Bursa İnegöl’e ‘Afet Çantası’ bir ödül daha getirdi

babaadam

Aktif Üye
Bursa İnegöl’e ‘Afet Çantası’ bir ödül daha getirdi
BURSA (İGFA) – Marmara Belediyeler Birliği’nin üye belediyeleri tarafınca gerçekleştirilen örnek uygulamaları ödüllendirdiği tertip olan Altın Karınca Ödüllerinde, İnegöl Belediyesi de Afet Çantası uygulamasıyla ödül almaya hak kazandı.

Hatırlanacağı üzere İnegöl Belediyesi Haziran ayında da Özel Kalem Mecmuası Mahallî İdareler Ödüllerinde tıpkı uygulama ile mükafata layık görülmüştü.

ÖDÜLÜ LİDER TABAN ALDI

Türkiye’nin en itibarlı Birliği olan Marmara Belediyeler Birliği uyumundaki Altın Karınca Ödül merasimine, İnegöl Belediye Lideri Alper Taban’da katıldı.

10 başka kategoride gerçekleştirilen Altın Karınca Mükafatları kapsamında, Proje Kategorileri alanında Afet İdaresi kategorisinde “Afet Çantası” uygulamasıyla İnegöl Belediyesi ödül almaya hak kazandı. Merasimde mükafatı alan Lider Alper Taban, tertibi gerçekleştiren gruba ve projelerin değerlendirmesini yapan heyete teşekkür etti.

AFET ÇANTASI UYGULAMASI NEDİR?

Afet Çantası uygulaması, İnegöl Belediyesi tarafınca hazırlanmış olan bir aplikasyondur. Yalnızca İnegöl değil, ülke genelinde tüm vatandaşların kullanabildiği bu uygulama, zelzele nesli bölgesinde ve fay çizgileri üzerinde yer alan ülkemizde vatandaşlara büyük kolaylık ve imkan sağlayan bir uygulama. Bu aplikasyon yardımıyla vatandaşlar mümkün bir afet durumunda Acil Yardım Butonu, Yardım Düdüğü, İnançtayım Butonu ve İnançta Değilim Butonunu kullanarak internet erişimi olmasa dahi haberleşme sağlayabiliyor. Ayrıyeten aplikasyon içerisinde Acil Yardım, Doğal Afetler ve Acil Toplanma Noktaları üzere konularda da bilgiler yer alıyor.

Haber Sitelerinden Alıntı Yapılmıştır.