Her şey bir şişe Shalimar’la başladı

babaadam

Aktif Üye
Christie Lynn Houlihan ve Rahul Dev Chatterjee, flört uygulaması Bumble’da eşleşmeden ve ardından Haziran 2022’de 90 dakikalık bir “tarama” telefon görüşmesinden kısa bir süre sonra Houston’da ilk randevularına çıktılar.

Hiç evlenmemiş olan 40 yaşındaki Bayan Houlihan, o sırada yaklaşık bir yıldır boşanmış olan 48 yaşındaki Bay Chatterjee’ye iş nedeniyle yakın zamanda New York City’den Dallas’a taşındığını söyledi. Bronxville, NY’da müzik ve sanata değer veren bir ailede büyüdü.

Ve böylece Hindistan’da doğup büyüyen ve Texas A&M Üniversitesi’nde okumak için 2000 yılından beri Teksas’ta yaşayan Bay Chatterjee, bir et lokantası olan Truluck’s’ın bar alanında bir piyanistle bir toplantı ayarladı. Bayan Houlihan, Houston’daki EY Private’ta danışman olarak görev yaptı ve müşterilere varlık planlaması ve iş yönetimi konularında danışmanlık yaptı.

Fordham’dan hukuk diplomasına sahip olan Bayan Houlihan, “İlk randevumuz muhteşemdi” dedi. Ayrıca Northwestern’den sosyal politika alanında lisans derecesine sahiptir. “Bir hayat arkadaşından ne istediğimizi, seyahat ve müzik sevgimizi konuştuk” dedi ve şöyle devam etti: “İrlandalı ve Rahul Hintli olduğum için ailenin önemli olduğu konusunda hemfikirdik.”

Envanter planlama ve tedarik zinciri konusunda uzmanlaşmış bağımsız bir danışman olan Bay Chatterjee, “Onun güzel olduğunu düşündüğünü ve menünün ışığında bir melek gibi göründüğünü” söyledi. Texas A&M’den endüstri mühendisliği alanında yüksek lisans derecesine sahiptir ve Hindistan Prayagraj’daki Motilal Nehru Teknoloji Enstitüsü’nden Makine Mühendisliği alanında lisans derecesi aldı.

Bayan Houlihan, kendisini akşam 9’da alması için bir Uber arabası sipariş ettiğini söylediğinde, Bay Chatterjee masanın üzerine küçük bir kutu itti. Açtıktan sonra tüyleri diken diken oldu ve ağlamaya başladı. İçinde bir şişe Guerlain’in Shalimar parfümü vardı.

“Benim için çok önemli olan merhum büyükannem çocukken her gün Shalimar giyerdi ve bana şişe verirdi” dedi. “Rahul’un bu parfümle olan derin duygusal bağım hakkında hiçbir fikri yoktu.”

Bay Chatterjee, telefonuna Uber’in geldiğine dair bir bildirim aldığında hayal kırıklığına uğradı. “Külkedisi gibi kaçtığında tüm randevunun bir felaket olacağından korktum” dedi.

[Click here to binge read this week’s featured couples.]

Ancak Bayan Houlihan daha önce Houston’a düzenli iş gezileri yapacağını söylemişti ve ertesi hafta buluştular. Rice Üniversitesi’ni dolaştılar ve mahalledeki bir restoranda yemek yediler. İkili, Golden Retriever’lara olan sevgileri, yeğenleri ve yeğenleriyle düzenli etkileşimleri ve bir gün kendi ailelerini kurma hayalleri sayesinde bağ kurdu.

Bay Chatterjee, “İlk öpüşmemiz büyülüydü” dedi. “İkimizin de duygusal olarak açıldığı, gerçekten dönüştürücü bir akşam geçirdik.”

Çift, hafta içi neredeyse her gün Houston’da buluşmayı ayarladı ve hafta sonları Dallas veya Houston’da buluştu. Japonya ve Fas gezileri de dahil olmak üzere birlikte birçok tatile çıktılar.

Ancak Bayan Houlihan için anlaşmayı imzalayan şey, Bay Chatterjee’nin Ekim 2022’de diz kıkırdağı ameliyatı geçirdikten sonra ona bakma teklifiydi. “Bana asla mümkün olduğunu düşünmediğim sağlam, güvenli ve emniyetli bir ilişki verdi” dedi.

Aralık 2022’de Bayan Houlihan’ın Bay Chatterjee’nin ailesiyle tanışabilmesi için Hindistan’a uçtular. Annesi onları Batı Bengal’in Kalküta kentindeki havaalanında çiçeklerle, gözyaşlarıyla ve kucaklamalarla karşıladı. Bay Chatterjee, “Christie’ye duyduğum sevgi ve tutku, romantik bir ilişkide hiç yaşamadığım bir şey” dedi. “Başkalarını gerçekten önemseyen ve açık iletişime olan inancımı paylaşan birini bulduğum için çok minnettarım.”

Yeni Yıl Günü, Bay Chatterjee, Udaipur’daki Taj Lake Sarayı’nda diz çöktü ve ondan “hayat arkadaşı” olmasını istedi.

“‘Evet’ cevabını vermeden önce ‘seni seviyorum’ dedim” dedi.

Çift, 18 Kasım’da, Bayan Houlihan’ın büyükanne ve büyükbabasını sık sık ziyaret ettiği Palm Beach, Florida’daki Henry Morrison Flagler Müzesi’nde evlendi. Evrensel Yaşam Kilisesi tarafından atanan Bronxville, NY Reform Kilisesi’nin yaşlılarından Dale Walker, 165 misafirin önünde tören yaptı.

Tören, damadın geçit töreni olan Hint baraatıyla başladı. Beyaz bir smokin ceketi giyen Bay Chatterjee, 1962 model kırmızı bir Mercedes-Benz’in arka koltuğunda müzeye gitti. Onu İrlandalı bir gaydacı takip etti. Ve işleri başlatmak için İrlandalı kemancı Gregory Harrington, iki çellist eşliğinde karışık şarkılar çaldı.

Bayan Houlihan, Elie Saab imzalı krem rengi tül bir balo elbisesi giymişti ve ellerine şal desenli ve çiçekli kına desenleri uygulanmıştı. Mandap veya sunak altında, damadın saç kısmına yeni bir hayatın başlangıcını simgeleyen bir tutam vermilyon tozu serptiği sindoor daan’a katıldı.

Bayan Houlihan, yemininin bir kısmını Bengalce okuyarak, “Seni bulduktan sonra kalbim rahatladı” dedi. İngilizce olarak devam etti, “İlişkimiz hakkında pişman olacağım tek şey, keşke seninle daha önce tanışsaydım ve böylece seni daha uzun süre sevebilseydim.”

Bay Chatterjee yemininde “sadakat ve sabır, birçok unutulmaz deneyim, sizi daha iyi anlamak için gösterdiğim samimi çabalar ve yaşam boyu öğrenme” sözü verdi.