Evlenme teklifi uzmanına sürpriz yüzüğünün sahibi

babaadam

Aktif Üye
Benjamin Ryan Cohen, Lexi Brooke Tobin ile nasıl tanıştığını çok iyi hatırlıyor çünkü 18 Haziran 2021'de 31. doğum günüydü.

Bayan Tobin, ablası Perri Tobin Schwartz'ın bekarlığa veda partisi için Montauk, New York'taydı. O zamanlar Fla., Delray Beach'te yaşayan Bay Cohen, bir ay boyunca East Hampton yakınlarında arkadaşlarıyla birlikte bir evde kaldı. Aynı zamanda Bayan Tobin'in çocukluk arkadaşı olan oda arkadaşlarından biri, Bay Cohen'in doğum gününü partiye katılarak kutlamanın eğlenceli olacağını düşündü.

Bayan Tobin oda arkadaşı hakkında “kız kardeşim Ben'i yıllardır tanıyordu” dedi. “Bekarlığa veda partisinde bizi tanıştırdı. Beni hemen etkiledi; üşüdüğümde bana eşofmanını uzattı ve anında bir bağ hissettim.”

Şu anda 33 yaşında olan Bay Cohen, Florida Üniversitesi'nden finans alanında lisans derecesine ve NYU'dan hukuk diplomasına sahiptir. Üniversiteden sonra emlak avukatı olarak çalıştı ve ardından kamp alanları, eğlence aracı tatil köyleri ve marinalar sunan Outdoor Adventure Retreats'i kurdu. 26 yaşındaki Bayan Tobin, New York'ta yaşayan bir teklif planlayıcısı ve düğün etkileyicisidir. Wisconsin-Madison Üniversitesi'nden gazetecilik alanında lisans derecesine sahiptir.

Bay Cohen'in gezisi sona ermek üzereydi ve bekarlığa veda partisinin ertesi günü Bayan Tobin'i akşam yemeğine çıkardı. Bayan Tobin, “Su kenarında yemek yedik ve sohbetimiz kolay ve eğlenceliydi” dedi.

Yağmurun başladığı gergin bir anı hatırladılar. Bay Cohen, “Akşamı mahveden stresli bir an olabilirdi ama biz bunu eğlenceli hale getirdik ve masaları taşıdık” dedi. “İlk randevumuzda sanki bir çift olmuşuz gibi hissettik çünkü çok çabuk bağlandık.”

Bay Cohen Florida'ya döndükten kısa bir süre sonra New York şehrini ziyaret etmeye ve Bayan Tobin ile bir hafta sonu geçirmeye karar verdi. Çift, bu hafta sonu Brooklyn'deki William Vale Otel'de birbirlerine aşık olduklarını söyledi.

Bayan Tobin, “Hafta sonunun başında gerçekten gergindim” dedi. “Ama bir araya geldiğimizde tüm sinirler gitti. Kendimi çok rahat hissetmemi sağladı.”

Bay Cohen, 2022'nin başlarında kalıcı olarak New York'a taşındı ve çift, Manhattan'ın West Village'ında bir daire kiraladı.

2 Mart 2023'te nişanlandılar, ancak Bayan Tobin bazı ipuçlarını başarıyla çözene kadar nişanlandılar.

Bay Cohen ona o gün uzakta olmasını gerektirecek bir iş gezisi olduğunu söylemişti. Bir bavul hazırladı ve havaalanına gideceğini söyledi ancak onun yerine William Vale Oteli'ne yerleşti.

Bayan Tobin, “Ayrıca o gün saat 16.30'da yapılması planlanan çok önemli bir iş görüşmesinin haberini de aldım” dedi. (Bu aslında Bay Cohen'in potansiyel müşteri rolü yapmak üzere işe aldığı birinden geldi.)

[Click here to binge read this week’s featured couples.]

Saat 16.27'de Bay Cohen, ona ön kapısında bir paket olduğunu bildiren bir kısa mesaj gönderdi. Bayan Tobin, üzerinde şu yazan bir resim çerçevesini açmadan hemen önce, gülen yüz emojisiyle “Seni seviyorum” yazdı: “Yeni başlayan bu macerada, aradığın bu hazine sadece bir tane.” Gecelik çantanı al, hemen kalk. Nişanlım olmak üzeresin.”

Bay Cohen, “Lexi'yi seyahate çıktığında çantasına ya da benim gitmem gerektiğinde çekmecelerine küçük notlar bırakmayı seviyorum” dedi. “Onu en sevdiğimiz yerlere ve ilk anlamlı randevumuzun olduğu yere geri götürmenin eğlenceli ve farklı olacağını düşündüm.”

Kısa bir süre sonra Bayan Tobin'in kız kardeşi dairede belirdi. Bayan Tobin hızla hazırlandı, bir çanta hazırladı ve onu götürmek için aşağıda bir araba bekliyordu. Çerçeve, Bayan Tobin'i çiftin en sevdiği mekanlardan birkaçına – New York Edition Hotel'deki lobi bara ve William Vale'deki çatı barı Westlight'a – götüren yedi çöpçü avı ipucundan ilkiydi.

Altıncı ipucu, Bayan Tobin'i oteldeki bir odaya götürdü; burada Bay Cohen, yedinci ve son ipucuyla bekliyordu: Bayan Tobin'e otelde birlikte geçirdikleri ilk hafta sonunda yazdığı bir mektuptan ilham alan bir mektup.

Bayan Tobin, “Bu nota aşık oldum” dedi. “Bunun benim değerlerimi ve düşünce tarzımı paylaşan biri olduğunu fark ettim. Ben'in karakterini ve aradığı şeyi yansıtıyordu.”

Önerinin videosu daha sonra Bayan Tobin'in TikTok ve Instagram hesaplarında yayınlandı ve milyonlarca görüntüleme aldı ve hatta Bayan Tobin'in bazı müşterilerinin “Ben” çöpçü avı önerisini talep etmelerine ilham verdi.

Bir yıl sonra, 2 Mart'ta çift, Brooklyn'deki Liberty Warehouse'da 225 misafirin önünde evlendi. Tören, Bayan Tobin'in daha önce Evrensel Yaşam Kilisesi'nin papazlığını yapmış olan amcası Erik Powers tarafından yönetildi.

Ayrıca neredeyse iki yıl önce Bayan Tobin'in kız kardeşinin düğününü de o yönetmişti.