FAA sistem kesintisinden binlerce yolcu etkilendi

çavuş

Aktif Üye
Bir uçuşu geciktirmek ve ardından ne zaman kalkacağına dair çok az bilgi veya umut almak, sık uçan yolcular için alışılmadık bir kader değildir. Ancak Çarşamba günü 6.500’den fazla gecikmeye neden olan FAA sisteminin başarısızlığı, hüsrana uğramış yolcular için biraz farklı bir dinamik yarattı: Bu sefer suçlayacakları havayolu yoktu.

American Airlines uçuşu Albany, NY’da ertelenen bir siyasi danışman olan Jess McIntosh, “Sistem çapında, eyalet çapında bir şey olduğu için, öfkenizi yönlendirecek hiçbir yer yoktu, bu nedenle herkes gerçekten yardımcı oldu” dedi. “Ve kimse TSA ajanlarına bağırmadı.”

Washington’dan Houston’a seyahat eden Bettina Inclan, United pilotunun rötarlı uçuşları hakkında bilgi verdiğini ve herkesi sakinleştirdiğini söyledi.

“United ekibinin tamamı beklentileri belirlemek, bildikleri ve bilmedikleri ve bunların ne anlama geldiği konusunda dürüst olmak konusunda gerçekten iyi bir iş çıkardı” dedi.

Connecticut, Stamford’dan Sara Hole ve nişanlısı Drew Tomlinson Çarşamba sabahı Newark Liberty Uluslararası Havalimanı’ndaki kapılarında beklerken, American Airlines personelinin de yolcular kadar kafası karışmış izlenimine kapıldılar.

İnterkom üzerinden, bir havayolu temsilcisi onlara FAA’dan bir “sistem kesintisi” olduğunu söyledi, ancak birkaç başka ayrıntı gelecek.

Bayan Hole, “Hepsinin bizimle aynı bilgilere sahip olduğunu vurguladılar” dedi.

Yolculardan bazıları anlamış olabilir, ancak planları daha az mahvolmadı. Bir iş toplantısı için Raleigh, NC’ye giden uçağa binmek üzere sabah 4:30’da havaalanına giden Bayan McIntosh, sonunda çoğunu kaçıracağını fark ederek eve döndü. Bayan Inclan birkaç toplantıyı yeniden düzenlemek zorunda kaldı. Bayan Hole, muhtemelen bağlantılı uçuşlarını kaçıracaklarını ve Bay Tomlinson’ın doğum günü için planladıkları yürüyüş gezisini aksatacaklarını söyledi.

Yolcular da daha az üzgün değildi.

Çarşamba günü kestirmek için La Guardia Havalimanı’nda sakin bir köşe arayan Sayron Stokes, “Çok üzgünüm,” dedi. “Daha iyi bir şeyler yapmalıyız. Başka ne görmemiz gerektiğini bilmiyorum ama bu çok saçma. Bir gün kaybediyorum ve sadece eve gitmek için uyumadım.

Ancak yolcuların öfkelerini havayoluna ve bazı çalışanlarına yönelttiği Güney Batı Noel sezonunun aksine, Çarşamba günkü hayal kırıklığından herhangi bir şirket veya hatta fırtınanın kaprisleri sorumlu tutulamaz. Ülkenin havayolu şirketi veya bölgesi ne olursa olsun, herkes karanlıkta el yordamıyla ilerliyordu.

Sabah erken saatlerde görüntü netleştiğinde kafa karıştırıcı sahnelere yol açtı. Venus Marcil, kendisinin ve amcasının Orlando Uluslararası Havalimanı’ndaki uçaklarında olduklarını, sabah 7:25’te New York’a Delta uçuşları için kemerlerini bağladıklarını ve pilot kalkış için izinleri olduğunu söylediğinde söyledi.

Pilotun ifadesini “Sonra geri çekildiler” diye hatırladı. Bırakıldılar ve kendisine yaklaşık iki saat içinde bir güncelleme alacağı söylendi.

Ama bu Delta’nın suçu değil, dedi.

Marcil, havayolu hakkında “İletişimin şeffaf ve zamanında yapıldığını düşünüyorum” dedi.

Jenny Brüt, Ürdün Holman ve Nancy Wartik raporlamaya katkıda bulundu.