fazladan boşluk olduğu için kendilerini daha güvende hissettiler ve bunun için daha fazla ödemeye razı oldular. Ve aylarca hiç seyahat parası harcanmadıktan sonra, yapılacak çok şey vardı.


Bay Slotnick, tatil amaçlı seyahat edenlere First, Business ve Premium Economy koltuklarında uçağın ön tarafında hayatı deneyimleme şansı verdiğini söyleyerek, pandemi sırasında iş seyahatinde olanlar uçmadığı için premium koltuk fiyatlarının düştüğünü söyledi. Havayolları, bu müşterilerin iştahını fark ederek fiyatları uygun bulmadan olabildiğince yüksek tuttu” dedi.

Enflasyon yükseldikçe ve yolcular kaybedilen zamanı telafi etmek için acele ettikçe uçak bileti fiyatları da genel olarak yükseldi. Aynı zamanda daha önce düşüş gösteren iş seyahatleri yeniden artıyor.

Sık uçan yolculara koltuk haritaları, kabin yükseltme kullanılabilirliği ve diğer bilgileri sağlayan bir web sitesi olan ExpertFlyer’ın kurucu ortağı Chris Lopinto, havayollarının talepteki bu değişikliği finansal bir nimet olarak gördüğünü söyledi. Bay Lopinto, uçuş başına geliri artırmak için uçakların daha fazla premium koltukla yükseltileceğini söyledi.

United Airlines’ın kimlik, ürün ve bağlılıktan sorumlu genel müdürü Mark Muren’e göre, kabin güçlendirme projeleri birkaç yıl boyunca planlanıyor ve mevcut iç mekanların yaşı ve müşteri talep ve beklentileri gibi faktörleri dikkate alıyor. Bir yatırım bankası olan Cowen’de havayolu analisti olan Helane Becker, bu işi yapmak için uçakların yönünün değiştirilmesi gerektiğini, bu nedenle havayollarının bu işi hafife almaması gerektiğini söyledi.

Örneğin United, Economy Plus ve First Class dahil olmak üzere yurt içi premium koltuk kapasitesini 2019’un başlarına kıyasla toplamda yüzde 25 artırdı. Kuzey Amerika, 2026 yılına kadar uçuş başına 53’ten fazla premium koltuğa sahip olacak. 2019’a göre yaklaşık yüzde 75 daha fazla. Uluslararası uçuş yapan bazı uçaklarda United, ekonomi koltuklarının bir kısmını kaldırarak business class koltuk sayısını 30’dan 46’ya çıkardı. Havacılık veri analizi şirketi Cirium’a göre, yolcuların bu değişiklikleri en çok United’ın ülkeler arası uçuşlarında (örneğin San Francisco ve Newark arasında) veya Hawaii’ye yaptığı uçuşlarda deneyimlemesi muhtemeldir.


American ayrıca, 2026 yılına kadar uzun mesafeli uçuşlarda yüzde 45 daha fazla koltuk sunarak premium ekonomi ve business sınıfındaki koltukları artırmayı planlıyor. Havayolunun Boeing 777-300ER, 787-9 ve Airbus A321XLR jetlerinin tümü, Premium Economy ve Business Class’ta daha fazla koltuk sunacak. Şirkete göre, bu uçaklar genellikle uzun mesafeli uluslararası ve kıtalararası rotalarda kullanılıyor. Ancak 2024 yılındaki ağ güzergahları için takvim henüz belirlenmedi. Ardından değişiklikler başlayacak.

Şirkete göre Delta, pandemi öncesine göre günde 15.000 daha fazla premium ekonomi veya business class koltuk sunacak. Delta’nın 767-400 uçağı, 20 koltuklu bir premium ekonomi kabinine yer açmak için 20 ekonomi ve altı iş sınıfı koltuğuna sahipti. Bazı A330 modellerinde, 21 business class koltuğunu yerleştirmek için 16 premium ekonomi koltuğu kaldırılmıştır. Cirium tarafından yapılan bir analize göre, müşteriler değişiklikleri büyük olasılıkla Delta’nın transatlantik rotalarında ve potansiyel olarak New York’tan Los Angeles’a ve Atlanta’dan Honolulu’ya giden iç hatlarda da görecekler.

En rahat koltuklardan bazıları daha da lüks hale geliyor. Bazı uluslararası uçuşlarda bulunan Delta One’ın “kabinleri”, yüksekliği ayarlanabilen kapıların yanı sıra divan ve diğer olanaklar sunar.

Premium kabin sayısı artıyor olabilir, ancak arkanıza yaslanıp bu yeni koltuklardan birinin keyfini çıkarmak istiyorsanız, yine de size maliyeti olacaktır: ABD’deki üç büyük hava yolundaki Büyük Üç havayollarında New York’tan Los Angeles’a gidiş-dönüş deneme gezisi Mayıs başı, Haziran ayının ilk haftasına ekonomi sınıfı için yaklaşık 300 $, premium ekonomi sınıfı için 900 $ ve işletme sınıfı için 1.200 $ ile başladı.


Haberler Seyahatini Takip Edin -de instagram Ve Haftalık Travel Dispatch bültenimize kaydolun Bir sonraki tatiliniz için daha akıllı seyahat ve ilham için uzman ipuçları almak için. Gelecekteki bir kaçışın hayalini mi kuruyorsunuz yoksa sadece bir koltukta mı seyahat ediyorsunuz? bizimkilere göz atın 2023’te 52 destinasyon.