Eski Bachelorette yıldızı Charity Lawson, NY Gelin Moda Haftası'na katıldı

babaadam

Aktif Üye
Charity Lawson, Ağustos ayında bütünleyici tıp uzmanı Dotun Olubeko ile nişanlanmasıyla sona eren The Bachelorette'in 20. sezonunda göründükten sonra bir sevgilinin ününü kazandı.

28 yaşındaki Bayan Lawson'un yüzünde her zaman bir gülümseme var gibi görünüyor. Neyi sevdiğini biliyor ve dramaya katlanmıyor, bu hafta New York Gelin Moda Haftası'nın kaosunda ilk elden tanık olunan bir özellik – bu sezon şiddetli yağmur ve rüzgar nedeniyle daha da kötüleşen bir kaos.

2-4 Nisan tarihleri arasında gerçekleşen üç günlük etkinlik, gelin tasarımcılarına en son koleksiyonlarını gazetecilere, alıcılara ve Bayan Lawson'ın durumunda, şu anda 2025 düğünü için elbise alışverişi yapan müstakbel geline gösterme fırsatı sundu.

Gelecek sonbaharda Kaliforniya'da yapmayı planladığı düğün için temmuz ayına kadar bir elbise sahibi olmayı umuyor ve bunu, nişanlısının mirasını onurlandırmak için Lagos, Nijerya'da geleneksel bir Nijerya kutlaması takip edecek.

28 yaşındaki Bayan Lawson, “Bachelorette” olmadan önce Ocak 2023'te prömiyeri yapılan “The Bachelor” programının 27. Sezonunda yarışmacıydı. Aynı yılın ilerleyen saatlerinde Dancing With the Stars'ın 32. Sezonunda yer aldı ve dans partneri Artem Chigvintsev ile dördüncü oldu.

Eski bir çocuk terapisti olan Bayan Lawson, geçen yıl yayınlanan arka arkaya reality TV programlarında yer almasıyla ilgili olarak “Bu çok fazla” dedi. “Bütün bunları hızla hallettim. Nişanlanacağımı hayal bile edemezdim.”

Haberler, Gelin Moda Haftası boyunca şehirdeki defilelere, sunumlara ve özel randevulara giderken onu iki gün boyunca takip etti.

2 Nisan

15:15: Ines Di Santo Gösterisi ve planlanmamış bir röportaj

Bayan Lawson'ın Gelin Moda Haftası'ndaki ilk durağı, Manhattan'ın merkezindeki bir mekan olan Lavan'daki Ines Di Santo defilesiydi. Programın gerisindeydi ve Los Angeles'tan bir gece uçuşundan sonra birkaç saat uykuya ihtiyacı vardı. Ocak ayında taşındığı Brooklyn Prospect Park yakınlarındaki kumtaşından Midtown'a giderken karşılaştığı feci trafik ona yardımcı olmadı.

Ön sıraya oturduğu anda kararan mavi ışıkla yıkanmış modern etkinlik alanına çılgınca koştu.

Etiketin adını taşıyan tasarımcısı, gösteriyi selamlayarak kapattıktan sonra, birkaç konuk Bayan Lawson'ı selamlamak için koştu. Biri gelinliğine henüz karar verip vermediğini sordu. Diğerleri fotoğraf istedi. Bir editör ona bir derginin kapağında yer vermeyi teklif etti. Ve bir tabloid muhabiri onu pusuya düşürerek Bayan Lawson'a düğün tarihi ve herhangi bir “seyahat ipucu” olup olmadığı gibi konularda bir dizi soru sordu. (“Yapmıyorum,” dedi Bayan Lawson.)

Daha sonra “Çok rastgele sorular” dedi. “Küçük bir manşet olacak her şey. İnsanlar gerçekten evlilik yıldönümümüzü açıklamamı istiyor; bu benim, ailemin ve nişanlımın arasında.”

Bayan Lawson şiddetli sağanak yağış sırasında Uber arabasını bulmaya çalışırken yağmurun altında koşturarak mekanı terk etti. O an klasik bir romantik komedinin tüm unsurlarını taşıyordu. Arabaya binerken sürücü “Acele edin!” diye bağırdı.

Şakacı bir tavırla “New York'a hoş geldiniz” dedi.

16:30: Köprücük kemiklerinizin Rime Arodaky ile parlamasına izin verin

Fransız gelin tasarımcısı Rime Arodaky, Fransız kızlarının havalı çekiciliğini yansıtan gelinlikler yaratıyor. Kendi adını taşıyan markasının 2025 koleksiyonunun önizlemesi için Bayan Arodaky, Manhattan'ın Soho bölgesindeki havadar showroomunu zarif tasarımlarıyla doldurdu.

Bayan Lawson kıyafetlere göz attı ve en sevdiği beş parçayı seçtikten sonra elbiseleri vücuduna uyacak şekilde diken Bayan Arodaky ile birlikte perde arkasına geçti.

Bayan Lawson, çıkarılabilir şal kollu, askısız, pilili bir elbiseyi denedikten sonra büyük bir aynanın yanına yürüdü ve yükseltilmiş bir platforma adım attı.

“Takıntılı biriyim” dedi. “Bu bir an. Çok romantik ve zarif.” Aynadan uzaklaşmak için çabaladı.

Bu onun hayatında denediği ilk gelinlikti.

Kalp yakalı yakanın hayranı: “Köprücük kemiklerim güzel” dedi. “Köprücük kemiklerini göstermem gerekiyor.”

