Gelenek hiçbir zaman onun işi olmadı. Neden bir düğün başlatalım?

babaadam

Aktif Üye
Kendilerinden önceki pek çok çift gibi Constance Kelly Daniels ve Emir Muhovic de bir barda tanışmışlar ama oraya varmak için çok farklı yollar izlemişler.

Adı Kelly olan Bayan Daniels, Panama Şehri, Florida’da doğup büyüdü.

Bay Muhoviç, 1992’de henüz 15 yaşındayken savaşın harap ettiği Bosna’daki evinden kaçtı. Almanya’da bir süre geçirdikten sonra 2001 yılında Amerika Birleşik Devletleri’ne göç etti.

Ağustos 2011’de Atlanta’daki bir barda yaşanan o kader gecesine kesin. Şimdi 38 yaşında olan Bayan Daniels, 45 yaşındaki Bay Muhovic’in yakışıklı olduğunu düşünerek ona yaklaştı. Muhoviç, “Ona doğrudan ‘Saygısızlık etmeye çalışmıyorum ama bir kız arkadaşım var’ dedim” dedi.

Bayan Daniels gülerek, “Bunu söylediğinde, ‘neyse’ dedim ve dans pistinde şirin görünmeye çalıştım” dedi.

Karşılaşma her ikisinde de bir izlenim bıraktı. O yıl tekrar karşılaştıklarında, Bay Muhovic artık bekar olduğunu paylaştı.

Bayan Daniels, “Beni hatırladı” dedi. “Numaramı istedi ve bu sefer hayır dedim.” Bay Muhoviç, birkaç gün sonra Daniels’a Facebook üzerinden doğrudan bir mesaj gönderdi ve onlar bağlantı kurmaya başladılar.

4 Mart 2011’de, Georgia, Decatur’da Carpe Diem adlı şu anda kapalı olan bir restoranda ilk randevularını aldılar. Hayatları hakkında lokmalar ve hikayeler paylaşarak saatlerce oturdular. Birkaç gün sonra ikinci bir randevuda ve ertesi gün üçüncü bir buluşmada buluştular. O zamandan beri, birkaç günden fazla ayrı kalmadılar.

Yine de ilk yıllarına ilişkinin adını koymakta tereddütlüydüler: Arkadaşlarıyla Atlanta’nın dışındaki Lake Lanier’de bir partiye katılana kadar Bayan Daniels bir söylenti duyunca işler değişti.

“Erkek arkadaşım yanıma geldi ve ‘Emir seni ne kadar sevdiğini herkese anlatıyor’ dedi. Ben de koşarak ona ‘Seni seviyorum’ diye bağırdım,” dedi Bayan Daniels. “Ve gerisi tarih.”

Bayan Daniels, Tallahassee’deki Florida A&M Üniversitesi’nden mimarlık alanında lisans derecesine sahiptir. Atlanta’da ofisleri bulunan bir mimarlık firması olan Cooper Carry’de bir pozisyon için 2010 yılında Atlanta’ya taşındı. Artık kendi markası Cosmic Creative altında tam zamanlı bir sanatçı ve mobilya üreticisidir.

Bay Muhovic, New York’taki Binghamton Üniversitesi’nden biyokimya alanında lisans derecesi ile mezun olmuştur. 2004 yılında Atlanta’ya taşındı ve kariyerini sağlık teknolojisi alanında çeşitli yeni kurulan şirketlerde çalışarak geçirdi.

Bay Muhoviç’in bir mülteci hikayesinden ilham alan Bayan Daniels, Uluslararası Kurtarma Komitesi için vatandaşlık öğretmeni olarak gönüllü olmaya karar verdi. Aynı zamanda yurttaş hazırlığı üzerine bir ders kitabının da yazarıdır.

“Panama Şehri’nde ve savaştan harap olmamış bir ülkede doğduğum için şanslı olduğum için Bosna’nın tarihi hakkında hiçbir şey bilmiyordum.” Bay Muhovic ile tanıştığında bu değişti. “Mültecilerin bizimki gibi aileler olduğunu anladığınızda bir dönüm noktası oluyor” dedi. “Kalbimi kırdı. Daha iyisini bildiğinde, daha iyisini yapmamak zor.”

