Çin’den İtalya’ya Gerçekleşen Uçuşta Yolcuların Yarısının Covid-19 Testi Olumlu Çıktı!

çavuş

Aktif Üye
Koronavirüs 2019’da Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkmış, kısa müddette global bir salgın haline gelmişti. Çin, sıkı tedbirleri geçtiğimiz ay gevşetti. Tedbirlerin gevşetilmesinden daha sonra, Çin, İtalya uçuşunda korkutan haber geldi. Haberin detayları için buyurun…
👇Kaynak: https://nypost.com/2022/12/28/half-of…

Koronavirüs 2019’da Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkmış, milyonlarca kişinin vefatına niye olan global bir salgın haline gelmişti.


Çin sıfır hadise siyasetiyle epeyce sıkı önlemler almıştı fakat bu siyasetine geçen ay son verdi.Çin’de günlük bilgilerin paylaşılmasına son verildi ve test mecburiliği kaldırıldı. Çin, geçtiğimiz günlerde ülkeye girişlerde karantina zorunluluğuna da son verdi.


Bu hafta Çin ve İtalya içinde gerçekleşen iki uçuşta yolcuların yaklaşık yarısının Covid-19 testi olumlu çıktı.


İtalya’daki sıhhat yetkilileri, Doğu Asya ülkesinden gelen tüm yolcuları test edeceklerini deklare etti.


Lombardiya bölgesinin sıhhat şefi Guido Bertolaso, 26 Aralık’ta Çin’den Milano’ya gelen uçakta 92 yolcudan 35’nin Covid-19 testinin müspet çıktığını, ikinci uçakta ise 120 yolcudan 62’sinin olumlu olduğunu belirtti.


Testi olumlu çıkan yolcular izole edildi.


İtalya Sıhhat Bakanı Orazio Schillaci, çarşamba günü yaptığı açıklamada, testlerin Çin’den gelen ve İtalya’dan geçen tüm yolcular için gerekli olacağını söylemiş oldu.


Yetkililer, tedbirlerin virüsün yeni varyantlarının yayılmasını önlemek için kritik bir ehemmiyet taşıdığını söylüyor.


Çin, katı siyasetlerine son verdikten daha sonra olaylarda artış meydana geldi. Ani değişiklik, pandeminin başlangıcından bu yana Çin’in en büyük Covid enfeksiyonu salgınını tetikledi ve hastaneler dolmaya başladı.


Sadece 20 Aralık’ta Çin’de yaklaşık 37 milyon kişinin Covid-19’a yakalanmış olabileceği kestirim ediliyor.