Dört ay süren telefon görüşmelerinden sonra ilk buluşma (ve bir zil sesi)

babaadam

Aktif Üye
Şubat 2021'deki ilk randevularının ertesi günü Damian, Courtney Dizárd Conswella Gilmore'u David Yurman'dan gümüş bir yüzükle şaşırttı.

51 yaşındaki Bay Dizárd, “Genç neslin dediği gibi: Ben atışımı yapmak istedim” dedi. Daha sonra bir ay sonra onu Miami'ye doğum günü gezisine davet etti ve 50 yaşındaki Bayan Gilmore da kabul etti.

Dört ay boyunca günün her saati telefonda konuştular. Chip adını taşıyan Bay Dizárd, “Bir arkadaşlık kurduk ve sonra bir şeyler yapabilecek kadar rahat hissettim” dedi.

Instagram'da ilk kez Kasım 2020'de Bay Dizárd'ın Instagram Canlı Yayınına çıkıp büyük hayal kurmanın öneminden bahsetmesiyle tanıştılar. Bayan Gilmore, düğün ve etkinlik fotoğrafçısı Bay Dizárd'ı takip etmişti ve sözleri onda yankı uyandırmıştı. Ona mesaj attı ve haftalarca uygulamada sohbet ettiler. Daha sonra konuşmayı telefona kaydırdılar. Connie adını kullanan Bayan Gilmore, “Her şeyi konuştuk” dedi.

İlk buluşmalarını Bethesda, Maryland'deki Woodmont Grill'de yaptılar ve burada kendisi hakkındaki izlenimleriyle ilgili sorular sordu, örneğin “Beni ilk gördüğünüzde nasıl hissettiniz?” Şakacı bir tavırla telefonunu aldı ve cevaplarını çizdi. (Artık bu fotoğraf ve videolara bakıp o gecenin güzel anlarını hatırlıyorlar.)

Ertesi gün Washington'daki David Yurman mağazasında buluştular ve etrafa bakmaya karar verdiler. Bayan Gilmore'un gözü gümüş bir yüzükteydi ama sonra annesi aradı ve telefonu almak için mağazadan ayrıldı. Tekrar içeri girdiğinde Bay Dizard, “Sana yüzüğü ben aldım” dedi.

Şaşıran Bayan Gilmore, ona yanlış anladığını ve yüzüğü kendisi için almayı planladığını açıkladı. Ama zaten doluydu ve sonra ona Miami gezisinden bahsetti.

Gitmeyi kabul ettiğinde uçak biletini aldı. 23 Mart 2021'deki doğum gününde onu bir et lokantası olan Red South Beach'te akşam yemeğine davet etti.

Bu yılın haziran ayında Bayan Gilmore, 2014 yılında ölen ve 15 yıldır evli olduğu merhum eşinin mezarına yıllık ziyaretine hazırlanıyordu. Bay Dizard onunla gitmeyi teklif etti. Onu oraya götürdü ve mezarlığa doğru yürürken arabasının yanında kaldı.

Bayan Gilmore, “O sadece beni desteklemek için oradaydı” dedi. “Çok anlamlıydı.” O zamandan beri her yıl haziran ayındaki bu tarihi hatırlıyor ve onu yanına alıyor.

[Click here to binge read this week’s featured couples.]

Şubat 2023'te Super Bowl Pazar günü Bay Dizárd evdeki bir arkadaşına evlenme teklif etti. Bayan Gilmore tipik bir futbol gecesi bekliyordu ama eve girdiğinde en sevdiği şarkı olan Robert Glasper'ın “Forever” şarkısının çaldığını ve tüm ailesinin tezahürat yaptığını duydu. Kolunu tuttu ve şöyle dedi: “Bebeğim, oluyor. Bu senin önerin.”

Bayan Gilmore, Bowie, Maryland'deki Bowie Eyalet Üniversitesi'nden işletme bölümünden mezun oldu. Federal hükümetin insan kaynakları program yöneticisidir. Bay Dizárd, Baltimore'daki Coppin Eyalet Üniversitesi'nden İngilizce alanında lisans derecesi ile mezun oldu. Önceki evliliği boşanmayla sonuçlanmıştı.

Çift, 14 Ocak'ta Maryland Üniversitesi Oteli'nde 100 davetlinin önünde evlendi. Rahip Phillip Jones görev yaptı ve eşi Bakan Daphne Jones da görev yaptı.

Çift, ilk bakış yerine “ilk dokunuş” yaşadı. Bayan Gilmore otel süitinde Esé Azénabor elbisesini giymeye hazırlanırken Bay Dizárd dışarıda koridorda duruyordu; birbirlerini göremiyorlardı. Uzandılar ve birbirlerinin kollarını tuttular ve dedi ki, “Hazır mısın?” Bayan Gilmore, makyajının bir kısmını çıkarıp rötuş yapmak zorunda kalırken duygudan ağladı.

Bayan Gilmore'un sekiz gönüllü nedimesi vardı ve bunların hepsi Kasım 2015'te kurduğu ve dul kadınların acılarını sindirmelerine yardımcı olan Erken Dul adlı bir organizasyon aracılığıyla tanıştı.

Bayan Gilmore, “Bizden çok ilham aldılar çünkü bu, umudu gösteriyor ve kayıptan sonra sevginin var olduğunu gösteriyor” dedi. “Yolculuğu izlemelerini sağlamaktan onur duyuyorum.”

Tören sırasında çiçekçi kız yerine bir balerin koridorda dönerek çiçek fırlattı. Ardından gelen resepsiyonda bir saksafoncu 90'ların R&B şarkısını çaldı ve konuklar Tevin Campbell'ın “Can We Talk” ve Musiq Soulchild'in “Love” şarkılarını seslendirdi.

İkisi, DMV olarak bilinen Washington, DC, Maryland ve Virginia bölgesinden geliyor ve şu anda Laurel, Maryland'de yaşıyor. Go-go müziğinin hayranları olarak, resepsiyonlarında “Da Butt”ı tanıtmaya karar verdiler. EU grubunun 80'lerdeki klasik bir go-go şarkısı. Solist ve basçı Gregory “Sugar Bear” Elliott, şarkıyı dans pistinde canlı olarak seslendirdi.

Bay Dizárd, “Connie'nin hayallerindeki düğüne sahip olduğundan emin olmak istedim” dedi. “O bunu hak ediyor.”