Ayrıca, IRC’nin “mültecilere, sığınmacılara, insan kaçakçılığı kurbanlarına, işkenceden kurtulanlara ve diğer göçmenlere savaşta savaşmak, dini ve siyasi zulümden kaçmak için evlerinden kaçtıktan sonra Amerika’da başarılı olmalarına yardım etme” misyonunu destekleyen bir hayır kurumu olan Citizenship Giveback’i kurdu. veya doğal afetler, ”diye yazıyor web sitesinde.

Bayan Daniels, 2019’da ilk kez Bay Muhovic ile Bosna’ya seyahat etti. “Daha önce eve hiç kız almamıştı,” dedi. 2022’de dönmeden önce Bayan Daniels, Saraybosna’da bir kadından Zoom aracılığıyla Boşnakça dersleri aldı.

“Geniş ailesiyle Boşnakça konuşabilmek, anneannesinin annesinin tam anlamıyla doğduğu evinin avlusundaki masada oturmak, ilişkimiz için büyük bir kilometre taşı gibi geldi.”

Bay Muhovic, Bayan Daniels’ın ailesini kazanmakta eşit derecede kararlıydı: babası Dan Daniels arabaları sever ve Bay Muhovic, Bayan Daniels’ın 1999 Toyota 4Runner’ını tamir ederek onu etkilemeye kararlıydı. Sonunda arabalar hakkında bilgi edinmek için YouTube’daki University of the People’a kaydolmadan önce motoru yedi ayrı durumda çıkardı. Sonunda aracı tamir etti ve arabayı 330.000 milin üzerinde 7.000 dolara satmayı başardılar. Bayan Daniels, “Babam hâlâ çok etkilendi,” dedi.

Çift, uzun süre nikah masasına oturdu.

Bayan Daniels, “Asla bir düğün istemedim,” dedi. “Adliyede sadece ikimiz evlenmenin çok romantik olacağını düşündüm. Bu her zaman benim planımdı.

Daniels, bu yılın başlarında çiftin dağları aştığını ve “geleceğimiz hakkında aktif, düşünceli bir konuşma” yapmaya başladığını söyledi.

Son yıllarda çift, Miami Beach, Florida’daki Art Basel’e seyahat etme geleneğini başlatmıştı. Bayan Daniels ve Bay Muhovic, yollarında sohbet ederken ideal düğünlerini bir araya getirdiler.

Kasım ayında, Instagram’da Jimmy Paintz olarak bilinen Los Angeles grafiti sanatçısı James Earl Pierce’a ulaştılar.

Bay Pierce’ın sanatının bir kısmı kayıpla karşılandı. Bay Pierce, “O sırada gülen yüzler çizmeyi deniyordum ve annem onunla Filipinler’e gitmemi istedi,” dedi. Hong Kong’a indiklerinde uçakta öldüğünde, kendini kederden çaresiz bir şekilde şehirde mahsur kalmış buldu. Bu yüzden harekete geçti ve bu hafta Hong Kong’da binlerce grafiti suratı belirdi.

“Üzüntümü gizleme yolum buydu” dedi. “Ama insanlar benim sanatımı fark ettikçe diğer birçok insana yardımcı olduğunu fark etmeye başladım.”

Burada daha fazla yemin sütunu ve Tüm düğün, ilişki ve boşanma kapsamımızı buradan okuyun.

Bay Pierce, Hong Kong’dan döndükten sonra Los Angeles’ın her yerine gülen yüzlerini boyamaya başladı. Sanat yoluyla olumlu baloncuklar yayma umudunu yansıtmak için projeye Mutluluk Tohumları adını verdi.

Bayan Daniels, Instagram aracılığıyla Mutluluk Tohumları ile karşılaştı. Bay Pierce’ın sanatı ve ortak Filipinli kökleri (Bayan Daniels’ın annesi Cindy Daniels, Filipinler’dendir) hemen onda yankı uyandırdı.

