Cüneyt Biçer son hazırlık sürecini kıymetlendirdi

edeb

Üye
Sezon öncesi güzel bir hazırlık devrini geride bıraktıklarını anlatan Eskişehirspor Teknik Yöneticisi Cüneyt Biçer, yaklaşık 40 günlük bir kamp programı sonunda futbolcuların hoş bir gelişim gösterdiklerini lisana getirdi. nazaranve geldiği günden itibaren değerli bir yol kat ettiklerine dikkat çeken Biçer, “Takımı tam manası ile tanıdım demek gerçek olmaz hala daha oyuncuların yeni bölge ve durumlarda neler yapabileceklerini gözlemliyoruz” formunda konuştu.

“Belirli bir noktaya ulaştık”

Teknik takımın oyuncu gurubuna zihinsel olarak daha da yaklaştığını tabir eden antrenör Biçer, “Oyuncular artık saha içerisinde görmek istediklerimizi bize hayli net gösteriyor. Ama tanıma süreci tamamlandı diyemem. Biroldukca oyuncunun farklı özellikleri her gün meydana çıkacaktır. Başlangıçtan itibaren muhakkak bir noktaya ulaştık ve en azından birbirimizden ne istediğimizi biliyoruz” dedi.

“Başlangıç her vakit zordur”

Eskişehirspor ismine ligin pazar günü oynanacak olan Derincespor ile başlayacağını söyleyen Biçer, husus ile alakalı olarak kelamlarına şöyle devam etti:

“Sezona düzgün hazırlandık. Oyuncu arkadaşlar da oynadıkları oyundan keyif almaya başladılar. Başlangıç her vakit zordur. Ligin birinci maçı kolay olmayacak lakin bizim için amaç, maçı en güzel biçimde tamamlamaktır. Bunun için elimizden geleni yapacağız. Basın toplantısına geldiğimiz birinci gün de dediğimiz üzere kulübün aşağıya inişini durdurmak istiyoruz. En azından kendimizi içeride motivasyon olarak buna hazırladık. Buradan bir basamak ile tekrar üst lige sıçrayacak süreci kazanacağımıza inanıyoruz. Telaşları itimada çevirip gerimize alabilirsek epeyce daha uygun yerlere geleceğiz. Birinci maçımız deplasmanda ve umarım güzel bir sonuç ile döndüğümüzde ikinci maç için olumlu reaksiyonlar alacağız.”

“Biraz daha vakte gereksinimimiz var”

“Öncelikle kendimize bir oyun modeli oturtmamız gerekiyor” diyen Biçer, “Deplasman ya da iç saha olarak rakibe bakılırsa değişimlere gitmemiz için biraz daha vakte muhtaçlığımız var. Kalıp bir oyunu oturtup, onun üzerinden devam etmeliyiz. Birinci gayemiz, oyun içerisindeki en berbat koşullarda bile maçı başladığı üzere bitirmektir. Zira futbol federasyonun dünyada herkese verdiği başlangıç puanı 1’dir. Bu 1 puan bizim için her vakit alınmış bir puandır ancak bu demek değil ki biz savunma oyunu oynayacağız. Kaybetmeden kazanmanın yolunu arayan bir grup olarak alanda çaba edeceğiz. Tüm planımız bunun üzerinedir. Planımızı oturtturabilirsek her noktada yediğimiz golden bir fazlasını atmak halinde olacaktır” diyerek kelamlarını tamamladı.

İHA