Duygusal destek için doldurulmuş hayvanlar veya battaniyeler: Doldurulmuş hayvanları veya battaniyeleri olan bir partnerle alanı paylaşın

babaadam

Aktif Üye
22 yaşındaki Scooter, kelimenin tam anlamıyla bir dünya gezginidir. İlk yıllarını Weston, Connecticut'ta geçirdikten sonra New York'a yerleşmeden önce üniversite için Syracuse, NY'ye taşındı. Ayrıca Hawaii, Dubai, Ekvador, Güney Afrika ve Avustralya'ya da seyahat etti.

Neredeyse iki yıl önce Maldivler, Singapur ve Güney Kore'ye gitti ve bir çifte balayında eşlik etti. Hatta onun yatağında uyuyordu.

Scooter bir kişi değildir. O, New York'ta bir eğlence gazetecisi olan arkadaşım Jaclyn Roth'un sevilen peluş hayvanı – kahverengi, 16 inç uzunluğunda Beanie Babies köpeği -.

33 yaşındaki Bayan Roth, 10. yaş günü hediyesi olarak aldığı oyuncak hakkında şunları söyledi: “Yurtdışına ya da bilinmeyen bir yere seyahat ederken yanımda güvende bir şeyin olduğunu bilmek güzel.” “Daha iyi uyumama yardımcı oluyor.”

Ardmore, Pensilvanya'da anksiyete, depresyon ve karmaşık ilişki dinamikleri konusunda uzmanlaşmış klinik psikolog Jaime Zuckerman, doldurulmuş hayvanların sahiplerinin sinir sistemlerini düzenlemeye yardımcı olabileceğini ve rahatlık sağlayabileceğini söyledi. “Bir köpeğiniz varsa ve biriyle tanışırsanız, bu köpekten kurtulmanız anlamına gelmez, değil mi?”

Bayan Roth, kocasının Scooter'ı “çok desteklediğini” söyledi. “Artık onu kendi çocuğu gibi seviyor” diye ekledi. (Yine de kocası bu makaleye yorum yapmaktan kaçındı.)

Dallaslı küresel pazarlama uzmanı Lucie Blankenship, Haziran 2022'de Lake Oconee, Georgia'da evlendiğinde, doldurulmuş ördeği Chicky de yanındaydı.

Otuz yıldan daha eski olan Chicky'nin kürkü keçeleşmiş, boncuk gözleri çizilmiş ve kafasında bir delik var. Bayan Blankenship, ilişkilerinin ilk aylarında onu kocası Randy ile tanıştırdı.

33 yaşındaki Bayan Blankenship, “Bunu senden bir sır olarak sakladım” dedi ve bu, başlangıçta bazı endişelere yol açtı. “Chicky'yi dolabımdan çıkardım ve 'Bir oyuncak hayvanla uyuyorum' dedim. Sadece güldü.”

Bayan Blankenship, bu günlerde bazen uyandığında Chicky'yi kocasının kollarında bulduğunu söyledi. (O da yorum yapmaktan kaçındı.)

Sık sık “tıkanıklıklarla” uyuyan yetişkinler için önerilen bir yaş sınırı yoktur, Dr. Zuckerman. Potansiyel bir partnerin kendisiyle ilk kez yattığı sırada tuhaf bir an veya konuşma yaşanabileceğini ancak çocuk oyuncaklarının mutlaka endişe kaynağı olmadığını ekledi.

“Diyelim ki doldurulmuş hayvanı bulamıyorsunuz ve bu nedenle ciddi strese ve işlev bozukluğuna, zayıf uyku düzenine, uykusuzluğa ve kaygıya neden oluyor ve o olmadan samimi olamıyorsunuz çünkü çok korktunuz” dedi Dr. söz konusu. Zuckerman. “O zaman bu bir sorun haline gelir.” Aksi takdirde: “Bunu asla bir sorun olarak görmüyorum.”

Kaotik zamanlarda yetişkinlerin peluş hayvanların yanında kendilerini daha güvende hissedebileceklerini ekledi. “Eğer bu nesneler ailenizin yetiştirilme tarzıyla, evinizle ya da çocukluğunuzdaki çekicilik özelliklerine sahipse ve bu size rahatlık veriyorsa, o zaman bu çekicilik özellikleri var olmaya devam edecektir” dedi.

37 yaşındaki Victor Yang, yıldız ve hilal desenli, kendi deyimiyle açık yeşil ve sarı “rahat battaniye” ile uyuyor. Bay Yang, 4'e 3 metrelik battaniyenin kendisine yaklaşık 36 yıl önce aile arkadaşları tarafından verildiğini söyledi. “Bu bende hep vardı” dedi. “Bu beni rahatlatıyor.”

Yıllar geçtikçe romantik partnerleri herhangi bir endişesini dile getirmediler. Manhattan'ın Aşağı Doğu Yakası'nda yaşayan yazılım mühendisi Bay Yang, “Genel olarak bakıldığında bunun oldukça hoş olduğunu düşündüler” dedi. Ayrıca bazı pratik amaçları da var: Güneşi engellemek veya ısınmak için kullanıyor.

“Artık kullanamayana kadar kullanmaya devam edeceğim” dedi.

Manhattan'da lisanslı bir terapist olan Maddy Ellberger, tüylü arkadaşlarından (veya battaniyelerinden) kurtulmak isteyen yetişkinler için, insanların korkularıyla yüzleşmelerine yardımcı olan bir tedavi yöntemi olan maruz bırakma terapisini önerdi.

Ancak Bayan Ellberger, sevdiğiniz bir şeyden vazgeçmeniz için partnerinizden baskı görmenin sağlıklı olmadığını da sözlerine ekledi. “Bir ültimatom verilmesi bir tür sorundur” dedi. “Eğer partneriniz 'Bu çok aptalca' diyorsa, bu gerçek ayıdan daha büyük bir sorun olacaktır.”

Bir fitness eğitmeni olan Hollis Tuttle bunu anlayabilir. Annesinin en yakın arkadaşı, yedinci doğum günü için ona açık kahverengi oyuncak ayı Ogen'i verdi.

47 yaşındaki Bayan Tuttle, “İlk görüşte aşktı” dedi. “O, büyürken benim en iyi arkadaşımdı. Onsuz uyuyamıyordum, bu yüzden o da benimle birlikte üniversiteye gitti.”

Bayan Tuttle 33 yaşında evlenmek istediğinde nişanlısının oyuncak bebekle aynı yatağı paylaşmak istemediğini söyledi. Düğünden bir hafta önce, Ogen'i çocukluk odasındaki sallanan sandalyede, bugün hala yaşadığı Kaliforniya'nın Sonoma kentindeki ebeveynlerinin evine getirdi.

2017 yılında boşanan Bayan Tuttle, “Dürüst olmak gerekirse keşke onu yanımda tutsaydım” dedi.

O zamandan beri birlikte uyuyabileceği başka peluş hayvanlar buldu. Yakın zamanda eski bir erkek arkadaşının kendisine verdiği içi doldurulmuş tek boynuzlu at Binkie'yi emekliye ayırdı. “Onunla ilgili çok fazla duygu var” dedi.

Bayan Tuttle artık satın aldığı peluş eşek Donk'ta teselli buluyor.