Bay Pierce’ın Miami Sanat Haftası sırasında SCOPE sanat sergisinde sergileneceğini öğrenen çift, Bay Pierce’a daha önce hiç karşılaşmadığı bir soru sordu.

“Bizimle Art Basel’de evlenir misin?”

3 Aralık Cumartesi günü saat tam olarak 15:33’te tam da bunu yaptı.

Amerikan Yaşam Bakanlıkları tarafından günler önce atanan Bay Pierce, yoldan geçen 30 veya 40 kişinin önünde, SCOPE sanat sergisinde Mutluluk Tohumları önünde Bayan Daniels ve Bay Muhoviç’in evliliğini gerçekleştirdi.

Ne aile ne de arkadaşlar oradaydı – Bayan Daniels ve Bay Muhovic tam olarak böyle istedi.

“Düğünlerin çoğu arkadaşlar ve aile hakkındadır – gerçekten gelin ve damat hakkında olmalıdır” dedi. “Bu bizim için mükemmeldi.”

Bay Muhovic, “Bizim için geleneksel olan hiçbir şey yok,” dedi. “Bize çok yakıştı.”

Çift, South Beach Airbnb’de birlikte hazırlandı; Bayan Daniels, saçını ve makyajını kendi yaptı ve olay için kiraladığı ten rengi bir elbise ile transparan bir plaj örtüsü giydi. İlk kez nişan yüzüklerini taktılar, şampanya içtiler, peynir tahtalarını kemirdiler ve köpekleri Cosmo için bir top attılar.

SCOPE’a saat 15:33’ten hemen önce vardılar ve izleyiciler özel bir şeyin döndüğünü fark etmeye başladıkça heyecan artmaya başladı.

Muhoviç, “Bütün gözler üzerimizdeydi ama açıkçası bulunduğumuz yerin dışından hiçbir şey duyamadım” dedi. “Neredeyse yalıtılmış, ses geçirmez bir alan gibi geldi. Kelly’ye aşırı derecede odaklanmıştım. O kadar gerçeküstü bir duyguydu ki, büyük bir insan grubunda bile o an için sadece ben ve onlar gibi hissettim.

Bay Muhoviç yemininden “Espri anlayışını, kahkahaları ve canımın şefkatli doğasını seviyorum,” diye okudu. “Seni seveceğime ve iyi ve kötü günde seninle ilgileneceğime söz veriyorum.”

Daniels, “Bu hayatın benim olduğuna, senin kadar nazik, güvenilir, komik ve koruyucu ama yine de nazik ve cehennem kadar yakışıklı bir partner bulduğuma gerçekten inanamıyorum” dedi. “Bu neredeyse 12 yılda beni güçlendirdin, bana inandın ve bana eşit davrandın. Dünyada senden daha iyi bir insan olmadığına eminim.”

Ardından Bay Paintz şunları söyledi: “İnternetteki bir web sitesinin bana verdiği yetkiye dayanarak, şimdi sizi karı koca ilan ediyorum. Şimdi gelini öpebilirsiniz.” Bay Muhovic mecbur ediyor.

Bugün

Ne zaman 3 Aralık

Nereden Mutluluk Tohumları sergisi, Miami Beach, Florida’daki SCOPE sanat sergisi.

şanslı numaralar Bay Muhovic, üçün şanslı bir sayı olduğunu düşündüğü için düğün saati olarak 15:33’ü seçti.

Düğün Sonrası Parti Bayan Daniels, birkaç gün öncesine kadar hiçbir arkadaşının veya ailesinin düğünü bilmediğini söyledi. Çiftin anne babası sevindi. En yakın arkadaşlarından ikisi, resmi olmayan baş nedimesi Mary Chamberlain Iocovozzi ve sağdıcı Vince Velazquez, çiftle birlikte kutlamak için ertesi gün geldi.

Blok zincirinde ölümsüzleştirildi Çift, yeminlerini, evlilik cüzdanlarını ve olayın önemli fotoğraflarını, Bay Pierce’ın çalışmasıyla birlikte, Flow blok zincirinde misli olmayan belirteçler olarak “bastı”.