3 Nisan

14:00: Francesca Miranda'nın gözyaşları

Bayan Lawson'ın Gelin Moda Haftası'nın ikinci günü, koleksiyonunu sunmadan sadece birkaç gün önce New York'a gelen Kolombiya Barranquilla'dan tasarımcı Francesca Miranda ile randevusu ile başladı.

Bayan Lawson, tasarımcının Manhattan'ın Chelsea semtindeki büyük, rustik bir stüdyoda bir araya getirdiği öğelerle dolu raflardan altı elbise seçti.

Bunları denedikçe en çok sevdiği parçalara odaklandı: askısız veya omuzları açık kollar; Kar beyazı yerine fildişi tonları; ve kesinlikle balo elbisesi silüetleri değil.

Bayan Lawson, bazı insanların onu bir Disney prensesi olarak gördüğüne inandığını söyledi.

“Ama değilim” dedi. “Düğün günümün kostümle geçmesini istemiyorum.”

Bekarlığa veda partisine ya da prova yemeğine çok yakışacağını düşündüğü tüylü pantolonlu bir takım elbiseyi denedi. Bayan Miranda'nın kızı ve annesinin adını taşıyan markanın pazarlama müdürü Daniella Jassir, “Buna Gelin Cher Buluşuyor deniyor” dedi.

Diğer bir parça ise (çıkarılabilir tül-organze üst etekli, uzun kollu, illüzyon elbise) Bayan Lawson'ın konfor bölgesinin tamamen dışındaydı. Bayan Miranda ve Bayan Jassir, eşleşen duvağı saçlarına sabitlerken, Bayan Lawson aynaya baktı ve gözyaşları döktü.

Yavaşça onları sildikten sonra, “Bunu favori olarak işaretle” dedi.

15:30: Matcha molası ve Nardos turu

Bayan Lawson, Gelin Moda Haftası'nın ikinci gününde siyah bir trençkot, baskılı yüksek yakalı bir elbise ve sivri uçlu patentli botlar giydi. Önceki gün burnu açık ayakkabılarla yağmura yakalandıktan sonra dersini aldığını söyledi.

Öğleden sonra bir kafede randevu ve sunum programına ara vererek buzlu matcha latte ve kruvasan sipariş etti. Mağazanın sisli camlarının yanında oturduktan sonra Francesca Miranda elbisesini denediği gözyaşı dolu anları düşündü.

Bayan Lawson, “Bana çarptı, oluyor” dedi. “Gelin gibi görünüyorum. Kendimi gelin gibi hissediyorum.”

Kafeden çıkıp taksiye atladı. Arabayı sürerken, telefonundan arabanın stereosunda Beyoncé'nin son albümü “Cowboy Carter”dan bir dizi popüler şarkı çaldı.

Columbus, Georgia'da büyüyen Bayan Lawson, “Ben aslında bir taşralı kız değilim, yetiştirilme tarzım itibariyle sadece Güneyliyim” dedi. Albüm için “Mükemmel bir kombinasyondu” diye ekledi. “Biraz güneye, biraz da kırlara bir dokunuş.”

Yaklaşık kırk dakika sonra, Bayan İmam'ın Manhattan'ın Yukarı Doğu Yakası'ndaki üç katlı salonunda gelin tasarımcısı Nardos İmam tarafından karşılandı. Zemin katta tasarımcının kendi markası Nardos için hazırladığı yeni koleksiyon sergilendi ve birçok model onun en son tasarımlarından bazılarını giydi.

Bayan Lawson, salonu gezdikten sonra “Onun eşyaları daha çok couture” dedi. “Çok kaliteli. Couture'un dramasını seviyorum.

Son etkinliğine gitmeden önce birkaç ayna selfiesi çekti, birkaç elbiseye daha göz attı ve birkaç hayranla daha fotoğraf çektirdi.

17:00: Esé Azénabor'un favorilerinden oluşan bir koleksiyon

Bayan Lawson'ın Gelin Moda Haftası'nın son etkinliği belki de en çok sabırsızlıkla beklediği etkinlikti: tasarımcı Esé Azénabor'un Madison Bulvarı'ndaki amiral butiğindeki sunumu. Nijeryalı Bayan Azénabor'un özellikle farklı ırklardan gelinler arasında bir takipçi kitlesi var. Kendi adını taşıyan etiketi aynı zamanda Bayan Lawson'ın kayınvalidesinin de favorisidir.

Butik bir defileye dönüştürüldü ve yaklaşık 60 konuğu ağırlayabilecek kapasitede. Modeller yükseltilmiş bir platform üzerinde birer birer yürüdüler; Bayan Azénabor birkaç kez çıkarılabilir kuyrukları, peçeleri, üstleri ve etekleri çıkarmak için göründü. Bu tür unsurlardan biri, omuzları açıkta bırakan bir korsajın üzerine iliştirilen ve sabitlendiğinde giysiyi bir elbiseden boncuklar ve kristallerle süslenmiş bir tuluma dönüştüren ipek mikado top eteğiydi.

Geniş gözlerle ve açık ağzıyla izleyen Bayan Lawson duyulabilir bir nefes verdi.

20 dakikalık gösteri süslemeler ve gösterişlerle doluydu. Bayan Lawson sunumun ardından “Bana en çok hangisini sevdiğimi sormayın” dedi. “Hepsi.”

Bayan Azénabor'a heyecanla gelecekteki kocasından ve ortak Nijerya miraslarından bahsetti. Bayan Lawson, “Annesi işini seviyor” dedi.

Bayan Azénabor, “Hepinizin mağazaya gelmesi gerekiyor” dedi. “Eğer bir mağazaya benziyorsa.”

Bayan Lawson, “New York'tayım, o yüzden geri döneceğim” diye yanıt verdi.