FAA, pist kazalarını önlemek için 100 milyon dolar harcıyor

çavuş

Aktif Üye
Haberler


Federal Havacılık İdaresi Salı günü yaptığı açıklamada, bu yıl bir dizi ramak kala olayının ardından kazaları önlemeye yardımcı olmak için bir düzine havalimanına 100 milyon dolardan fazla hibe verdiğini duyurdu. Para, uçakların, araçların ve insanların yanlışlıkla pistleri işgal ettiği veya engellediği “işgalleri” azaltmayı amaçlıyor.

Para, uçakların havaalanlarında dolaşması için yeni yollar veya taksi yolları inşa etmek ve pilotları daha iyi yönlendirmek için ışıklar yerleştirmek gibi değişiklikleri finanse edecek. Tucson Uluslararası Havaalanı, bir taksi yolu inşa etmek ve bir pisti yeniden inşa etmek için yaklaşık 33 milyon dolarlık en büyük teklifi kazandı. San Diego Uluslararası Havaalanı, yeni bir pist inşa etmek için 24 milyon dolar alacak.

Ulaştırma Bakanı Pete Buttigieg bir basın toplantısında, “Bazen en iyi teknoloji somuttur ve bu nedenle gördüğünüz şeylerden biri, bu çevre taksi yollarının inşasıdır, bu da bir uçağın ayağa kalkması için bir potansiyel çatışma noktası daha az anlamına gelir.” Salı günü.

neden önemli: İstilalar azaldı, ancak endişe kaynağı olmaya devam ediyor.


Duyuru, yılın başlarında yaşanan bir artışın ardından pist ihlallerinin azalmasıyla birlikte geldi. Salı günü FAA, en endişe verici baskın türlerinin oranının Ocak ayında bir milyon kalkış ve inişte bire yükseldiğini, ancak o zamandan beri yarıya düştüğünü söyledi.


Yılın başlarında bir dizi üzücü saldırı geniş ilgi gördü. New York’taki Kennedy Uluslararası Havalimanı’nda meydana gelen bir olayda, başka bir uçak tehlikeli bir şekilde yaklaştıktan sonra bir uçak kalkışını iptal etmek zorunda kaldı. Başka bir bölümde, Teksas’taki Austin-Bergstrom Uluslararası Havalimanı’ndaki bir pilot, başka bir uçak kalkış için pisti kullandığı için inişi iptal etmek zorunda kaldı.

Mart ayında FAA, izinsiz girişleri ve diğer güvenlik endişelerini ele almak için bir güvenlik zirvesi düzenledi. Havayolları, havalimanı işletmecileri ve çalışanlarına da havayollarını operasyonlarını gerçekleştirirken dikkatli olmaları konusunda uyaran bir bülten yayınlandı. Ulusal Ulaşım Güvenliği Kurulu, suistimalleri tartışmak için Salı günü bir etkinliğe ev sahipliği yapıyor.

FAA’ya göre, geçen yılın aynı döneminde 530 olan bu yılın Nisan ayına kadar yaklaşık 550 pist ihlali gerçekleşti.

arka plan: Havacılık sisteminin birçok sorunu vardı.


İnsanlar pandemiden çıktıkça ve son yıllarda kaçındıkları seyahat ve diğer hizmetlere daha fazla para harcadıkça, pist soygunları bir sorun haline geldi.


Ancak talep arttıkça, havayolları ve devlet kurumları yetişmek için mücadele ediyor. Geçen yıl Noel civarında, Southwest Havayolları, soğuk havanın neden olduğu aksamalardan hızla kurtulamadığı için binlerce uçuşu iptal etti ve milyonlarca yolcuyu mahsur bıraktı. Haftalar sonra FAA, teknik bir sorunu çözmek için ülke çapındaki tüm uçuşları kısa süreliğine askıya aldı.

Birçok uzman, havayollarının ve hava yolculuğu sistemini kontrol eden FAA’nın, uçan insan sayısının pandemi öncesi zirveyi aşması durumunda bu yaz zorluklarla karşılaşabileceği konusunda uyardı. Havayolu yöneticileri ve FAA yetkilileri, önümüzdeki aylarda aksamaları en aza indirecek değişiklikler yaptıklarını söylediler.

Havacılıkta mı çalışıyorsun? Haberler hikayenizi duymak istiyor. Bu konuda daha fazla bilgi edinebilmemiz için lütfen deneyiminizi aşağıda bizimle paylaşın Buradaki kapsamımız. Özellikle havaalanları, havayolları veya havacılık sektörünün ayakta kalmasına yardımcı olan devlet kurumlarında çalışan (veya çalışmış olan) kişilerden bilgi almak istiyoruz. Gönderiminizin hiçbir bölümünü izniniz olmadan yayınlamayacağız.


Zach Montague raporlamaya katkıda bulundu.