Denizli Türkiye’de bir prensip konut sahipliği yaptı

babaadam

Aktif Üye
Denizli Türkiye’de bir prensip konut sahipliği yaptı
Denizli Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’de birinci sefer gerçekleşen Anadolu Yıldızlar Ligi Ragbi Türkiye finallerine mesken sahipliği yaptı. Lider Osman Zolan, 28 gruptan 472 atletin katıldığı finallerin ödül merasiminde şampiyon kadrolara kupalarını verdi.

DENİZLİ (İGFA) – Türkiye’de birinci sefer gerçekleşen Anadolu Yıldızlar Ligi Ragbi Türkiye finalleri Denizli Büyükşehir Belediyesinin mesken sahipliğinde yapıldı. Ulusal gruplara altyapı oluşturulması gayesiyle gerçekleştirilen şampiyonaya 28 ekipten 472 sportmen katıldı. Karşılaşmaların final müsabakaları ise Denizli Büyükşehir Belediyesi Kınıklı Futbol Alanında yapıldı. Final uğraşlarına, Denizli Milletvekili Nilgün Ök, Denizli Büyükşehir Belediye Lideri Osman Zolan, Türkiye Ragbi Federasyonu Lideri Murat Pazan, Gençlik ve Spor Vilayet Müdürü Ömer İlman, sporseverler ve epeyce sayıda vatandaş katıldı. 9-13 Ağustos tarihleri içinde düzenlenen programda erkeklerde 16 grup, kızlarda ise 12 kadro Türkiye şampiyonu olmak için ter döktü. Final müsabakalarında kızlarda Kastamonu – Konya; erkeklerde ise Kocaeli-Ankara vilayet kadroları gayret etti. Kuvvetli geçen karşılaşmalarda kızlarda Kastamonu, erkeklerde ise Ankara vilayet ekibi ismini şampiyonluğa yazdırdı.

Kupalar Lider Zolan’dan

Lider Zolan ödül merasiminde yaptığı konuşmada müsabakaların epeyce heyecanlı geçtiğini belirterek, tüm atletlere ve teknik heyete gayretlerinden dolayı tebrik etti. Spor yapmanın ehemmiyetinden bahseden Lider Zolan, “Ruh ve vücut sıhhatinin yanında grup ruhu sağlayan, çocuklarımızı ve gençlerimizi hayata hazırlayan bir alandır spor. Spor yaptığınız için sizi tebrik ediyorum. İnşallah daha da başarılı olacaksınız. Sizleri Denizli’de gördüğümüz için hayli memnunuz” sözlerini kullandı. Konuşmanın akabinde Lider Zolan ve birlikteindekiler dereceye giren ekiplere kupalarını verdi. Öte yandan karşılaşmalar öncesi Türkiye Ragbi Federasyonu Lideri Murat Pazan, Denizli Büyükşehir Belediye Lideri Osman Zolan’ı makamında ziyaret ederek kendilerine verdikleri dayanaktan dolayı teşekkür etti.

Haber Sitelerinden Alıntı Yapılmıştır.